Animácia: Hamilton išiel cez prvú zákrutu inak ako Norris | Magazín F1 - F1online.sk

YouTube kanál Crashalong pripravil po Veľkej cene Talianska animáciu nehody Maxa Verstappena s Lewisom Hamiltonom. Autor sa so situáciou celkom pekne pohral a naznačil aj jednu zaujímavosť.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/42768/animacia-hamilton-isiel-cez-prvu-zakrutu-inak-ako-norris

Veď Ham išiel z boxov a Ver bol po jeho ľavej strane tak ako mohol isť idealnou stopou? Je jasné že tu zákratu neprejde ani jeden z nich v idealnej stope. Némate o čom písať tak prilievate olej do ohňa Pán K.?

pre boha co je na tom zvlastne, ze v suboji sa ide casto ina ako idealna linia? :slight_smile:

na tom nie je nic zvlastne. Zvlastne je to, ze ma niekto pocit, ze do toho musi zasahovat cez tresty.

Vôbec nič divne na tom nevidím, že mu Ham nenechal miesto a donútil Maxa ku chybe za ktorú aj zaplatí… Však o tom je závodenie, čo mal ísť mimo ideálnu stopu nie takto ale tak aby sa nechal predbehnúť? Vôbec nechápem zmysel tohto… Možno len v tom ze gloryhammeri si naprdeli do ust keď minule tvrdili že Max bol na vine a teraz bol na vine opäť, aj keď nastala presne obrátená situácia…

Mna skor udivuju diskusie typu, ze ked zo zadu ide auto tak sa mu treba uhnut.
Idealna stopa, neidealna stopa ten kto sa o nieco pokusa zozadu to musi byt schopny zvladnut. Aj v silverstone aj teraz bol potrestany spravny jazdec. Trest je tak isto na mieste kedze chceme aby sa toto uz naopakovalo.

Presne tak… Ale nabudúce by som už trestal za takýto racing incident oboch (myslím týchto konkrétnych dvoch) pretože sa to už začína vyhroťovať aby sa niečo nestalo, a predsa nie je možné aby kolidovali pri každom vzájomnom závodení koleso na koleso… Aj keď by to asi nič nezmenilo obaja chcú vyhrať šampionat, jedine ak by ich niekto tretí začal bodovo ohrozovať…

1 Like

Ja si pamatam ze v 1997 vylucili Schumiho z celeho sampionatu '97 za to, ze sa v zakrute dotkol (!) kolesom monopostu Jacquesa Villeneuva. Jacques v 97 pokracoval dalej, tu by Lewis bol uz po smrti, nebyt Halo. Takze by som to urcite nevidel tak, ze v sucasnosti su komisari nejaki prisnejsi, naopak. 3 miesta na starte su celkom smiesny trest.

Ak by Villeneuva vyradil nepoviem, ale Jacques ziskal titul a mali to nechat na pokoji. V tomto Monza prípade Hamilton vytlacal Maxa oboch zakrutach mimo trat. Mohol volit Lando-stopu ale rozhodol sa vytlacat ho. A Maxovi nic ine nezostavalo len to risknut a ist do toho. Hamilton sa potrestal tym vytlacanim sam. Je velka skoda, ze tresty za jeho chyby tento rok (Imola, Silverstone) su minimalne … Maxo nerobi chyby a nabuduce pojde do startu z posledneho miesta ---- skvele pravidla …

Tak ale Schumachera predsa nediskvalifikovali pre to, že by sa len tak nejak dotkol súpera počas súboja, ale že bolo očividné, že doňho zatočil úmyslene s cieľom vyradiť ho a získať tak titul. Už v 1994 sa uvažovalo, že do Hilla vrazil úmyselne, ale dokázať sa to nedalo.

Ja si myslím ze skôr vtedy to bolo totálne od veci rozhodnutie… To ze keby nebolo halo tak by bol po smrti a teda vylúčiť Verstappena za to zo šampionátu, to už by bolo totálne mimo… Dotkli sa lebo vyskočil na obruvniku a stalo sa to v 50 km rýchlosti… To rovno trestaj za to ze sa postavia na štart… Stať sa môže hocičo, Schumacher lyzoval a prizabil sa, tak trestaj všetkých lyžiarov keď budu pomáhať iným… Nespravil nič kategoricky nebezpečné iba to bola blbá náhoda a na to tam to halo je… To by bol každý závod niekto vylúčený zo šampionátu…

suhlasim, ze trest je smiesny, ale preto, ze taketo veci by sa v ziadnom pripade nemali trestat.

1 Like

hlavne prilis krizoval cestu, mal ist o ~2-3m viac doprava na vyjazde z boxov - “celu sikanu by mal pre seba”, akurat Max by mal lepsi vyjazd zo sikany.
Nechcel ho pustit v sikane a zaroven mat idealny vyjazd - to je ako chciet terenak kt bude dobry aj na trati.

Hej ale už by ste mohli napísať aj článok o tom, prečo Maxova zatávka trvala 11 sekúnd… stále sa hovorí iba o nehode… no v podstate ju zapríčinila zlá zastávka RB (aj Mercedes ju nemal na 100%) … viete niekto čo sa tam vlastne stalo? …

Suhlasim zo smiesnymi trestami. HAM 10 sec. v Británií :joy: a VER 3 miesta. :joy:

Keďže som fanúšik Williamsu tak môžem objektívne hodnotiť. Asi. Podľa Mňa je viac na vine Maxo. Lewis mu 2x veľa miesta nenechal. Mohol by viac, ale toto nieje súťaž džentlmanov. Maxo musel vedieť, že je tam málo miesta.

1 Like

Ja by som netrestal ani jedného ani druhého veď Hamilton z boxov samozrejme že išiel doľava veď aby lepšie vybral tu zakrutu a verstapen tiež nič zle neurobil za mňa racing incident

1 Like

Kde sa dvaja idioti bijú tam iní získavajú body. Hamilton nenechal miesto a verstapen tiež nechcel uhnúť, tak vzájomne havarovali. Nemajú si čo vyčítať.

1 Like

clickbait clanok… ale :+1: za animaciu

Trepes blbosti.Hamik Maxa nevytlacal z trate ,isiel len najmoznejsiu stopu aku mohol ist.Ak by volil ako hovoris Lando stopu,tak by musel Maxa vytlacit z trate.Ano Lewis spravil v tej chvili jednu velku chybu,ktoru by Max nikdy nespravil.Max by sa mu tam v kazdom pripade do tej Lando stopy urcite vopchal a vytlacil ho z trate este pred tou zakrutou.