Zak Brown: Verstappen by bez Red Bullu nevyhral a v Red Bulle by nevyhral každý | Magazín F1 - F1online.sk

Max Verstappen sa už čoskoro bude môcť tešiť zo štvrtého majstrovského titulu, čo otvára večnú tému: Dokázal by suverén z posledných sezón, ktorého schopnosti sú vyzdvihované do nebies, predviesť niečo také aj bez svojho majstrovského auta? Zak Brown z McLarenu tomu neverí.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/153680/zak-brown-verstappen-by-bez-red-bullu-nevyhral-a-v-red-bulle-by-nevyhral-kazdy

S timhle se da urcite souhlasit. I kdyz by me zajimalo, a mozna se to dozvim, jestli Newey vytvory uridi v soucasne dobe i nekdo jiny nez Max.

ano ani s dominatnym autom nevyhra kazdy, ale to plati tak akosi vseobecne nie len pre rb, ale s tak dominantnym autom ake ma RB tieto roky by vyhralo 90% jazdcov titul

ak by bol perez jednotka v rb tak jeho vykony by boli uplne inde, lebo aj auto by tim prisposoboval jeho stylu a cely tim by sa tocil okolo toho aby on vyhraval a vsetko by tomu prisposobovali

zase klames. kazda spickova stajna si najme spickoveho pilota. Je rozdiel medzi Alonsom a Gaslym, je rozdiel medzi Hamiltonom a Bottasom a rovnako je rozdiel medzi Verstappenom a Perezom. Kedze je k dispozicii niekto ako Verstappen tak nebudu vsadzat na Pereza. Ak by Verstappen odisiel tak sa RB bude snazit najst nejakeho ineho ackoveho pilota. Perezovi ta desatina ci dve jednoducho chyba. Mozme sa bavit o tom, ze aky je potencial na zlepsenie keby bol on ten jednotkovy pilot, ale fakt je ze nie je. Stale je tam ten druhy pilot.
Uvaha, ktoru prezentujes je na zaklade uplne chybnej premisy. Vychadza z toho, ze tim sa rozhodne, kto bude jednotka a potom ten pilot je lepsi. Plati to praveze naopak. Ten lepsi pilot ziska status jednotky. Vysledok je timova praca. V kazdom sporte je to tak. V Barcelone bez Messiho by mohol ziskavat zlate lopty niekto druhy, alebo aj nie…

2 Likes

co su to zase za keci čo pak vie predpovedať buducnosť nebo ma super shopnosti vydieť do alternativnych vesmirov nebo jak to je ako keby ted poviete že bez Hamiltona by Mercedes nemal tolko tilulov a hamilton bez Mecrcedesov by nebol štatisticky najlepši jazdec F1 Schumacher bez ferari by nebol taky uspešny alonso bez renaltu a tak dalej ano šeci ktory kedy vyhrali titul mali to štastie že dostali super auta ktore nato malo Mcleren myslite že by mohol vyhrať velku cenu keby bolo to auto najpomalšie asi tažko

dokaz ze klamem? ja chapem, ze pre tebe podobnych je kazdy iny nazor ako mas ty rovno klamstov, ale takto to nefunguje a ked napises, ze niekto klame tak napis v com konkretne

to, ze perez nieje tak dobry ako verstappen, alfonzo, lujzo,… som nikdy nespochybnoval, ale to, ze neznamena, ze za urcitych okolnosti aj takyto jazdec by nemohol byt jednotka v top time. nieje to velmi pravdepodobne, ale stat sa to moze a ak by bol tou jednotkou, kludne aj na len 1 rok tak by tim pracoval na neho a jeho vykon by isiel hore(vysoko pravdepodobne, ale samozrejme stat by sa mohlo hocico), lebo proste vsetci v time by pracovali na tom aby on dosiahol tie najlepsie vysledky, tak ako teraz makaju na verstappena

tim sa rozhoduje kto bude jednotka uz pri jeho kupe

sorry, zle som si to precital a uz sa mi nechcelo opravovat. tieto dve slova beriem spat.

Jasne, ze keby museli zobrat miesto Ver narychlo napriklad Tsunodu. Perez by zrazu jazdil najrychlejsie casy, ako teraz Ver o tom niet pochyb a nebolo by to o tom, ze by robili vsetko na neho… proste by vyhral hned prvy zavod… tak to je a vzdy bolo… tim urci, kto bude jednotka.

tu by som to opravil, ze nie jeho vykon by siel hore, ale vykon celeho baliku by isiel hore. F1 je timovy sport. Otazka je nakolko by boli schopni sa priblizit tomu co robia s Maxom.

isiel by aj jeho vlastny vykon hore
je to sice dost zvlastne a clovek by cakal, ze do takychto pozicii sa vypracuju len ti najlepsi z najlepsich vo vsetkych ohladoch, ale co sa tyka psychickej odolnosti tak v tom zrovna jazdci f1 vo vseobecnosti akosi neoslnuju a potrebuju aby sa okolo nich v timoch chodilo po spickach inak sa dokazu celkom krasne rozpadnut na suciastky :slight_smile:
takze ak by dostal totalnu podporu od timu tak s vysokou pravdepodobnostou by isiel aj jeho osobny vykon hore