Alonso vysvetľuje, prečo je v tejto sezóne tak málo nehôd: Nejazdíme naplno | Magazín F1 - F1online.sk

Hádám že referuješ na Lewise, ten až na pár světlých výjimek jezdí v nové éře na svoje poměry slabě.
Ale přemýšlím nad dalšíma příkladama, protože u ostatních ta forma osciluje v přímé závislosti na formě auta, ať už je to Max, Norris…Leclerc měl svoje slabší závody vždycky a je otázka, kolik z toho dělá mentální zklamání z formy Ferrari. Russell byl solidní pilot v minulé éře a je i teď. Nevím.

1 Like


Dejv a jeho úderka :slight_smile:

No vidíš, u Fernanda je forma furt stejná bez ohledu na výkonnost monopostu.

zarovnat podlahu a je to vybavene. kde je problem?

Zrovna letos měl taky období, kdy byl jen fous lepší než Stroll. I Alonso má své dny. :slightly_smiling_face:

Dny, ne měsíc a už vůbec ne sezony :slight_smile:

1 Like

A tak ted uz to dava smysl, VER je tak rychlej az je pomalej, stejne tak PER, tomu se rika pech.

To nepochopíš. U nich horníci kopou v dolech a hrajú za Baník Ostrava. To je možné len v cz.

4 Likes

Tady a vtip? To snad mam Jirikovo videni.

Hmm, neni rok 1983.

Dalsia vec su tie nepochopitelne nazvy mesiacov a preco ich maju ako jediny (o kom viem) uplne inak ako cely svet? :sweat_smile:

Bratia neviete mi na to dat niekto odpoved? Lebo ani kamosi z Prahy mi nevedeli povedat preco je to u vas inak. :smiley:

@HellHogr teraz ukaz svoju vseznalost a pomoz mi to pochopit. Ci sa chces len hadat neustale a na normalne debaty nemas? :slight_smile:

Tezka otazka, ted to ale myslim vazne.

Me zase zajima proc pazucha…

jak nevideli SC, sam Maylander sa vy**bal v Monze :slight_smile:

2 Likes
1 Like

České názvy měsíců jsou absolutně úžasná věc, každý název pro měsíc je originální a obsahuje v názvu charakteristiku pro toto období, všechny ty významy plně neznám, každopádně je to jeden z dalších ukazatelů, který ukazuje jak je čeština krásný a slovně bohatý jazyk

viz. @bob výše, který na to přidal dobrý článek

4 Likes

To mi pride ako taka poviedka pre deti. Ze skratka sa nevie preco, tak sa vymyslali rozne teorie, len aby to nejako sedelo. Vid. toto:

Proč se červnu v češtině říká právě červen , není tak úplně jasné. Etymologická bádání přišla hned s několika vysvětleními…

@Dietrich_Reimann ja sa ceskemu jazyku nevysmievam, len ma to fakt zaujima, lebo mi pride vtipne (nie v zlom), ze cely svet ma v podstate unifikovane nazvy (akurat kazdy prisposobene svojmu jazyku), len CR ma svoje totalne uletene. :smiley:

Navyse ked Slovaci a Cesi su v podstate jeden narod (alebo bratske narody) a slovencina nic take nema. Vtedy by mi to aspon trochu davalo zmysel, keby oba jazyky maju taketo nazvy. :smiley:

To je ale ina otazka. Pauzcha je pazucha, skratka slovo. To by sme sa mohli pytat aj preco členok je členok (u vás kotník) a milion inych slov, ktore sa nedaju logicky odvodit. :sweat_smile:

PS: @bob ocenujem, ze na normalnu temu vies normalne diskutovat s hocikym, nie ako ten zeleny kok0tnáč. :alien:

1 Like

Šetřit se musí:
gumy
MGU-H
MGU-K
převodovky
palivo
baterie
dokonce i množství elektroniky je limitované
Šetřit se musí i s časem ve větrných tunelech a dokonce i v práci s počítačema.
Taky za každý škrábanec na karbonech dostávají jezdci kartáč.

Kdyby tohle někdo četl před dvaceti léty, tak by si myslel, že nejsem svéprávný a že popisuji nějako ECO soutěž, ale né závodění.
A to jsem se ani nerozepsal z plných plic.

Názvy měsíců v češtině mají své kořeny v historickém vývoji a většinou vycházejí z přírodních a zemědělských jevů, které byly typické pro dané období roku. Na rozdíl od jiných jazyků, které převzaly názvy měsíců z latiny (například angličtina nebo němčina), české názvy jsou většinou původní slovanské a reflektují aktivity, které byly pro tehdejší lidi důležité. Zde je několik příkladů:

1.	Leden – název je odvozen od slova “led,” protože je to měsíc, kdy bývá zima a mráz.
2.	Únor – od slova “nořit,” protože v tomto období často taje sníh a ledy, které se noří do vody.
3.	Březen – název pochází od slova “bříza,” protože v tomto měsíci začínají břízy pučet a probouzí se příroda.
4.	Duben – název odkazuje na dub, protože v tomto měsíci začínají růst listy na dubech.
5.	Květen – pochází od slova “květ,” jelikož v tomto období kvete mnoho rostlin.
6.	Červen a Červenec – oba měsíce mají název od slova “červený,” pravděpodobně podle zralého červeného ovoce, jako jsou třešně nebo jahody.
7.	Srpen – od slova “srp,” protože v tomto období probíhala sklizeň a používání srpu bylo běžné.
8.	Září – od slova “zař,” což byl staročeský termín pro říjen. V tomto období začínalo období plodů a sklizně.
9.	Říjen – od slova “říje,” což odkazuje na období, kdy má vysoká zvěř říji.
10.	Listopad – podle padajícího listí ze stromů.
11.	Prosinec – podle slova “siný” nebo “prosinatý,” což znamená bílý nebo zasněžený, protože v tomto měsíci je krajina pokrytá sněhem.

Tyto názvy mají tedy kořeny v tradičních činnostech a přírodních úkazech, které byly pro předky velmi důležité a byly spojeny s daným měsícem.

4 Likes

Myslel jsem si ze Brezen je odvozeny od Brezosti, jaro je prece u lidi vime o cem, naopak u zvirat je to Rijen.

Prosinec je odvozený od slova “prasinec”, protože právě v této době už bývalo dostatečně chladno, aby se mohly zabíjet prasata bez hrozby, že by se maso kazilo a taky aby se o vánocích nemusely jíst pouze ryby.