Zmeny v meraní kompresného pomeru budú dve, tá prvá začne platiť už od VC Monaka | Magazín F1 - F1online.sk

Može mi prosím niekto vysvetliť toto? Mercedes využil tepelnú rotiažnosť kovu aby pri prevádzkovej teplote zvýšil kompresný pomer na 18:1 čo je proti predpisom. Po novom sa bude merať aj v prevádzkovej teplote a podľa niektorích sa to Mercedesu nijako nedotkne?

1 lajk

Mercedes ohledně kompresního poměru zcela prohrál, zastánci toho šlendriánu taky, zoufalce co se rozhodli zapírat, zapírat a zapírat neber vážně, nezpracovali to :face_with_open_eyes_and_hand_over_mouth:

3 lajkov

To su vsetko len spekulacie. Dynamicky kompresny pomer sa da menit napr roznym casovanim. Variabilne casovanie v F1 nie je povolene, ale Mercedes ma mozno nejake riesenie a vobec to nemusi priamo suvisiet s tepelnou roztaznostou.

Žádný kompresní poměr 1:18 neexistuje.

Spíš to vidím obráceně.

Snažíte si nalhávat do kapsy, že se to Mercedesu nějak zásadně dotkne. Nicméně zatím není sebemenší důvod k tomuto závěru, když se neodjela ani jedna GP.

Nech je při tom. Přece je nechceš okrást o tříměsíční kázání bludů.

Možná by bylo vhodné si to nechat patentovat. :grin:

Máš pravdu, dopadlo to jak Mercedes chtěl a triky s kompresním poměrem jsou zakázány a měřit se bude i za tepla. A ten ředitel Mercedesu se taky vztekal zbytečně :grinning_face_with_smiling_eyes:

2 lajkov

Forman by mohl natočit tak svělý film, kdyby žil a viděl tohle forum

2 lajkov

Co patentovat? Patent na blbost je možná už patentovaný od Adama a Evy.

No je zajímavý, že ten patent máš ty s Grahamem a neustále ho musíte ukazovat

2 lajkov

Tak že by to od nich nikdo nekoupil je potřeba zohlednit v ceně. :grin:

Mercedes však trvá na tom, že s absolvováním dodatečného testu nebude mít problém a že to nijak nezmění jeho formu. To by mohlo vysvětlovat, proč nehlasoval proti změně regulace.

Nová pravidla FIA od 1. června rovněž vylučují jakékoli trikové návrhy, jejichž cílem je zneužít kompresní poměr.

pardon, preklep

1 lajk

… tak už ti to došlo? :grinning_face_with_smiling_eyes: Pane letos se nic měnit nebude :face_with_open_eyes_and_hand_over_mouth:

2 lajkov

Bezkouláč Graham prohrál :slight_smile:

2 lajkov

Kde nic není, ani smrt nebere. Vychytávka podle návodu zelené trojky neexistuje.

No na plné čáře, jeho nic se měnit letos nebude, proti Mercedesu se nepujde, za tepla to měřit nejde, nikdo by neprošel, prohrál jsi, je hotovo, dobře se odkopal :grin:

1 lajk

Mercedes má po ptákách a bude muset předělávat, navíc mnohem dříve než si tu kdo myslel. :head_shaking_horizontally:

1 lajk

@helmutko @Ferda @GRAHAM

Tohle byl zřejmě velmi moudrý člověk, ještě Vás přitom dokázal vyf*ckovat, měli by jste si vzít ponaučení. :head_shaking_horizontally:

2 lajkov