V prvom rade treba povedat, ze si sa nepomylil ty ale ja.
Naozaj klesne mnozstvo paliva ktore spotrebuju pocas velkej ceny.
To mi uniklo. Nemal som to az tak nastudovane.
Len je to podla mna kontraproduktivne pri niecom ako motosport.
Chceme setrit pri motorsporte ? Pride mi to ako dobry oxymoron.
Ked chceme setrit znizme pocet velkych cien na polovicu, ale skratme preteky atd.
Co sa tyka velkosti tej baterie, tak pravidla udavaju hmotnost niekde medzi 20-25kg.
Ked uvazime hustotu energie 300Wh na kg, tak sme niekde na cca 7.5 kWh.
A trebe povedat, ze ta bateria musi zvladat velke nabijacie a vybijacie prudy.
Takze to porovnanie s Elite 200 je tak trocha mimo misu.
Ale podme k tej zakladnej otazke. Co nam tie baterie prinasaju ?
Hmm, pravdupovediac neviem. Z pohladu zavodov je to antipretekanie.
Z pohladu emisii je to zaujmava otazka, kedze paliva musia byt teraz synteticke
a vyrobene z elektriny obnovitelnych zdrojov.
Mozno ta bateria je tam na to aby sa celkove emisie zvysili alebo co
?
Neviem, priznam sa, ze mi to cele pride postavene na hlavu a zmysel mi unika,
Keby to bolo na mne, ja by som to tiež spravil inak. Získať energiu z brzdenia je fajn. Získavanie energie z turba asi bolo tiež fajn. Supercliping - nenachádzam slušné slová. Uvidíme snáď sa to zmenami pravidiel nejako zlepší.
ja som rad, ze MGU-H je prec. Ako je to krasna vec, inziniersky triumf, ale je to zbytocne drahe a exkluzivne. V seriovych autach sa to nepresadi.
Ja by som bateriu vyhodil komplet. Pripadne by mohla byt dobrovolna. Kto chce nech si ju da, ale to uz bude vaha nad vahovy limit.
A nechal by som na inzinieroch ci sa to presadi.
Môže byť. Každý z nás to vidí inak a každý by to urobil inak. Máme 3 možnosti:
- Pozerať sa na preteky a akceptovať to také aké je.
- Poriadne sa do toho obuť a ísť to zmeniť. Zamestnať sa vo FIA a ukázať tým šašom ako sa to robí správne do psej matere.
- Vykašlať sa na F1, lebo je to už také zlé že sa na to nedá pozerať.
1 lajk
ja uz to roky nepozeram ![]()