Jos Verstappen: Lewis sa s nami nerozpráva, žije vo vlastnom svete | Magazín F1 - F1online.sk

Už tento víkend nás čaká možno aj najväčšia bitka o majstrovský titul v dejinách. O šampionátové víťazstvo budú bojovať dvaja totálne odlišní piloti Max Verstappen a Lewis Hamilton. Nielen, že pochádzajú z dvoch rôznych generácií pretekárov, líšia sa aj charakterom, vyznávajú rôzne jazdecké či životné štýly, nuž a aj priateľov si hľadajú na iných miestach. Kým Max Verstappen má v padoku partiu dobrých známych, Lewis Hamilton sa s ostatnými jazdcami veľmi nekontaktuje. Podľa Josa Verstappena žije v akomsi vlastnom svete.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/50881/jos-verstappen-lewis-sa-s-nami-nerozprava-zije-vo-vlastnom-svete

Ano Lewis má svůj svět. Dávno překročil kruhy F1 a je to celosvětově uznávaná celebrita. Tak to prostě chodí u sportovních megastar. A chce svůj vliv v něco pozitivního přetavit. Jestli se to někomu líbí nebo ne, tak to už je na každým.

Taky mu je skoro 37… Valná většina je o generaci mladší, někteří o 2. Každý má jiné zájmy a každý se pohybuje v jiných kruzích. To je život.

Jestli je Jos smutný, že se s ním nebaví nebo s ostatníma… nebo co nám tím chtěl vlastně říct nevím.
Ale pokud bude mít Lewis někdy nějakou manželku, tak věřím, že si přijde pro radu jak ji srovnat do latě.
Zároveň si starej Ver odpověděl sám.
“Nikdy sa nerozprávam s Lewisom a on sa nepotrebuje zhovárať so mnou. Ja som pre neho nič."

3 Likes

Hamilton proste zrazu nezvláda to, že niekto proti nemu bojuje a nepúšťa ho lebo má najlepšie auto takže jeho ego dostalo zabrať.

Ďalší ktorý zabudol s akými jazdcami Lewis celý život súťažil a to aj v rámci jedného tímu. On vie čo je to bojovať s najlepšími, nemaj strach.

Keď niekto nepochopil nie len článok, ale ani realitu…

Som strašne zvedavý načo to tá celosvetovo uznávaná celebrita a športová megastar pozitívne pretaví…:-1::rofl:…ja vidím iba mentálne nevyspelého pózera a vyplakávača​:rofl:

tento rozhovor je pravdepodobne o tom, ze stary Jos chce byt v priazni 7 nasobneho majstra a ten sa na neho ani nepozrie :slight_smile:

Super, tak rok dozadu Jos mával výkonnostnou klauzulkou. To sú zmeny…

Možno by aj pre Maxa bolo zdravšie, ak by sa Jos už presunul viac do pozície fanúšika, než kouča/mentora/hovorcu, de facto manažéra… Ale je fakt, že Lewis tento krok spravil až v 25 rokoch.

Tak o Lewisovi se říká, že je introvert. Na tom asi není nic špatného…

1 Like

Nerozumiem tymto zbytocnym napadaniam. Ked niekto nezapada do Tvojho ramca spravania, uz je mentalne nevyspely? Kto je potom naozaj mentalne nevyspely ked nieje schopny tolerovat ze je proste niekto introvert alebo sa sprava inak. Svedci to aj o tvojej sebahodnote a Jos ju asi tiez nema vysoku ked mlati svoje partnerky a vadi mu ze nieje podla jeho gusta. Mozno ked mal Hamiulton 21 tak mal potrebu v skupinke chlapcov (To su naozaj skoro vsetci chlapci) budovat svoj priestor. Vtedy Verstapen jazdil este na motokarach.

a bude nou mavat vzdy ked RB nebude jazdit o titul :slight_smile:
ak bude rb v buducom roku zaostavat a mercedes vyhravat a lujzo by sa rozhodol skoncit(co je sice nepravdepodobne ak by vyhraval) a russell az tak nepresvedci tak jos bude klepkat na wolffove dvere aj dva krat za den len aby zobral maxika :slight_smile:

no len lujzo mal v 25 odjazdenych menej sezon ako ich ma dnes maxo

dost zvlastny introvert co sa rad sebaprezentuje a rozdava mudra ostatnym

ja som zas cital, ze lujzo trpi nejakou formou bipolarnej poruchy, ze jeden den ho mozes na chlieb natierat, so vsetkymi vychadza super a na druhy den by si ho najradsej zabil za to aky je arogantny a odmerany a vsetko je podla neho zle

1 Like

Opravdu je normální nepromluvit týden na vlastního syna kvůli tomu, že udělal chybu? Možná to Max v neděli tak doprasil mj. i proto, že má v sobě strach ze selhání, to z podobné výchovy bývá. Jak pro mě může vyhrát Max i Lewis a tenhle luxus si hodně užívám, jak vyleze tenhle s odpuštěním psychopat tak se mi otvírá kudla v kapse.

1 Like

Iste, to som len chcel pripomenúť aký je Max stále veľmi mladý, aj keď v F1 je jeden z najskúsenejších. Na niektoré kroky možno človek potrebuje vek, bez ohľadu na počet odkrútených sezón.

Lewis otca vyhodil po 3 sezónach v F1. Jos Maxovi oficiálne manažéra síce nerobí, ale kecá do toho viac než dosť.

tak stačí si kuknut že aj lewis ked mu robil hovorcu,mentora alebo co este jeho otec mal problemy daleko vacsie potom si to upratal v hlave sludmi možno by to prospelo aj maxovi …

len si niesom isty ci josova povaha nebude prekazkou v osamostatneni sa maxa, predsa len jos nema rad ked veci nejdu tak ako on chce a teraz si predstav, ze ho maxo odsunie tak ako lojzo svojho fotra, to budu lietat miestnostou asi rozne veci ked sa do jos dozvie :slight_smile:

len Jos svoju sancu mal a nevyuzil max este ma pred sebou roky a mozno si to neuvedomuje ale v podvedomi ako to tu už spominali ho brzdi tlak zo zlyhania a tlaku ked z neho robi redbull naj naj naj ty si nic nepokazil a pod.

To nie je u introvertov nič zvláštne. Aj kopa hercov sa rado predvádza na javisku, ale v súkromí si držia úzky okruh priateľov. Introverti sú rôzny.
Na druhej strane celkom chápem, že sa nechce rozprávať s Verstappenovcami. Ani ja by som sa s nimi kamarátiť nechcel. :slight_smile:

Ani nie bipolárna porucha, ale skôr Historiónska porucha osobnosti. I keď, áno, Ham vie byť aj introvert ale nik nevie, či to nie je len taká jedna z fáz tej poruchy osobnosti. :man_shrugging:
Pripájam kritériá HPO:

Špecifické kritériá pre diagnózu histriónskej poruchy osobnosti

Táto porucha je charakterizovaná:

  • (a) sebadramatizáciou, teatrálnosťou, prehnaným prejavom emócií,
  • (b) sugestibilitou, ľahkou ovplyvniteľnosťou inými ľuďmi či okolnosťami,
  • © plytkou a labilnou emocionalitou,
  • (d) trvalým vyhľadávaním vzrušenia a ocenenia druhými a činností pri ktorých je stredobodom pozornosti,
  • (e) neprimeranou zvodnosťou v zjave či v správaní,
  • (f) nadmerné sústredenie sa na fyzickú príťažlivosť.

Pridružené črty môžu zahŕňať egocentrickosť, povoľnosť voči sebe, trvalú túžbu po ocenení, ľahko zraniteľné city a pretrvávajúce manipulatívne správanie k dosiahnutiu vlastných potrieb.

Pani znamy ma znameho, a ten ma znameho a ten hovoril, ze Maxo od 4 rokov musel jazdit ci sa mu to pacilo alebo nie pod totalnym dohladom a tlakom otca. Bodka. Preto je TOP, preto je dovolim si napisat rychlejsi ako Lewis. Jos sa moze vyjadrovat ako chce a o com chce, to ze tieto veci na Hamiltona pusta von je mozno aj strategicka vec pred poslednym pretekom.