Alonso po premiére v Aston Martine žiari spokojnosťou: Bol som príjemne prekvapený | Magazín F1 - F1online.sk

Dvojnásobný majster sveta Fernando Alonso spečatil svoj odchod z tímu Alpine a na posezónnych testoch v Abú Zabí už reprezentoval farby svojho nového zamestnávateľa. Z monopostu Aston Martinu vystúpil po 97 odjazdených kolách a bol veľmi spokojný.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/84489/alonso-po-premiere-v-aston-martine-ziari-spokojnostou-bol-som-prijemne-prekvapeny

Uvidime co zas bude dristat po 2 rokoch v Astone… ako on uz zvykne

Jak jinak :smile: Průšvih by byl kdyby mu to někde chcíplo nebo by to někde nabořil. Naštěstí šlo to v pořádku.

Jak je to vlastně s předsezonníma testama 2023? Už se ví ofiko jak dlouho budou trvat, kdy a kde?

Každý fanoušek musí, po jeho přestupu a takhle brzkém testu v AM, cítit obrovskou úlevu. :blush:

… a já myslel že se dohodlo že už tak krátké testy nebudou :thinking: To mi nějak uteklo že už to zas daj jen tak na krátko.

Tak to bude nářez jen jeden test

Stará dobrá pesnička :smiley:

Pred prvým pretekom: “ideme na 110%”

Po 5. preteku: “chýba rýchlosť”

Po 10. preteku: “strácanie bodov čisto kvôli technike”

Po 15. preteku: “Stroll jazdí ako sviňa!”

Po 20. preteku: “Aston robí všetko pre to aby Stroll skončil pred Alonsom!”

Neviem sa už teraz dočkať :smiley: Ale snáď bude na tom Aston relatívne dobre. Čítanie konšpirácií a výhovoriek je zábava len dočasná.

1 Like

No, když se jim bude dařit, tobě se povede hůř, to už je teď jistý Paramount_Pics_Smile_Jun_2022_extend

1 Like

Kdo si má zvykat na ty avatary hoši? @Situs @spineIesssheep ??
Ale za Mikailu to přežiju. :slight_smile:

Tak složitý to zas nemáš, nekecej :grin:

Co je pravdy na tom, že Podmour a Permane mají jednat s Astonem?

Alonso dostal, tak ako ku každej novej zmluve, nejaký dobrý matroš na privítanie, nech to má grády. No nič, ostáva len počkať, či to bude opäť úplný opak toho, čo ho v skutočnosti čaká. Aj keď v AM by to mohlo byť ešte o level ďalej s prasákom Strollom povolaním pilot-syn a jeho nový klaun Fernando.

Nic jsem o tom nečetl, tak nevím. Myslím že by je ani stávající týmy nepustily takže to by bylo asi na dlouho.

Tohle není o puštění nebo ne, oni mají smlovu na neurčito - oba dva, takže když by dali výpověď tak můžpu být odstavení max rok, víc to klauzule nedovolují

ok, ale jak říkám, nic jsem kolem toho nečetl. Pro mě je teď nejdůležitější otázkou o kolik se zlepšej :smiley:

To je jasný, pří■■■ rok čekám McLaren daleko silnější a hlavně, že bude mít dva piloty a ne jen jednoho, uvidíme co ta Alpina nakonec, ale Aston by měl cílit na P5 v PK pří■■■ rok

Ono umístění je jedna věc ale nakonec jestli budou 4,5,6 - na tom tolik nesejde. Sejde na tom zda mají dobrou trajektorii a zda se skutečně k tomu čelu přibližují. Ono když se koukneš na reálná data moc povzbudivé to není, ale nejhorší se asi zastavilo a teď je potřeba to rozjet :smile: :+1:



… ta vizitka za 2 roky není v pořádku.

Tak Aston jsou v podstatě kopírovači i když letos kreativitu (křídlo, které je ale od 2023 banned) ukázali.

V 2021 jim ublížila změna pravidel, protože to byla kopie Mercedesu.
Mercedes se z toho v 1/2 sezony dokázal vzpamatovat, ale Aston se na to vyprdl a věnoval energii na 2022. Což se jim absolutně nepovedlo a Fallows musel tahat flashky z RB. Nakonec se jim to docela povedlo a ke konci měli celkem sympatické výsledky. Problém byl, že aero začíná od křídla a to pro koncept RB měl Aston špatný. Nebo jiný než RB.
Aston by měl mít jen jednu trajektorii. :smiley: Protože do druhého směru už skoro není kam.

No já doufám že příš​tí rok to spadne někam okolo procenta ztráty, nejlépe dokonce pod něj. To je můj cíl který bych rád u nich viděl. Samo vše je relativní, pokud to sníží na procento a třeba McLaren s Alpine se dostane až na půl procenta tak je to špatný, uvidíme.