Alonso vysvetľuje, prečo je v tejto sezóne tak málo nehôd: Nejazdíme naplno | Magazín F1 - F1online.sk

Podla mna metro ma zmysel a hoci aj len 1 trasa by velmi odlahcila uz aj tak pretazenu MHD.

1 Like

aj Bugatti Tourbillon - V16 Hybrid :wink:

1 Like

Me se libi kombinace metro-tramvaj, to maj ve francouzskem Lille, jedes par stanic metro, pak vyjedes na povrch a normalne zastavky jedes :metal:mozna vhodne reseni pro Bratislavu.

To jsem netušil, že umějí i V16.
Asi spojili ty jejich podčtvercové dvě V8…

To mají i na Azurovém pobřeží , Cannes - Nice - Monako - Sanremo a asi i dál.
Jezdí to jako metro, občas to vyjede na povrch, jede to každou čtvrthodinu za pár euro.
Během 20 minut přejedeš za 3€ tři státní hranice :smiley:.

4 Likes

Jo, tohle mam rad, prazsky metro je desivy.

2 Likes

Vzdyt budte radi, klid a pohoda.

Neviem, či žiješ v BA alebo nie, ale nesúhlasím.

Vybudovať metro je extrémne zložité v dnešnej dobe a hlavne drahé. Metro sa oplatí pre masy ľudí počas celého dňa v intervaloch 3-5 minút a hlavne na väčšie vzdialenosti.

V BA by sa každý odviezol ráno do centra a poobede domov a to je všetko. A centrum je tak malé rozlohou, že by malo tak 1-2 zastávky, čo je nezmysel.

Väčší zmysel by dávala nejaká nadzemná dráha, ktorá by po spájala aj okolité satelity od Stupavy po Dunajskú a od Senca cez BA do Rusoviec napríklad (to len tak nahlas uvažujem), a ktorá by zrýchlila vlakovú dopravu, ktorá nechodí tak často a chodí na hlavnú stanicu, ktorá je pomerne mimo centra a takéto intervaly rádovo v jednotkách minút by asi kapacitne nezvládla.

1 Like

Ja som veľmi rád. S Prahou skúsenosť mám, mal som možnosť sa tam presťahovať, ale nechcel som. Krásne mesto pre turizmus, ale na život pre mňa nie. :slight_smile:

1 Like

Každý se musíme něčím živit. Historie sice přináší nostalgické vzpomínky, ale uživit nedokázala uživit Egypťany, Inky, Řeky ani Římany.

1 Like

:+1:
To by bolo idealne pre Blavu.

1 Like

Za komancov som tam studoval a uz vtedy to bolo otrasne. Hlavne autobusova linka c.39. Kto pozna,isto mi to potvrdi.:joy:

To,co bob poslal (metro v Lille), by bolo pre Blavu idealne.

1 Like

Autobusovu linku c.39 (a c.31) som si zazil aj ja, hoci to bolo pomerne nedavno. :smiley:

Ide o to, ze sme zvyknuti vsetko len kritizovat, sme taky narod, ze nikdy nam nie je nic dobre. Kazdy v BA nadava na MHD, ale vsade sa dostane pomerne rychlo, max na 1-2 prestupy, ktore su pomerne kratke. Myslim si, ze system MHD v BA nie je o nic horsi v porovnani s inymi mestami rovnakej velkosti. :slight_smile:

Jedinou nevyhodou je, ze elektricky su pomale, lebo stoja kazdych par metrov a casto idu dost dlho rovnaku trasu ako autobusy a musia stat na krizovatkach. Urcite by pomohla nejaka nadzemna draha, ktora by bola na styl metra, ale podzemne metro v BA je ekonomicky nezmysel.

Jedna linka by mohla spajat Stupava-BA-Samorin a druha zas Rusovce-BA-Senec. Cisto len na to, aby sa odlahcila doprava spicke, lebo doprava mimo spicky je v Bratislave v poriadku. Samozrejme, ze by trvalo kym by sa ta investicia vratila, ale satelity v okoli, najma smer Samorin, budu len rast a raz sa mozno pospajaju, takze do buducna by to zmysel davalo.

System metra v Lille obsluhuje vacsiu a ovela hustejsie osidlenu oblast ako je Bratislava, takze to porovnanie nie je uplne stastne.

Edit: Ked si v BA studoval za komancov, tak teraz by si tu niektore casti mozno ani nespoznal. Uz ja ked som sem prisiel pred cca 10 rokmi, tak odvtedy je to uplne ine mesto. :sweat_smile:

Ale hlavnu stanicu je lahke spoznat aj teraz.:grinning:
Okolie Mlynskej doliny sa velmi zmenilo. Ja si pamatam,ze Zoo siahala az pod FEI a teraz je tam len beton a asfalt. Niektore casti,hlavne centrum, sa moc nezmenili, ale ine su na nepoznanie. Ked som parkrat bol v Blave, tak som mal problem si spomenut, ako niektore casti mesta vyzerali predtym a ako zapadali do sucasneho kontextu. Tato Blava uz nie je ta stara, nostalgicka a trocha nudna Bratislava.

Hlavna stanica je narodna hanba. Ale zachytil som, ze sa aktualne riesi, ci ju vynovia/postavia na novo alebo uplne presunu a vybuduju novu.

Tam nie je co menit. Mlynska je carovne miesto, ktore by malo ostat tak ako je. Pre kazdeho, co tam byval a studoval, je to jedno z najkrajsich obdobi zivota. Vsetko po ruke, netreba opustit mlynsku ako je tyzden dlhy a ten nocny zivot topka. :fire: :smiley:

No centrum (historicka cast) sa nemeni, tam ani nie je co a preco menit. Ale sirsie centrum (Nivy, nabrezie, atd) sa zmenilo vyrazne a k lepsiemu. Tak isto Petrzalka je jedno z najoblubenejsich miest na zivot teraz, najma jej zaciatok. Aj kvoli dostupnosti do mesta, dobrej doprave, ale aj vela zelene a prirody.

Tak predsalen tu uz socik nie je vyse 30 rokov. :smiley:

Nehovorim, ze je to raj na zemi a chcem tu ostat navzdy, ale zle to tu nie je. Keby si mam vybrat medzi BA a napriklad Prahou (na rodinny zivot), tak volim BA.

Si zabil :joy:

1 Like