Zadné krídlo Mercedesu je “pevné ako skala”, podľa Red Bullu ho vymenili | Magazín F1 - F1online.sk

FIA len krátko pred začiatkom víkendu v Katare oznámila, že pripravuje nové záťažové testy zadných krídel. V sobotu po kvalifikácii sa hneď pustila aj do prvých previerok. Monopost Mercedesu ich vraj zvládol na jednotku s hviezdičkou, čo potešilo aj vedenie Red Bullu. Býci sú však presvedčení, že strieborným šípom to vyšlo len vďaka tomu, že zadné krídlo vymenili.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/49588/zadne-kridlo-mercedesu-je-pevne-ako-skala-podla-red-bullu-ho-vymenili

Nikdy na to nezabudnem ako Newey zistil z fotografii o 5mm uzsi deflektor Ferrari v 1999.
Vedeli to uz v sobotu, nechali to tak, Ferrari vyhralo a po pretekoch podali protest.
Adrian vie co robi a v tomto pripade prisli Mercedesu na koreň takisto.
Nemam dôvod si mysliet, ze je to inak.
Su to vsetko hry.

Dokázať to zjavne nevedia.

Ak by vedeli tak už by dokázali.

A Fia neprišla na nič.

Myslím si, že Mercedes to uhrá.

Aj keď je jasné, že čisté ako sa Toto tvári to nie je. :grin:

1 Like

Netrápi ťa, že Russell ide do takého zlého skorumpovaného podrazáckeho, proste najhoršieho z najhorších na svete tímu?

:DDDDDDD niektoré komentáre sú golden

Tak to ste sa asi nepochopili, Lacike82 je tiež fanúšikom Mercedesu, ale nemá rád Russella, preto nikdy nezabudne podpichnúť Kiks, ktorá je naopak Russelovou veľkou fanynkou.

Niečo k téme alebo len ako vždy ohováraš?

Mercedes je momentálne lepšie na tom čo sa týka auta a aj keby to krídlo bolo iste proti pravidlám tak by stále boli rýchlejší ako Red Bull kvôli tomu “raketovému” motoru, ale karty drží jasne v rukách Red Bull, pretože Max má v šampionáte náskok (hoci len niekoľko bodový) a môže kľudne zostreliť Lewisa a to isté môžu spraviť aj Perez, Gasly a Tsunoda v prospech tímu. V tom prípade môže mať Mercedes silu akú chce, nepomôže im keď Max dostane trest niekoľkých miest keby Lewis vôbec nebodoval. A silno pochybujem že by FIA túto sezónu úplne diskvalifikovala Red Bull alebo Maxa kvôli kolíziám ktoré by sa teoreticky udiali len v posledných 2 pretekoch (keby to nebolo niečo veľmi vážne, myslím tým ujmu na zdraví). A Max je schopný toho, že aj keby štartoval posledný a nemal šancu dostať sa ku Lewisovi tak by ho nechal obiehať ho o kolo a vtedy ho zostreliť. :slight_smile:

Dobrý profilový obrázok :+1: Chester Bennington bol top a je ho obrovská škoda, chýba mi jeho hudba. Medzi mojimi zážitkami bude mať vždy špeciálne miesto.

1 Like

Ďakujem, máte pravdu, obrovská škoda. Bolo by zaujímavé s ním sledovať F1 a diskutovať o tom. :slight_smile:

1 Like

Inak, bavime sa tu o obhajcovi konstrukterskych poslednych 7 titulov. Pracuju na 100% a myslia si, ze mozu ist cez limit a bude to ok. Ved ten tim viedol stary lisiak Ross :smile: Toto sa “ucil” snad od najlepsieho.

Skor Red Bull vie, ze za normalnych okolnosti vyhra Lewis 2x po sebe. Tiez robia co mozu. Proste toto je F1 od … pociatku :wink:

Mne sa to tak paci, ma to grady.

1 Like

hmm tak rozmyslam… ak by nasadili flexi kridlo a raketovy motor… dostal by Max 2 kola alebo nie?

1 Like

Ja som to myslela ako kompliment Totovi, že to zase politicky ustoja úplne v pohode. A chválu na prácu Mercedesu… Nikde som nenapísala, že to robí zle, skor naopak ze ciste to nie je ale Toto to uhra do uzemia nikoho, kym Horner to nezvláda. A čo som ze absolútne nikdy netvrdila ja ze Mercedes je podrazacky (to je každý tim ak bojuje o titul) ze je najhorší alebo cokolvek z toho =ľudia co to robia či uz ako technický riaditelia, atd atd alebo aj samotný TW si zaslúžia rešpekt (aj ked Toto je obcas az vtipný ale za ten tim sa pobije vzdy a vždy dosiahne co chce =tam mieril aj tento koment) … ale kľudne kopni si :joy:

V šedej zóne je každý top tím, aj RB, Ferrari, Mclaren každý jeden v dejinách ak prisiel s nejakou vychytavkou.

A ako som tu už aj písala, začala som si čosi viac zisťovať o TW a Mercedese do vnútra (aby som mala potrebný knowledge)… A vôbec ma neznepokojuje, že tam Russell ide, práve naopak :kissing_heart: ak už si tam, a mas ich podporu tak Mercedes musi byt super tim na prácu a je to dream job každého jazdca, asi nie len koli autu.
A dobre vieš že PRÁVE PRETO som vždy chcela aby tam GR išiel. Do timu ako si popísal ho posielať nechcem.
A na rozdiel od teba som jedna z mála co verí ze sa k nemu v duchu toho co si napísal nezachovaju. :kissing_heart:

V tomto smere s tebou výnimočne súhlasím.

Toto je plán ktorý zosnovali v pozadí aby úplne odpútali pozornosť od napr. Motora kde podľa mna preščia všetkých budúci rok, donútili ich ľudí venovať sa tomu, atď atď.

Pre mňa je to jasná paddocks politics aj preto, že kľud TW a jeho istota, že je to OK je ohromná.

Oni dobre vedia, že to kridlo je legálne aj keď na ňom určite niečo special majú lebo ono sa fakt otvára akosi divne… A tie škrabance su len divadielko. Ako uz niekoľko krát.

Poznámka pre @Lacike82 aj toto bolo myslené ako kompliment :grin:

@Gastone ťažko povedať, či Mercedesu ale LH určite =čím sa dostavame k dôvodu prečo nemá rád GR :grin::joy:

Prečo ty nemáš rada Mazepina?

Toto ozaj nie je ten istý prípad.

Ja nemam NM rada pre jeho konanie, pre to ako sa prezentoval a vyjadroval a aj preto ako jazdil =ako rozmaznané decko co si mysli ze moze všetko.
Rukolapne veci. Nevraviac o tom ze zaberá miesto od pohľadu talentovanejsim, pricom F1 absolútne nezvláda avsak ostane v nej.
(presne dôvod prečo sa mi nepáčil ani Bottas v Mercedese =nici to šport)

Pričom ty otvorene nenávidíš nepochybne talentovaného a šikovného pilota, ktory mal a ma vysledky (aj ked podla teba vo W nedostacujuce), ktorý zvládol nevyrobit žiaden pruser obdobneho druhu a pôsobí ako celkom v pohode týpek.
Nie každí musi byt jeho fan, ja tiež nemusím Maxa ale nebudem ho takto otvorene hejtovat ako to robíš ty,a za kazdu cenu a kvality mu bez problemov uznam.
To je rozdiel medzi nami.

Mazepin si moju nepriazeň ziskal tym ako sa správal keďže to sa nezhoduje s tym co by som ja chcela mat v pilotovi F1 ako vzor pre svoje deti alebo deti ktoré učím.

Takze ozaj neporovnavaj Mazepina s Russellom prosím ta.

No vidíš. Mýliš sa rovnako ako Gastonko a ďalší miestni ohovárači.
Ja necítim k Russellovi nenávisť. Nemám prečo. Len ho nemusím rovnako ako Maxa, ktorého nemusíš ty. Maxa nemusím pre jeho agresívnu povahu, ale ako pilot preukáza už veľakrát, že má talent na titul.
Russella povahovo príliš nepoznám. Je pre mňa nemastný neslaný, ale možno to bude tým, že sa mu média príliš nevenujú a ja nemám dôvod cielene si vyhľadávať každý jeho rozhovor. Ako pilot na mňa práveže žiadny extra dojem neurobil. Kvaldy super ale to je všetko. V závodoch mal roky v rozhodujúcich chvíľach kopu chýb alebo smoly. To je jedno. Proste nemal výsledky aj keď ich mal mať ak je taký megatalent ako z neho robíš ty. Pre teba má nepopierateľný talent ale ja ho tam zatiaľ nevidím. To je všetko. Žiadna nenávisť. Proste ma ničím neohromil. Ale teším sa na jeho porovnanie s Hamiltonom. Lepší benchmark si jak on tak ty a nakoniec aj ja ako ten vraj megahejter som si priať nemohol. Uvidíme jak to dopadne. Keď porazí Hamiltona, tak mi to rozhodne vadiť nebude. Kráľ bude mŕtvy, nech žije nový kráľ.

Ako uprimne?

Mazepina si schopný sa zastávať a Russella označujes za cloveka co nic neukazal preto ho nemas rad? :joy::joy::joy:

1 Like