Zajímavé foto a video Motorismus

Závod pilotů F1 ve stejných vozech? Jednou už to tady bylo…v rámci otevření tehdy nového Nurburgringu, komentuje syn mistra světa Nigela Mansella :pinched_fingers:

Když se začalo Sennou, tak přidávám legendární mokrý závod v Monaku 1984.

1 Like

Lauda se konečně po roce 1982 zbavil wingcars které nesnášel a dojel si 1984 pro třetí titul.

Titul získaný půl bodem navíc. Lauda vždy uměl udělat sezónu napínavou. :+1:

1 Like

McLaren by to tohle měl pustit.

Proč? Však tady je vidět ten hap mezi VB a Hamem, to v GB ani Maďarsku nebylo, aby to udělali.

Tak by chvilku stál jako Russell. Pořád výhodnější než jet. :stuck_out_tongue::+1:

Já si taky myslím, že ve GB měli stavět prvního Piastriho, který by ten závod vyhrál.

U double pitstopu ten druhej pilot uz by mel dopredu korigovat rychlost tak aby tam pak nestal…

S tímto úžasným pánem se mi poštěstilo nějakou hodinku posedět, proto by bylo ode mne hodně neslušné, kdybych tady na něj alespoň malou připomínku nevložil.

1 Like

Ještě malý nášup s Lubošem Pecháčkem, který do české historie motosportu bezesporu patří.

1 Like
3 Likes
3 Likes

Hodně jsem se u tohoto videa pokochal. Velká část mých aut byly škodovky. Od Škoda 450, přes MBX, Rapida 130 a konče Favoritem ■■■ Up s přezdívkou Papa mobil.
Přesto jsem byl velice překvapený, že už Popular měl hřebenové řízení a už vůbec nechápu proč od něho Škodovka upustila a vrátila se k němu až po nějakých čtyřiceti létech u modelu Garde M. Spíše až s Rapidem.
Tatra 57 měla hřeben už v roce 1933, takže se o žádnou novinku nejednalo.

3:03 Nuvolari po defekte ide na rafiku

krasne spomalene zabery Fangia

1 Like

Berger pred sezonou 1986, auto jeste v testovacim zbarveni a uz ho znicil. Nakonec ale v Mexiku vyhral svoji prvni GP.

1 Like

Gilles a jeho první vítězství v Belgii 1983 pro McLaren

Po nezdaru na GP San Marina v roce 1982 měl Gilles Villeneuve dost politiky uvnitř týmu Ferrari. Když cirkus Grand Prix dorazil do Brands Hatch na Velkou cenu Británie, začaly se šířit zvěsti poté, co se údajně setkali Villeneuve a Ron Dennis.

Villeneuve toho roku vyhrál šampionát když porazil Didiera Pironiho a Keke Rosberga ve finále Ceasers Palace. Během zimy na konci roku 1982 Villeneuve potvrdil, že skutečně opouští Ferrari a že byla uzavřena dohoda o připojení k týmu McLaren pro rok 1983.

Gilles nakonec podepsal dvouletou smlouvu a s Niki Laudou nastoupil v týmu McLaren pro sezónu 1983.

Airbrush a tužka

1 Like

1 Like

Na motorkách jsou válce více vidět.

Extreme Motorcycles With Big Airplane And Car Engines (youtube.com)

1 Like