Arrivederci, úzke bočnice! Mercedes to po osemnástich mesiacoch vzdal | Magazín F1 - F1online.sk

Zrušenie podujatia v Imole, špekulácie o prestupe Lewisa Hamiltona do Ferrari či dohoda Aston Martinu a Hondy o dodávkach pohonných jednotiek po roku 2026; všetky tieto témy v Monaku s prehľadom prekonalo predstavenie noviniek monopostu W14. Aj keď tomu mnohí do poslednej chvíle nechceli veriť, Mercedes sa po asi osemnástich mesiacoch vzdal úzkych bočníc.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/96803/arrivederci-uzke-bocnice-mercedes-to-po-osemnastich-mesiacoch-vzdal

Otázka, nie je už neskoro prichádzať so zmenou konceptu? A teda skúsiť odomknúť počas tejto už nazvime to prechodnej sezóny potenciál auta, ktorému cely minuly rok verili? Ja ako fanúšik MB mám rozporuplne pocity avšak verím, že Lewisovi to sadne ako rit na serbel :sweat_smile:

RedBull má stejně jisté oba tituly, takže letos už není o co bojovat. Takže lepší to nasadit teď a začít to vylepšovat než zas v 2024 čumět jak puk.

3 Likes

Puffe, ale na rok 2024 RedBull chysta dalsi skvely koncept, takze Mercedes bude opat pozadu.

Ale nejak je ticho s kontrolou rozpoctoveho stropu. Minuly rok sa dusovali, ze to bude skontrolovane hned / skor a zatial to tak nevyzera…

2 Likes

Ako sa hovori, nevyskusas nevies. Ak uz je jasne, ze titul pojde RB, tak preco sa pocas sezony nezamerat na zbieranie realnych dat z trate a postupne vyvijat koncept pre buducu sezonu s tym, ze cast z tych veci budes mat vyskusanych uz realne na trati? Ja neviem, ale tvarite sa tu niektori, ze timy po sezone zahadzuju vsetky data o starom aute do kosa.

Jasne, lebo RB ma uz treti koncept od zmeny pravidiel, popri trestu za porusenie rozpoctoveho stropu. Zase budme realisti, naco by RB menil koncept.

Ak to nezvladli za osemnast mesiacov, asi tam nie je moc potencial, ktory by sa dalo odomykat.

Ja som nenapisal ze to bude revolucia, myslel som ze to bude evolucia.
Si si nevsimol aky naskok ma tohtorocna evolucia s prepracovanym DRS ?
Buduci rok Newey prinesie zas nieco naviac.
Takto to bolo myslene.
Neweyho rozpravky o tom, ze bocnice menit nebudu pôsobi opat usmevne … :sunglasses:

A co když to bude horší než co měli doteď? Fakticky to bylo 3 auto, takže je pořád kam padat.

1 Like

Toto je len zahmlievaci manever. Este sa k uzkym bocniciam vratia… :smiley:

Black Aston Martin

1 Like

Třeba si Toto přišel pro svoji libru masa za pink Racing Point… (teda pink Mercedes, samozřejmě :smile: )

Snad mu zhořkne :smiley:

Podle toho, co z toho vlastně bude. Nakonec Toto Wolff (a taky Seb!) má v týmu Aston myslím podíl, tak by z něj měl taky něco mít :slight_smile: .

Co okopčej teď? :laughing:

1 Like

Ale zatím jsi neřekl, co okopírovali teď. :smiley:

Ty jsi neviděl jejich přední zavěšení? Tobogánek? :man_shrugging: Všiml jsi si VŮBEC že v Mercedesu se jejich auto mění? :thinking:

1 Like

Puff kouzelně mění to, že se u Mercedesu nic neděje a je to jejich vyvoj, ale na AM ma kecy furt

1 Like

Takže mají flashdisk z Ferrari a Alpine?