Verstappen vybrzdil Hamiltona, rozhodli komisári a udelili mu trest | Magazín F1 - F1online.sk

Výsledky Veľkej ceny Saudskej Arábie sa ešte budú mierne upravovať. Komisári totižto po vyšetrovaní nehody medzi ním a Lewisom Hamiltonom spred poslednej zákruty rozhodli, že Holanďan je za ňu v prevažnej miere zodpovedný.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/50767/verstappen-vybrzdil-hamiltona-rozhodli-komisari-a-udelili-mu-trest

Ale Helmut říkal…

Bol som nerozhodný ohľadom tohto incidentu, no len do momentu, čo som si pozrel onboard Hamiltona. To bol zase raz jeden chaotický počin od Maxa a na štastie to dopadlo ešte celkom dobre.

1 Like

Ved ten onboard ukazovali hned po incidente, nie? A v com to bolo podla teba chaoticke? Neobvyklé? Áno. Chaotické vzhladom na to ze vsetci ocakavali prepustenie pozicie? Ani velmi nie. Verstappen tam siel pomerne dlho pomaly a Hamilton za nim. Z nicoho nic sa Hamilton rozhodol predbehnut a kvôli zrychleniu nabúral do Verstappena.

Pre doplnenie. Podla mna je hlupe davat pokyn na prepustenie pozicie bez toho, aby nebol druhy tim o tom informovany prvy. Ked dostane tím prikaz, vzdy si ho uplatnuje prakticky podla toho kedy im ti vyhovuje. Verstappenovi to vyhovovalo vdaka DRS akurat v tom momente a ak Mercedes naozaj nemal o tom info tak je to podla mna chyba v komunikacii. Kazdopadne jediny dovod Hamiltona na nepredbehnutie je jeho ocakavanie zlyhania zobrazovania yellow flags.

Neuveriteľne, podľa telemetricky je v správe napísané že Max prudko zabrzdil co spôsobilo (2,4G spomalenie!). A k tomu este kľučkovanie!!! Max jazdil tento rok super ale dnes pod tlakom sa vrátil Crashstappen

2 Likes

Chaotickejšie mi prišlo ako Bottas brzdil pri SC Maxa a Lewis zatiaľ si robil náskok či ked Lewis potom brzdil Maxa naschvál pri ďalšom SC a rozdiel ked Max ho brzdil bolo to, že nemal žiadny príkaz od FIA aby Lewisa pustil …

ak telemetria ukazala, ze zabrzdil zrazu a vyrazne nie je o com. :+1: Lewis to mal dat ako kedysi v 2016 na Rosberga :slight_smile: . Ale asi bol rad ze bol rad…

1 Like

Ja som ho videl až pred chvíľou a viac krát. Noazaj to bolo nebezpečné a som rád, že komisári rozhodli, ako rozhodli. Max tam viditelne menil smer v strede trate a brzdenie tiež nebolo lineárne. Zaslúžil by si podstatne tvrdši trest ako takýto kozmetický. Počas celých pretekov sa nesnažil závodiť, ale spôsobiť poškodenie na monoposte LH. Po týchto pretekoch sa mi sprotivil ešte viac.

2 Likes

ale +10s je dost tvrdy trest. je to rovnaky trest ako dostal Lewis za Silverstone. Nemozu predsa dostavat tresty zato ze jazdia inu ligu ako zvysok sveta.

Kozmetický z hľadiska dopadu na celkový výsledok. Všetko zostáva po starom, no beriem, že 10s je už prísnejší trest.

Kto všetci? Zrejme si nesledoval preteky?

Vieš po anglicky? Tak si prečítaj to znenie “rozsudku”.

Nejak si rozporuješ s tou prvou citáciou?

1 Like

Je to komédia Bottas čí Hamilton môžu vybrzdovať čI skracovať si trať ale trest zase dostane Red Bull :smile:

Ale v silverstone sa ti tych 10 sekund milo. Tam si bol za vyssi trest, prave preto ze jazdia inu ligu. Ci si zle pamatam tvoje argumenty? :slight_smile:

Veľká škoda že Valteri nemal lepšiu kašu na raňajky

myslis malilo?
vedla jak ta jedla, nevymyslaj si chapce.
V silverstone som tvrdil, ze to bol RI, a ze by som netrestal. Co mi ale nebrani tie tresty porovnat samozrejme

Tak mozno keby Wolff pristupil na onu vymenu, ktoru odmietol tak by mal druhe auto blizsie.

Každá obhajoba Maxa už tu vyznieva smiesne. Dnes jazdil ako starý max. Hneď v ďalšom pokuse ukázal ako kalkuloval s DRS, žiaľ v tom prvom ešte aj dupol na brzdu.
Dnes k ním boli komisári obzvlášť ústretoví. Už v tom prvom incidente po zbabranom druhom štarte keď krížom takmer zostrelil Hamiltona. Dnes to odjazdili obaja do cieľa len zázrakom a ten zázrak mal v rukách práve Hamilton.

2 Likes

ved kazdy kto prepusta poziciu kalkuluje s DRS. pravidla to nezakazuju. Hamilton mimochodom tiez kalkuloval s DRS preto brzdil on. podla mna Verstappen s tou brzdou trocha skratoval pretoze si uvedomil, ze Hamilton ho prekabatil.

1 Like

Ale to by bol už Valteri uplne za handru…

1 Like

Verím že max s tou brzdou len skratoval, len nechcel byt prvý na DRS zóne. Ale v týchto pretekoch ukazal že s agresivitou je uz za čiarou. Bolo vidieť že ak dnes odstaví Hamiltona aj seba nemá čo stratiť priam získať.