Car design poslednich let?

Tak tomu vůbec nerozumím.
Mám spíš auta líbí - nelíbí.

image
toto ma V10 motor

to ja mam tiez, ale est pridam, ze mi ani tak nezalezi na veku u aut.

2 Likes
4 Likes

Já MBX 1 000 měl, takže vím s čím se MBX potýkala.
Na tehdejší poměry a nedostatek zkušeností se samonosnými karoseriema byl plán vytvořit po vzoru amerických vozů airboxy, nebo jak se tehdy říkalo vozům bez středového sloupku až příliš ambiciózní.
Vůz bez rámu, který skončil ve Feliciích a Octaviích MBX hodně chyběl a proto výroba MBX tak rychle skončila. Ono se dost kroutily i Feldy s rámem. Proto se každý zkušený veteránista dívá na spáry ve dveřích. Jamile se rozjíždějí, tak vůz ztrácí na hodnotě.

Dalším velkým problémem byly dva karbece. Byl velký kumšt je sladit tak, aby oba fungovaly stejně. Jednak to moc lidí neumělo a když byly čepy vygajsané, tak to ani nešlo. Hlavně proto tam hodně běžných řidičů dávalo jeden karbec čímž kouzlo Felicií i MBX hodně poškodili.

Zapoměl jsem připsat, že luxusní verze taky se dvěma karbecy byly Škoda 1 000 a Š 1 100 MBG. Ty ale zůstaly u klasických čtyřech dveří.

Škoda 1000 MBG De Luxe – Závěr - SKODAKLASIK.cz

3 Likes

Úžasný kousek. Myslím, že tenhle unikát ještě stále existuje.
Mimochodem ve článku byla vzpomenutá Karosa Vysoké Mýto, která patřila Sodomkovi, který byl náš nejperstížnější karosář, který na sériové rámy vyráběl na zakázku karosérie podle přání zákazníka. Myslím, že kapotoval i Hašlerku.

image

1 Like

Škoda 100 byl asi největší krám, který v Mladé Boleslavi vymysleli.
Nejspíše proto se tak moc zastyděli, že za trest vymysleli Škodu 130 RS a 200 RS.

4 Likes

Tak to jsem proti, v soutěži o největší hrůzu hlasuju pro Š105
image
I když to bylo moje druhé auto a nakonec mě taky odvezlo, kam bylo potřeba. Výhoda u těchhle aut byla, že když se někde něco vysypalo, tak to v každém druhém baráku uměl někdo opravit a měl i nejpoužívanější náhradní díly.

1 Like

Najlepsie bolo vyrievane zadne okno ked si v zime zapadla :smile:

1 Like

Moja nadhera :smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts: topka

1 Like

A co teprve takový věčně nefunkční termostat, který se neotvíral, když člověk konečně v zimě nastartoval a vyjel. Takže přibližně po čtyřech kilometrech se zase muselo vylézt z auta, vzít připravené kladivo a klepat na to správné místo, kde se termostat nacházel. To většinou pomohlo…

1 Like

Modernější Š 100 byla horší než předchozí Š 1 000 a to je co říci.
Š 105 se ale taky neměla čím chlubit.
Stopětce by nepomohl ani druhý výfuk. Kvůli motoru vzadu by se výfuky stejně nedaly použít jako kolečka.

image

2 Likes

v com bola stovka horsia resp. najhorsia?

Stovky hnily neskutečným tempem a byl v nich mnohem větší kravál než v tisícovce.
Obojí kvůli tenčímu plechu a ošizenému nátěru. Taky tvar tisícovky díky prolisům vytvářel pevnější konstrukci kapotáže.
Kdyby se tisícovka a stovka vyráběly souběžně, tak by o stovku neměl téměř nikdo zájem. Tak moc byly stovky mezi lidmi v nemilosti.

2 Likes

No a 105 byly ještě horší, tam hnily i nosné sloupky. U 110 LS mi shnila jenom podlaha…

LSko malo 4 svetla v predu?

1 Like

aha, diky za postreh
hnila asi vazne dost. Otec ju v kuse brusil a natieral :smiley: a to sme na nej ani moc nejazdili.
mne tisicka prisla ako prilis starodavna a 105+ uz prilis moderne - onicom.
ten hluk vo vnutri som si uzival, Martin Vaculik v jednom videu povedal, ze vdaka uchyteniu motora a tym, ze motor je vzadu, vo vnutri tych aut to znelo ako v skutocnom zavodnom aute. Vzdy som si to uzival.
no a ta vona interieru, na tu nezabudnem.

2 Likes

Řada 105-120 už měla podvozek ošetřený plastizolem. Takový vrásčitý gumový povlak na podvozku a podbězích. Někdy ho ale v peci nechali déle a ochranu přepálili tak, že se časem sloupla i se základním nátěrem. Zřejmě Tvůj případ. Nebo jsi kupovala auto starší a plech byl po nějaké opravě vyžíhaný autogenem.
Škody 100 měly na podvozku pouze barvu nevalné kvality.

To moje ano, vypadalo přesně takhle:
image
Jestli to tak bylo vždycky to nevím. A hlavně mělo motor jako Š110R, to bylo na svoji dobu hodně slušné - vytáhla jsem to až na 140, byla jsem tehdy odvážná holka :smile: . To už se na tom pravda všechno klepalo…

4 Likes

Však já mluvím o sloupku u řidiče, nějaký dobroděj se smiloval a navařil tam, co mohl, jinak by skrz něj bylo vidět :smile: . K podlaze jsme se možná už ani nedostali. Ale u 110 mi z ní opravdu vypadl docela velký kus, na klidné okresce s otevřeným okýnkem mě zaujal divný zvuk, jako když něco škrábe o silnici… No, taky se to podařilo nějak nahradit jiným velkým kusem plechu, lidi byli vynalézaví a uměli si poradit :smile: .

Musím s kamarádkou na šáňo, :champagne: :clinking_glasses: tak odpovím příště.

1 Like