Alonso poslal Alpinu odkaz. V efjednotke nebude nikomu predhrievať sedačku | Magazín F1 - F1online.sk

Alonso dobře věděl, že podepíše poslední smlouvu ve F1. Kdyby si ho chtěli nechat u Alpinu na 2 roky, už bylo podepsáno. A o situaci s Piastrim taky asi věděl víc, jak my tady. Takže to, že si pojistil plán B v AM neberu jako to, že si pohoršil. Na pódia by to nevypadalo ani v tom Alpinu, ti se nedotáhnou na top3. A Aston snad horší auto jak letos nepostaví. Ale já bych i věřil tomu, že v Alpine toto vůbec nečekali, přesně z důvodů, jak je to popsáno v článku.

Ze by obratka na stare kolena? Moze byt, preco nie… :slight_smile: len aby sa so Strollom starsim uplne neposekali :slight_smile:

Nando sa už púšťa do slovných bitiek s Alpine. Či mi to nepripomína jeho pôsobenie v McLarene, a potom vo Ferrari, a potom opäť v McLarene 🫢

praveze drzal liniu az do momentu ked ohlasil novy kontrakt. teraz im uz bude nakladat.

1 Like

myslim si ze sa to celkom realne rysuje. RIC robil v renaulte dobru robotu, povazuju si ho, rovnako ako v redbulle za top jazdca. Jedine kde sa mu absolutne nedari je McLaren, kedze nepredpokladam ze zabudol jazdit, myslim si ze mu ten McLaren proste absolutne nesedi, rovnako ako Hamiltonovi nesedel Merc z uvodu sezony ci Perezovi Redbull po vsetkych (Max-oriented) upgradoch.

Co ma privadza k myslienke, ze ak bude Perez pokracovat v nastolenoch trende a RIC by zlavil z financnych narokov, vobec by som sa necudoval keby ho opat vzal Redbull, nakolko jemu vyhovuju podobne, pretacave auta ako Maxovi.

Třeba to nejsou Max oriented upgrady, ale nucené změny na základě změny technických předpisů.
Na Verstappenovi to testovat nebudou.

To neni jako Ferrari.

1 Like

nebolo to myslene ako nejaka vytka ale nieco v RB vidime bezne. Max je top jazdec a jasna jednotka v time s dlhodobym kontraktom, auto sa vyvija prioritne nanho a pokial si maju vybrat medzi poziadavkami od Pereza ci od Maxa, vyberu si Maxovu.

Je to prirodzene definovane tym ze Max ma velmi specificky jazdny styl a to co od monopostu ocakava, preto je vedla neho v tom istom aute kazdy jazdec o triedu horsi. Kebyze Maxovi minuly rok prehodis auta s Hamiltonom, obaja by sa trapili. To je normalne.

Stazovalo sa na to viacero jazdcov, nie len Perez ktory otvorene povedal ze po upgradoch sa mu auto ovlada omnoho horsie, kdezto Max lieta :slight_smile:

Já to nemyslím pejorativne, však to je úplně normální, že se jde na ruku jezdci č.1 jen někteří, to nedokážou pochopit.

Jen se mi zdá, že ten Perezuv propad je masivní, vlastně ze dne na den.
Od Belgie je zakaz těch flexi podlah. Třeba jen Perez jezdí s normální podlahou, která projde kontrolou a sbírá data, aby byli na Belgii ready.

RB bude ready a Ferrari zase čumět.

… a Mercedes vyhrávat :thinking:

Prave, ze ten Perezov prepad je tak extremny, ze za tym nemoze byt len zrazu nahly pokles jeho vykonnosti ale musia za tym byt technicke veci. Zaroven Max tak ako Perez straca vykonnost ju nabera.

1 Like

Včera byla schůze ohledně pravidel na 2023.
To bude teprve :bomb::bomb:

Binotto bude nejvíce proti, ale bude to většina komu se to líbit nebude. Vědí že to pomůže hlavně Mercedesu a ten už teď na tom začíná být slušně.

Čtu že Alonsovi byl nabídnut u Alpine nejen jen jeden rok ale i menší plat než Oconovi pro 2023. Asi je fakt více zajímalo že je mu 41 než jak jezdí, co pro ně získal a jak je pro ně prospěšný na trati i mimo ni.

Zdroj https://twitter.com/adamcooperF1

1 Like

Tak tady je kámen úrazu. Přitom i mladý Stroll se příjde k lepším penězům než Alonso. :rofl:

Docela už věřím tomu, že Ocon začal dostávat i lepší techniku.

Tak ten to má spíše jako kapesný než plat :smile: Ale asi to dokresluje jak moc se Alonso cítil oceňován a žádoucí.

Já už začínám věřit že se Alonso nasral.

Alo se nasjat umí, to už známe.
Osobně z toho přestupu Ala do Astonu nemám radost. Myslel jsem, že už to doklepe v Renaultu a bude mu prospěšný třeba další rok či dva.
V Astonu jeho prospěšnost neočekávám a vůbec by mě nepřekvapilo kdyby do roka ukončil svou kariéru stejně jako Vettel. Odhaduji, že vystřízlivění příjde velice brzy.

AM jednal s Vettelom a Alonsom. Alonso vie, ze jednaju s Vettelom a Vettel zrejme vie, ze jednaju s alonsom kedze mu daju termin na rozhodnutie. Aj keby mu to priamo nepovedali tak domysliet si to nie je tazke. Vettel ponuku odmieta a este v rovnaky den ide vylepsena ponuka smerom k Alonsovi. Ten to uz ma vsetko predzute, dostal to co Alpine v ziadnom pripade nechcel dat tak ponuku prijal.
Aston Martin dokonca mozno jednal aj s Piastrim a Alonsova mlcanlivost voci Alpinu mohla byt aj zmluvne podchytena. Ja by som tam nejaku nevrazivost nehladal. Alonso vstupil do jadnani s AM pod podmienkou, ze to nikde nevytara (specialne nie v Alpine) tak teda musel byt ticho az do oznamenia AM.
To je v podstate standardny postup.

Však sázku máme :+1:

Máme a zrovna takové sázky prohrávám rád. Vždycky je totiž lepší vidět úspěchy než neštěstí. :slightly_smiling_face:

Jsem rád že už teď mluvíš o své prohře :crazy_face: Ne, ok, nebudu provokovat.