Aston Martin protestuje, žiada vylúčenie Carlosa Sainza z kvalifikácie | Magazín F1 - F1online.sk

Výsledky kvalifikácie na Veľkú cenu Číny ešte nie sú právoplatné. O svoju kožu by sa mal začať báť Carlos Sainz, ktorého sa pokúsi zosadiť zo siedmeho miesta Aston Martin. Argumentuje, že Španielovi nemalo byť umožnené pokračovať v jazde.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/151098/aston-martin-protestuje-ziada-vylucenie-carlosa-sainza-z-kvalifikacie

Červené vlajky vyvěšené byly, tak podstata (trestného činu) naplněná byla.
Ale rozhřešení nechám volům. Mají větší hlavy.

No len aby nevznikol na základe tejto situácie ďalší precedens, ak Sainza nepotrestajú, tak sa budú v budúcnosti tímy odvolávať na tento inčident.

Jenže, kde je ta hranice.
Vyvěsí červenou a přitom to na ní nebylo.

1 Like

Podle mého z tohoto není úniku. A jestli je to míněno jen pro ty který se nemůžou vlastními silami dostat zpět do boxů, tak je to tak nedostatečně definováno až to bolí.

1 Like

Možná technicky nezastavil na trati, ale mimo ni :grin:

2 Likes

Když to vzniklo, tak jsem říkal, že to je nesmysl. Byl jsem proti tomu vždy.
Určitě pamatuješ.

2 Likes

Už ani ne :smile: Já nevím kdy tohle vzniklo.

1 Like

@Situs
Je mi to trochu proti srsti, protože takové chyby v tomhle sportu patří, ale velice často na ně doplácí nevinní, takže se přikláním k naplnění podstaty myšlenky a Sainze škrtnout.
Zárověň bych trestu přidal pár ran holí komisařům, kteří si rádi upravují pravidla k obrazu svému.

1 Like

Jak Alonso koukal celý kolo v Baku do zpěťáku a pak to poslal do únikovky na prasáka…
pak se to začalo řešit…

1 Like

Jestli Sainze vyloučí, tak to je solidní blbost. Dostal se sám do boxů, víc mě nezajímá.

2 Likes

Právě proto se mi to nelíbí.
Jede se totální hrana. Dává se to do toho 100%.

Vždycky někdo chybku spraví. Proč by měl být kvůli tomu vyškrtnut z Q?
Ano, pokud nemůže pokračovat vlastní silou dál, tak je to logické.

Možná dle telemetrie dávat trest míst na startu, aby se zamezilo žluté, která se udělá naschvál. Jako to udělal Alonso v Baku.

1 Like

Za tenhle přístup můžou Piquetové, Rosbergové, Schumacherové a další záškodníci.
Osobně s tímhle pravidlem souhlasím.

1 Like

za mna chyba u zvolenia RF. nikto ho nemusel tlacit, nikto prenho neprisiel, zbytocny pokus od AM

3 Likes

Ok, takže každý kdo teď někam zajede do výběhovky a zastaví, by měl v Q skončit :thinking:

Ale RF tam nejspíše dokonce nehraje roli.

To právě nechci. :smiley:
Je tam Sulayem, takže 10 ran holí by stačilo. :slight_smile: :smiley:

1 Like

Hocikedy v závode niekto naštartuje a ide ďalej aj Russel v Silverstone mohol pokračovať keby si neodopoll pásy a vtedy bola tiež červená vlajka

1 Like

Nehraje. Pokud jezdec zastaví během Q, tak už podle pravidel se nesmí do ní vrátit

1 Like

Ale teraz to mali riaditeľstvo teda podľa doslovnej delegovať hneď. Takže mu dajú DSQ na celé pole? Však nebyť toho je 15 a nie 20