Čo sa stalo s Bottasom? Hamilton ho na konci takmer dobehol | F1online.sk

“Akurát sme mali debrífing a na aute nie je nič evidentné, čo by sme teraz mohli vidieť. Ja som mal ale dva kontakty, jeden v prvej zákrute a ešte ďalší, o trochu väčší, v päťke. Nebol to ale veľký dotyk,” pokračuje druhý muž šampionátu, ktorý sa vďaka piatemu miestu dostal pred Verstappena. “V šestke som bol na vonkajšku, bol som trochu nedotáčavý, a v siedmej zákrute som pocítil poriadnu nedotáčavosť. Mal som pocit, akoby to bol defekt. Zo sedmičky ma auto ťahalo trochu doprava a doľava. Necítil som, že by to bolo v poriadku.”


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/10328/co-sa-stalo-s-bottasom-hamilton-ho-na-konci-takmer-dobehol

Proti Vallterimu nic nemam ale je fakt skoda, ze jedinym dôvodom jeho predlzenia zmluvy je jeho neschopnost konkurovat Lewisovi a neschopnost ostatnych konkurovat Mercedesu.

Já bych tě poopravil. To že nedokáže konkurovat Hamiltonovi není jediný důvod proč tam je, další nutný důvod je že to umí dobře přijmout a nezlobí. To taky neumí každý :roll_eyes:

V druhom aute pri hamiltonovy by vyzeral ako hlupak kazdy. ci by tam sedel leclerc, max alebo vettel, kazdy z nich by dostaval tvrdu skolu, tak ako ju dostaval rosberg, alebo alonso. hlavny a myslim jediny dovod preco tam sedi prave bottas je ten ze bottas pocuva. to by s ostanymi arogantnymi jazdcami asi velmi nevonalo a najskor by zruinovali timovy vysledok ako posluchnut sefa na trati.

1 lajk

Tazko povedat. Ked sa pytali jazdcov kto je top, vela povedalo, ze Alonso bol rychly vzdy a vsade zatial co Lewis mal slabiny.
Moj nazor zas je, ze Max je momentalne rychlejsi ako Lewis. Pravdu sa ale nedozvieme, pretoze technicky pokrok hraje velku rolu. A Niko vedel teiz urobit Lewisovi zivot zlozitejsim. Urcite nieje neporazitelny, ale pri Bottasovi ako kolegovi to castokrat takto vyzera.

A pak že se neshodneme :+1:

Nič sa s ním nestalo… Bol to len taky typický Bottas ukazujúci svoje reálne možnosti ktorého skoro dobehol tímový kolega ktorý v istej fáze bol posledný. Nič viac sa k tomu povedať nedá. A asi ani netreba jeho výkony hovoria čoraz viac za seba.

S týmto ja osobne nesúhlasím že by niekto z nich alebo Rosberg niekedy boli/mohli byť pri Lewisovi za takých s prepáčením idiotov. Áno LH je výnimočný pilot ale aj on vie robiť chyby len kto ho k nim prinúti. A súčasne výkony VB sú len s len jeho chyba nie sú spôsobené Hamiltonom (to platilo minule sezóny ale od Nemecka 2019 si to robí len a len sám). Smutné je ako toto cele funguje. Nerozhoduje talent… dnes ťa môžu do F1 dostať peniaze (aj na dobré miesto) a do top tímu to ze držíš ústa a nie stabilné výkony :man_facepalming: To sme to dopracovali :clap::clap::clap:

Bottas je jazdec, ktory ppmaja mercedesu k dvom titulom. Na to vobec nemusi byt rychly ani vyjravat preteky. Mercedes sa aj bdaka velmi sikovnemu vyberu kazdcov drzi tam kde je.

1 lajk

To je iná vec faktom ale je ze Bottas pôsobí ako idiot.

Faktom je ze Mercedes ma 2 tituly uz 5ty ci ktory rok po sebe a ako idioti vyzera zvysnych 9 timov a 18 jazdcov.

1 lajk

Bottas bol rychla zaplata za Rosberga. V podstate z isteho pohladu je to najstastnejsi pilot v poli. Dostal sa do Mercedesu zhodou okolnosti. Keby Rosberg neziskal v 2016 titul tak by to este zo dva roky v Mercedese odsedel a Bottas by mozno uz teraz nebol ani v F1. Zakopal by sa v zdochynajucom Williamse a Claire by ho nakoniec vymenila za nejakeho platica. Bottas nikdy nebol top material.

1 lajk

ja netvrdim ze je to top material. je to vsak najlepsia moznost aku mercedes mal na zaplatanie diery po rosbegrovi.

ano, na konci 2016. Ale uz tu dieru plataju piaty krat rovnako. Chapem, ze sa drzia principu nemenit to co funguje. ok, ale fantasticky pretekar z vlastnej akademie im hnije vo Williamse. Keby W jazdil v strede pola tak nic nepoviem, ale takto zbytocne zahadzuju talent.
Bottas sa vylozene trapi. Ked ma o triedu lepsie auto tak ano, nosi body, ale to by nosilo 9 z 10. Dovolim si tvrdit, ze az na Latifiho by to co jazdi Bottas odjazdil uplne kazdy jeden pilot v poli. Aj Magnussen aj Giovinazzi. Akonahlo ma Bottas nejaky problem a po starte sa prepadne nizsie tak je uplne jalovy. Mercedes momentalne takisto jazdi s jednym autom, tak ako Redbull. Jediny rozdiel je, ze to auto maju o sekundu rychlejsie. Hamilton nejde na hranu pretoze nemusi, takze jazdi super spolahlivo, a Bottas pretoze to nevie.

Nie lebo ti dokážu jazdiť často aj nad limitom auta Leclerc alebo Verstapen často aj Gasly ci Russell. … Alebo na jeho úrovni. Bottas ťažko pod úrovňou auta.

Presne tak… Absolútne si to vystihol. Najväčší výsmech to je v podstate práve preto ze Bottasa je a bolo kým nahradiť. A namiesto toho Mercedes už prišiel o Ocona a je na najlepšej ceste zakopať aj Russella ktorí síce po stránke menežmentu, komunikácie atď. rastie avšak jazdecký bude len upadať… Lebo vo Williamse nemá čo ukázať a ani sa dostať do bežných situácí čo sa bežne v poli odohrajú…Som ale presvedčená že to čo Bottas by na tom aute s prehľadom ukázal a byť v tom aute včera on tak by pravdepodobne vyhral čo ako vieme VB nedokázal. Lenže mnohí to nevidia a obhajujú neobhajitelné v podobe Bottasa. Netvrdím že by GR nespravil chybičku alebo 2 lenže tie robí aj Bottas takže tento argument je čoraz viac nepoužiteľnejší.

uvedom si ze tituly su dolezitejsie ako vychova mladikov. Bottas nosi vodu najelspie zo vsetkych tak preco podpisovat niekoho kto nebude tak dobre nosit vodu? len preto, ze niekde hnije nejaky mladik? ten mladik moze byt este stastny, ze mu niekto vybavil miesto v tretoligovom F1 time. inak mohol jazdit niekde v zabudnutej serii.
aj keby Hamilton dneska odisiel tak mozu mat akehokolvek jazdca na ktoreho ukazu prstom pretoze take auto ako ma Mercedes sa neda odmietnut.

Titul by vyhrali aj bez Bottasa a mozno by to cele bolo zaujimavejsie ako v 2016. Ma to aj svoje nesporne vyhody pre Mercedes nakolko by o nich pisalo viac a pozitivnejsie. ako som spomenul, ja velmi dobre chapem, ze co funguje netreba menit.

Velmi trefne napisane :+1: :clap:

Helmutko ty to rozoberas ako take lego… Uz Kiks do davnejsie trafila a napisala, ako to je…
Mercedes nechce byt neloajalny voci Bottasovi a zahodit ho, ako spinavu handru, ked poslusne robi co ma… Rychlost nema, to je jasne… ale medak ide na prekonanie rekordu ferrari a Schumachera a ked sa tak stane v roku 2021, co konci aj Bottasovi zmluva, potom zoberu mladika… Mozno sa obavaju, ze Rusell moze byt novy Sena a mohol by ohrozit ten sen 8titulov pre Hamiltona… a naco riskovat jeden rok, aby ohrozili tych 7 ???
Russel este pocka jeden rocik. Potom uz bude jedno, ako budu bojovat medzi sebou na trati, potom bude show pre divakov… teraz praca, potom zabava :brain:

1 lajk