Znechutený Prost vysvetľuje, ako to (ne)fungovalo v Alpine | Magazín F1 - F1online.sk

V Alpine sa nám dejú veci! Odchádzajú dôležité postavy, ktoré zas majú nahradiť ľudia z iných tímov. Francúzsku stajňu opúšťa aj 66-ročná pretekárska legenda a poradca Alain Prost, no pri odchode si s vedením nepodávali ruky, neobjímali sa a ani si negratulovali k skvelej práci. Bol to chladný a trpký rozchod.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/53713/znechuteny-prost-vysvetluje-ako-to-nefungovalo-v-alpine

Mi to pripomina casy Domenicali, Matiachi, Marchionne a atd, atd. Zase to rozhodi cely tim a Alonso sa zbytocne vracal.

A kde v článku bol napísaný Alonso že za rozhodenie tímu môže on ???

No to som zvedavy kam to Alpine dotiahne. Prost mal mozno ambiciu sediet na Rossiho stolicke, a ze Budkowsky sedel roky v FIA malo asi tiez svoje dovody. Mozno sa zo zaspatej francuzskej diery opat stane pretekarska stajna.

…tam kde vstúpi ALO, tam všetko rozje…

A kde on napisal ze za to moze alonso???

1 Like

Podla mna za to moze Hamilton, ale nebudem sa hadat

Z Rossiho se vyklubal diktátor. A je to pro ten tým špatně? :thinking:

Kundamotor boli odjakziva len banda suflikarov, rok-dva a skoncia v F1 definitivne. Predaje klesaju, fiancnych problemov maju aj tak dost, ich motory uz nechce ani pes, uzasna reklama.

Asi si ma zle pochopil.
Proti Alonsovi nic nepisem. Tim sa rozhodi tymito zmenami, kazdy veduci to vedie inak a kym sa to prejavi na aute, roky idu.

ja si nemozem pomoct, ale mne to pride ako katalyzator konca tejto stajne (uz po niekolky krat)

stale hovoria, ze im treba cas, ze tvrdo pracuju a vysledky sa dostavia… ale realita? ich motor uz nechce nikto, auto je tak prinajlepsom priemerne a neda sa povedat, ze by sa zlepsovali (ok, dajme im cas, co ukazu tuto sezonu s novymi pravidlami), menia sa piloti, stavaju to na starom Alovi ktory moze byt skvely ako chce, ale realne tie vysledky nema (chcu predsa tituly, vsak?)

taketo zmeny v strukturach timu posobia velmi velmi “koncepcne” a neprekvapilo by ma, ak by do 3 rokov definitivne zmizli z mapy sveta F1; resp. bez nejakeho co i len zostatkoveho vplyvu renaultu a ked, tak ich niekto odkupi a vznikne teda “novy” team…

Tim dlhodobo nefunguje, tak mu dali papa.

Nebol nic ine ako nekompetentna figurka so statusom legendy, ktora po akejkolvek stranke nemala timu co dat. Doba pokrocila, v garazi na kolene sa auto pre f1 uz nepostavi.

Není to příjemné čtení, jakkoli Alpine mě jako tým neoslovuje.

Vzhledem k tomu, že v týmu vládly zjevné rozbroje, bych neviděl příliš optimisticky ani jejich nový vůz.

to bude az sa objavi meno Colin Kolles ako mozny kandidat do veducej funkcie.

D&D terminologiou (kto pozna), by som take nieco nazval skor critical hit :smiley:

Takze Prost tvrdi, ze Rossi je diktator a neberie ziaden protinázor, na druhej strane sa hovori o Otamarovi, ktorému vadil “diktator” Stroll, že pojde do Alpine. Krásny paradox tu vznikol :slight_smile:

Ja som zasa pocul aj ze Otamar chce ist do MotoGP kde by mal pod palcom vsetko narozdiel od stajne F1 kde 1 clovek nemoze riadit vsetko. Bohvie kde je pravda. Ale ak pojde do Alpine, budem sa na tom paradoxe celkom smiat.

Nakoniec to dopadne tak, že bude hádzať s výhodou a nakoniec hodí 2x 1 na 1d20 :smiley:

Jako trafika to byla, o tom žádná. Na druhou stranu, aby ho na okruhu ani nepozdravil, nebo ten způsob prezentace odchodu od týmu, notabene když se nějak dohodli na klasickém společném PR prohlášení mi přijde jako dost buranské chování. Asi to tam ve vedení pěkně skřípe a vztahy nic moc. Tyhle rozbroje se pak přenáší na celý tým.

Otázka je, jestli Szafnauer skutečně míří do Alpine. Mluví se o tom, ale oficiálně stále nic nemáme.

Tak uvidíme.

Ak tam má naozaj namierené a stále to nie je oficiálne, tak tipujem, že sa riešia podmienky medzi Alpine a BWT. Otmar možno už čaká iba na dohodu medzi tými 2 stranami.