Alonso obhajuje stratégiu tímu: Nemali sme inú možnosť | Magazín F1 - F1online.sk

Po sobote mal Fernando Alonso obavy, že pretekové tempo jeho Aston Martinu nebude stačiť na McLaren a Ferrari. V nedeľu sa to aj potvrdilo. Aj keď mal španielsky matador fantastický štart a prekonal Sergia Péreza, následne sa začal prepadať a jeho tím zvolil trochu zvláštnu stratégiu. Alonso však bol beztak spokojný so siedmym miestom a bodom za najrýchlejšie kolo pretekov.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/151390/alonso-obhajuje-strategiu-timu-nemali-sme-inu-moznost

Po té skvělé kvalifikaci jsme čekali v sobotu, že to pujde dolu a dokonce i to 7. místo bylo asi nejpravděpodobnější, ale i tak, když to v neděli přijde nemá z toho člověk nejlepší pocit. Přitom Alonso na trati nechal opět vše a více udělat nemohl, ta strategie nakonec taky dávala smysl, když ve sprintovém víkendu nezbyly další hardy. No Aston bude muset pořešit tu degradaci a mohlo by to být o poznání veselejší…

2 Likes

Zatím tam Aston prostě ještě není. Jako ztráta v průměru 1,5s na kolo na RedBull v závodě, půl sekundy na Ferrari, na McLaren dnes ještě víc, není to prostě optimistické. Ferrari si k tomu slibuje v upgrade velmi mnoho, Meredes taky, McLaren taky, nejspíše nás čeká bez problémů těch před náma spoustu 9 míst, na což se nejde moc těšit. Potřebujou zabrat a nevím zda na to maj. Blíží se vlastní aerotunel ale tam je otázka jak to bude fachčit :thinking: :green_heart:

Alonso dobře dnes, ta jeho záchrana, uf :pray: Bodík za nej kolo taky potěšil. No Stroll nedodává vůbec optimismus, ten to nedokáže vozit ani na to 10 místo.

2 Likes

Půjde @HellHogr proti samotnému Alonsovi? :stuck_out_tongue:

Ty rozdíly jsou příšerný, tady se budu muset čekat na měnu 2026 a do té doby se radovat z maličkostí, které budou chodit doufejme v pravidelných dávkách a budeme tady mít co řešit.
Stroll to nedává v hlavě. Dneska Ricciho označil dokonce za idiota. Celkem se nedivím, že se z toho Riccimu začala vařit krev, když se to dozvěděl.

„Pomalu jsem se začal uklidňovat a pak mi bylo řečeno, co si Lance o incidentu myslí. Prý jsem idiot a byla to moje chyba. Z toho se mi vařila krev, protože je to jasné jako facka a navíc za safety carem…“

Jako pokud Aston vše staví kolem takového diletanta, tak nevím no…to raději taky vypustit částečně z hlavy - nechci si Aston znechucovat, ale tyhle momenty mě vůbec netěší.

2 Likes

Ještě jsem opomněl ten jeho statečný start po vnějšku kdy dal Pereze, to bylo taky dobrý :+1:

2 Likes

Ta záchrana mi připomněla Brazilii 2012, i když tam to bylo se slickama na mokru. To že má Alonso stále takové reakce a rychlé ruce, je dobrá zpráva.

Stejně Palmer je z Alonsa taky dobře vyplesklej. :+1: :smile:

2 Likes

Červená mohla dát Alonsovi před restartem výhodu, aby si něco najel, než bude muset znovu do boxů, což se nestalo. Možná proto, že ji podle F1 sport před restartem probrzdil:


Pak už samozřejmě nebylo o čem. Takhle to celé má větší logiku než to, co je popsané.

1 Like

Měl si něco najet na Verstappena? :thinking:

Na kohokoliv, prostě měl mít při restartu výhodu proti ostatním. Proto se snad červené v takové situaci dávají.

No dostal se pak před Sainze a i po celkem dlouhé době na něj náskok měl na červených, který nebyly vůbec vhodné v téhle fázi po SC.

1 Like

Tak to dopadá, když Alonso záměrně vybržďuje.
Co mu takhle napařit rovnou šest trestných bodů? :grin:

pockat pockat, takze to nejde za Sainzom? :open_mouth:

Nevím, jenom jsem se podívala, co píše konkurence.

1 Like

Ale nestačilo to, na konci byl za ním i za Russellem. Na Sainze by možná neměl i tak, za Georgem by podle mě neskončil. Prostě se to asi nepovedlo, jak by mělo, nic víc.

Sainz byl ten první co to podělal, Alonso byl už jen člen řetězce

2 Likes

jj pozrel som si zaznam este raz, a je to jak pises

Aston by se měl zase odvolat, protože Sainz jel potenciálně nebezpečně :grin:

No protože neměli hardy, tady byl Alonso jednoznačně v nevýhodě už. Ta strategie byla vynucená a SC nepomohl. To nebylo tak, že se Alonso rozhodl dejte mi červenou já si na ně něco najedu a pak to dorazím na medium se zastavkou navíc.

1 Like

comu by si tym realne pomohli?