Animácia: Hamilton išiel cez prvú zákrutu inak ako Norris | Magazín F1 - F1online.sk

Vinní sú obaja, to je zrejmé každému nezainteresovanému. FIA je zaujatá podľa mňa. Mne je jedno, ktorý z nich ako skončí. Ak sa budú navzájom vyraďovať, Botas možno má ešte nejakú tú nádej na titul, ale to preháňam. Ak tým dvom začne tiecť do topánok, možno sa zbadajú, zatiaľ majú v poho nádskok. Obom by som doprial studenú sprchu, a najmä, ak by ich Botas či Norris preskočili, lebo nevedia konať uvážene. Obaja potrebujú poriadny preplesk. Však VER je už školený na Ferrari, ktoré nejeden krát vyradil. HAM nemal veľa šancí predviesť sa, okrem súboja s Rosbergom, kde to rovnako výrazne iskrilo.
Mne sa zdá, že ani jeden nevie prehrávať a obaja urobia čokoľvek, len aby toho druhého “zabili”, pričom obom unikajú “periférie”.
Oba tímy si navyšujú crash rozpočet, o ktorý budú ukrátení v nasledujúcom roku. Len tak ďalej, Ferrari a McLaren čakajú len na to! A možno nie len oni :wink:
Myslím, že každý fanúšik chce vidieť preteky, súperenie, doťahovanie sa, ale nie Safety Car, Medical Car, Virtual safety car a pod. kedy sa takmer nič nemusí diať. Ale vidieť, ako sa jeden druhého snaží vyfaulovať je kontraproduktívne! Nejedná sa potom o šport!!! Je to čistý BIZNIS, čo je v športe hnus a humus a čo by sa nemalo objavovať, ale viem, že bez prachov nič neurobíš. To je chyba F1, ktorá je stále postavená na tom, kto koľko je schopný utratiť! som z toho smutný :sleepy:

Preco by sa take veci nemali trestat,ved po Silverstone si ziadal este vetsi trest pre Hamiltona.Ved to bol tak isto racing incident ako teraz.Aj tam utociaci jazdec isiel na hrane rizika ako teraz presne tak isto Max.Jaj len s tym rozdielom ze teraz dostal trest Max.

Max musel dobre vediet co sa stane,ze 2auta tam sa nevojdu.Lenze Maxo ratal s tim ze sa vopcha do zatacky a Hamiltona vytlaci ako to roby pravidelne.Lenze neratal s tim ze ho obrubnik prehodi cez Hamikove koleso.

a ked som neziadal tak sa mi ospravedlnis?
Jedine coho sa mozes chytit je, ze som kritizoval, ze poskodeny dostane trest +15 miest za vymenu motora a vinnik +10s a moznost opravit auto. A to nebola kritika nizkeho trestu, ale hlupo nastavenych pravidiel. Naopak moj nazor bol uz vtedy, ze sa zbytocne tresta za pretekarske incidenty.

fanda_f1
Vytlacal ho aby ho Max nepredbehol a donutil ho brzdit skôr, aby v dalsej zakrute bol pred Maxom a mal na nu “právo”.
Presne tak sa to aj stalo, v druhej zakrute bol o kusok pred nim a zatocil si do nej opat tak, aby Max nemal miesto.
Sak to bola aj prva Maxova reakcia - nenechal mi tam miesto.
Mohol volit Landostopu a Max by mal kam ist ale vytlacil ho.
A toto predsa Lewis vie, ze ked Maxa nepusti, doplati na to sam.
Musi mu uhnut.
Mercedes ma tak skvele auto a Hamilton tak obrovske az nenormalne zivotne stastie, ze Verstappen jedine co moze robit je ist za hranu a tlacit co to dá.

Nesúhlasím s tým, že išiel najmožnejšiu stopu akú mohol ísť. Sám Ham tvdil, že Max mohol cúvnuť, ako to Ham urobil v prvom kole, keď bolo opačné garde, ale keď sa na to pozriem opakovane, je tam jeden podstatný rozdiel. Max išiel v prvom kole široko ešte na začiatku zákruty a dal tým jasne Ham najavo, že tadiaľ to nepôjde. Takže Ham nemal inú možnosť. V tomto. Prípade ale Ham nechal nejaké miesto na vonkajšku do T1. Až potom T2 začal zatvárať. Myslím si, že Ham mohol byť viac agresívny a natiahnuť nájazd do T1 a ukázať Maxovi, že tam miesto nie je. Potom by Max nemal inú možnosť než ísť cez obrubníky. Takto tam stále ako také miesto bolo, až potom bolo neskoro.
Stále si myslím, že chyba je viac na Maxovi, keďže je predbiehajúci. Ale Ham mohol voliť inú stopu

2 Likes

Dovedu si predstavit ze par lidi se z toho incidentu uz zblaznilo.

Nekdo situaci prepsal do digitalu a proc asi, boj o pravdu, nezvladnute ego…

Je pravda ze technicky je to zajimavost, docela me zajima jak to ten clovek vyrabel, takto do detailu propracovane.

to vies, ze tvoje taraniny necitam…

1 Like

Lenze Hamilton isiel v tom osudnom kole z boxov a Max bol po celej rovine rozbehnuty.Keby sa mu tam Hamilton vopchal celkom do cesty pred 1zatackov tak Max by bud napalil do Hamiltona alebo by musel korigovat von mimo trat, a to by potom komisary riesili Hamika za vytlacenie Maxa z trate .


Vraj sa tam 2 autá nezmestia :smile:

Nemyslel som vyslovene, aby ho blokoval rovno po výjazde z boxov ešte pred prvou zákrutou. Ale mohol ísť tú zákrutu širšie. Ak vieš po anglicky, tu to pekne rozoberá jeden profesionálny závodník z oboch perspektív (vymaž medzeru)

https:// youtu.be/k660y7johY0

zbytocne sa namahas, tvoje taraniny necitam.