Autosport: Aston Martin chce získať Neweyho, ponúkol mu štedrý kontrakt | Magazín F1 - F1online.sk

Tohle je milionovej argument. :smiley: Kolikrat za rok jedes do jugosky… A mezi nama teda nevim, ale hodit do auta 70 litru a zaplatit neni otazka 2 minut.

Elektroauta jsou hnuj neskutecnej. Nebyt tlacenky a dotaci, tak si to nikdo krom par nadsencu do technologii nekoupi. Na druhou stranu je potreba se na to koukat objektivne a pohledem trhu / konkurence.

Je to jednoduchý. Prostě to funguje a hybridní systémy (zvlášť Toyota/Honda) jsou účinné a jezdíš se středně velkým SUV za 5l benzínu (krom dálnic, to je slabina všech hybridů zatím).

2 Likes

Vím, že k rozjezdům. Ale dnešní vozy mají dostatečně silné motory, aby si poradily i bez hybridního harampádí.
Třeba u Subaru to zcela zbytečné žďorbo váží kolem 115 kilogramů a musí se vozit furt.
Finálním efektem je nejen vyší pořizovací cena, neekologický dopad při výrobě i likvidaci, ale navíc zvýšenou spotřebou.

Největší úspora je viditelná pouze u dieselů, kterým nedělá větší váha problém ten balast utáhnout.

Ok, diesel na dálnici zatím nic nenahradí, ale musíme to brát jak je, diesel v osobácích končí.
A druhá věc je s ním poskakovat v městských jízdách, kde naopak hybrid úřaduje.

Diesely nezatracuj.
Podle nové studie EU se zavedly nové počty na uhlíkovou stopu a elektroauta se vyrovnají k benzínovým motorům až po 150 000 km. V porovnání s dieselem kyseliny musí najet 200 000 km.
A to se kyseliny musí nabíjet pouze z ekologických zdrojů. Fotovoltaika, větrné a vodní turbíny.
Nabíjením ze zásuvky jsou elektroauta pouhou ekologickou katastrofou.
Je to čerstvá informace ze začátku tohoto měsíce Března.
Proto dojde nejen u ukončení dotací, ale i zákazem nabíjení v určených hodinách.
Podle Holanska to nejspíše bude od 17 do 21 hodiny. Kdyby kyselin přesto přibylo, tak se doba zákazu nabíjení prodlouží.

Nie len. Mne sa batéria pripája prakticky stále, keď potrebujem výkon. Aj na dialnici, hore kopcom, proste kdekoľvek. Pri stabilnej rýchlosti idem často iba na batériu. Za tie tri desaťročia to Toyota naozaj dobre vychytala.

Přesně, to je rozdíl například oproti Hyundai, který udělal hybrida tak, že ke klasickýmu motoru a převodovce přidali elektromotor s baterií.
Toyota/Lexus má vůbec nejlepší účinnost systému a dává to smysl.

Hyundai nema dobre ani hybridy, ani dizle, ani benzinaky a vlastne ani auta…

Mám skúsenosti s Hondou a Toyotou a je to fakt dobre použiteľné. Známi majú aj BEV a tiež si to pochvaľujú. Každé ráno máš plnú nádrž bez zachadzky na Shell / OMV a iné. Keď idú náhodou do Juhošky, tak pár krát navštívia stojany. V globále ale strávia “tankovaním” výrazne menej času, ako keď ja chodím každú chvíľu čapovať benzín :slight_smile:

Já zas jezdím s hybridní Hondou, která využívá úplně jiný systém oproti Toyotě. Honda nemá převodovku a pohání ji silnej elektromotor, kde spalovací motor jen dodává energii baterím.

Uvědomuji si, že můj názor může znít trochu naivně a realita je mnohem složitější a ve hře je hodně souvislostí o kterých nemáme tušení, ale Newey nemusí už nikomu nic dokazovat-pouze sám sobě! A o to jde. I vzhledem ke svému věku již moc času na různé výzvy nemá. Dost pochybuji, že hlavním kritériem budou peníze-od jisté úrovně je jedno jestli máme na účtu 150 nebo 250 mil eur. Rerrari je v dlouhodobé krizi a co by mohlo být větší výzvou pro poloboha, jako je Adrian, než získat pro Ferrko titul. K tomu ale potřebuje také základní podmínky, mimo jiné prvotřídní a ověřenýn jezdec. Jeho prohlášení o tom, že mu je líto, že nikdy nespolupracoval s Hamiltonem beru spíš jako zdvořilostní záležitost, než skutečnou touhu. Pokud by nad Ferrari přemýšlet, tak zcela jistě by do toho šel nejraději i z Maxem, který momentálně asi jezdecky nemá konkurenci a kde by byla pravděpodobnost úspěchu rozhodně jistější, než jít do toho sice s prvotřídním, ale dost labilním Lecrercem, nebo Hamiltonem, který je pravděpodobně za zenitem a taky je schopen podávat dobré výkony -ovšem podmínkou je jistý komfort, který u Ferrari rozhodně nemá zaručen na úrovni Mercedesu. No uvidíme.

4 Likes

Tá Honda, ktorú máme my funguje na tom istom princípe ako Toyota. Dvojliter benzín sa zapája samotný alebo s pomocou batérie, ak treba. Sem tam čisté EV. Máme EU verzie, neviem ako je to inde na svete.

Máme taky 2.0 benzín, ale o pohon se stará elektromotor. Ten spalovací se na kola umí připojit při ustálený rychlosti kolem 70 až 140 km/h pak se zase odpojí a vyrábí energii bateriím.
Toyota/Lexus kombinuje oba motory přes e-cvt převodovku, která pohání kola.

Kolik máš průměr?

2 Likes

Udělal jsem chybu v dotazu?
Snadná pomoc, můžu se zepat jaký má nadměr.
Zajímají mě i dálnice.

Ne, v pohodě. :smiley:
Jen jsem to zrovna od tebe nečekal. :slight_smile:

Všechno neznám a oficiálním číslům nevěřím, protože jsou zkreslené. Více věřím majitelům s jejích vlastními zkušenostmi.

ferda neladi na tvojej vlne :smiley:

1 Like