Alonso poslal Alpinu odkaz. V efjednotke nebude nikomu predhrievať sedačku | Magazín F1 - F1online.sk

Asi se v tom nemá smysl příliš šťourat, Alonso si to vybral AstonMartin raději než to co mu nabízel Renault ať už to bylo cokoliv. Alonso dával jasně najevo že nechce smlouvu jen na rok a náplast v podobě hypercaru 2024 s Alpine podle mě nestála za řeč, protože tam si Alonso podle mě může pomýšlet téměř na kohokoliv když tam bude chtít jít. To vypadalo výhodně jen pro Alpine. Z Alpine odešlo nemálo lidí a k Alonsovi jsem tam po té nikdy necítil nijak zvláštní náklonost a víš že jsme to tu rozebírali častokrát. Prosta si cenili asi taky jako vonuci nebo co takže tým na prvním místě ale respekt se jim nějak vytratil.

1 Like

Tak pokud bude mít Alpine tak vážný problém jako AM, tak opravdu o nic nejde. Jestli podepsali Ocona vloni na tři roky, tak to s ním asi myslí vážně a stavějí na něm, myslet si může kdo chce co chce. Někoho k němu seženou vždycky a jestli o Piastriho už i tak přišli, tak sáhnou po jiném mladíkovi, nemám o ně strach.

Já si myslím že Piastriho si nemůžou nechat utéci, to prostě nejde dohromady. V McLaren na zapůjčení vůbec nevěřím, a nic jiného než zapůjčení přece pro Alpine nepřicházelo v úvahu. Teď je jen otázka zda ho už teda opravdu nechali upsat jinému a teď ho musí získat nazpět.

My můžeme soudit pouze podle našeho pohledu, ale do kuchyně Renaultu nevidíme.
Víme pšouk jakou smlouvu Alonsovi nabídli a za jakých podmínek.
Jisté je pouze jedno a to, že se momentálně Alonso cítí, že se rozhodl správně.

Jo, my posoudíme třeba o rok později. Jinak vypadá to že tam jde i Pedro de La Rosa který tak přestane být ve španělské tv jako spolukomentátor.

Jestli jde jen o zrušení hostování, tak nevěřím, že to pro ně bude velký problém si ho stáhnout zpátky. Jinak do AM by mělo zamířit víc lidí, už vloni avizovali, že potřebují posílit všechny struktury. Proto je taky pořád hájím, to prostě chvíli trvá.

Čas ukáže téměř vše. Co tam bude Pedro dělat? Osobního poradce Alonsovi, nebo něco jako byl Lauda v Mercedesu či Prost u Renaultu: V každém případě bude Pedro užitečnější než Otík Martin W.

To si taky myslím (to s Piastrim). O budoucnosti Aston Martin asi nedokáži mluvit, prachy a lidi na to nepochybně maj, ale jestli to bude fungovat jako tým to nevím. Sednout si to může, ale taky nemusí. Je to o tom nějak stmelit a sjednotit osobnosti.

Prachy možná ano, ale s těmi lidma nevím, když od Astonu stále utíkají.

Chci poznat Fallowsovo auto :+1: :slightly_smiling_face: #2023

Když se povede, tak dobře pro Tebe a další jeho fandy i Alonsa, a jestli nee, tak nás bude Alonso zase bavit jako za éry Hondy v Mekáči. :grinning:

Není možné zažít něco jako s Hondou 2015 :sweat_smile: Vybral si 9 tým a jde tam ze 4 výkonnostního týmu, takhle to zní hrozně. Ale výkonnostně tam podle mě taková propast není, zejména v závodě.

Náhodou Honda odváděla skvělou práci.
Jen my gaučoví a v McLarenu hned nepochopili do jak těžké války se Honda pustila a že jejím největším sokem nebudou soupeři, ale spřízněný tým, který Hondu zneužil pro pohodlnější odstranění Dennise.

To 6e Alo podepsal s Austinem je pro mě letní ježíšek. Aspoň se už nemusím obávat že Austin do svých služeb zláká Gaslyho. :upside_down_face:

Neee, tomu je v Alpha Tauri dobře :crazy_face:

Dobře mu tam není, ale pořád lepší než si zničit kariéru v Austinu. I když zrovna letos by si neublížil ani ve Williamsu. :face_with_head_bandage:

Vzhľadom na to akú mal Alonso smolnú ruku pri prestupoch minimálne celú druhú polovicu svojej kariéry, by som povedal, že Alonso nevie ani to, čo vieme my. :slight_smile:

1 Like

Tak trochu z nouze ctnost, protože Alpine zjevně s FA jako s dlouhodobou variantou nepočítal, ale nakonec mi to přijde jako win-win pro všechny strany. Každá něco dostane. Jen zanikne sousloví El Plan a Aston získá na fóru nové fanoušky, kteří mu možná budou za rok spílat.

Malá poznámka - letošní vývoj se řídí Sebastianovou zpětnou vazbou, Alonso má ale úplně jiné požadavky na vůz. Budou si s tím muset poradit.

BTW, taky jste zvědaví na vztahy Lawrence - Fernando, když se nebude dařit?

Takže teraz sa to možno konečne obráti, lebo AM už na tom nemôže byť horšie ako teraz. Len neviem, či aj Alonso dokáže presadiť v tíme nejaké nápady, keď vieme veľmi dobre akú má tvrdú hlavu papa Stroll.

Papa Stroll ho bude možno počúvať, kedže to je idol jeho syna.

A aj dobre spraví. Možno ten tím ešte bude mať nádej, inak by to bola škoda.