Wolff: Vývoj pre rok 2023 vstupuje do rozhodujúcej fázy | Magazín F1 - F1online.sk

Tím Mercedes sa v budúcom roku chce, a vlastne aj musí, vrátiť do boja o víťazstvá. Po toľkých úspešných rokoch prišla veľmi náročná sezóna 2022, v ktorej Lewis Hamilton ani George Russell nedokázali zvíťaziť. Monopost W13 sa inžinierom príliš nevydaril a už naplno pracujú na jeho nástupcovi. Ako hovorí aj šéf stajne Toto Wolff, nasledujúce dva mesiace budú pri práci na W14 rozhodujúce.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/76992/wolff-vyvoj-pre-rok-2023-vstupuje-do-rozhodujucej-fazy

Na druhej strane, o rok dôjde k zmene určitej technických pravidiel, čo by mohlo pomôcť.

„Myslím, že pokiaľ ide o budúcoročný monopost, tak nebolo nič zmietnuté zo stola,“*

Tieto dve vyjadrenia … nie mrdcedes nic neziadal od fia.
Sorry puff…prediktiva sa mi ulozila

Ja im na buduci rok prajem obhajobu tretieho miesta aj kedy by som si viac prial vidiet ich na 4 za McLarenom.

Já bych si přál, aby Ferrari vyhrálo titul. Vy si přejete, aby byl Mercedes 4.

Každý z nás má jiné přání, ale jedno je jisté, že se ani jedno z toho v dohledné době nestane.

1 Like

Puffe pockaj, ja fandim ferrari od 1989, od momentu, ked si tam sadol Nigel.
Jasne ze chcem vidiet Leclerca s titulom ale co by som este k tomu napisal ?
Ale pisem co je realnejsie a to je Mercedes na mieste č.3. :slight_smile:

  1. miesto budú obhajovať červení cestovinári.
    Mercedes tento rok v PK skončí na 2. mieste, čo bude defacto len a len obrovské poníženie pre cestovinárov.
1 Like

A pritom to stačilo povedať v skratke: Trvalo nám niekoľko mesiacov, kým sme zmenili a zrušili niektoré pravidlá, ktoré vývoju nášho auta nevyhovovali. Ale inak to pekne obkecal Toto, ako zvyčajne :slight_smile:

2 Likes

No, FIA, no! That is so no right. We are Mercedes we are creating the rules!

Keď bočnice nepotrebujú, mohli by tam dať prázdne atrapy optimalizované na vytváranie prítlaku.

Ja sa tu len na tomto diskusnom okienku uje…m jak kok ale si nakladate len tak ďalej aspoň mám sa na čom uje…ť

Dal? Maximalne piesok rozhadzal z pieskoviska. Orezat mohli vsetci ale tak orezat mercedess som este nevidel :rofl::rofl:

Ja som myslel, ze rozhodujuca faza uz prebehla.
Ked sa podarilo pretlacit zmeny pravidiel…

1 Like

helmutko

“Ja som myslel, ze rozhodujuca faza uz prebehla.
Ked sa podarilo pretlacit zmeny pravidiel…”

Ano rozhodujúca fáza už prebehla dávno a potom Masi a FIA viacerými porušeniami pravidiel urobila Maxika bezcenným majstrom sveta a tym aj pošpinila jeho a jemu darovaný titul …toto bola rozhodujúca fáza heeelmutko…:wink:

Kapkydonosu a na hlavu

“Nenapsal jsem to snad jasne, ty idiote?”

Tak, aby si to pochopil aj ty a tvoj druhy nick Chroustal

Pre IDIOTA! je každý idiot.

J.Chroustal

“Ja im na buduci rok prajem obhajobu tretieho miesta aj kedy by som si viac prial vidiet ich na 4 za McLarenom”

A ja ti úprimne prajem aby si raz videl svetlo na konci tunela, lebo inak si v riadnej tmavej riti a o tvojej psychike a o mindrákoch z Mercedesu a Hamiltona ani radšej napíšem…

:smiley: no vidis. normalne si mi urobil radost. Nic lepsie ako pocut svedkov vyplakavat este rok po. :+1:t6: :sweat_smile:

Krasne krasne… co si vykadil to si aj odprac. A skartovac ta zaskoli ako nenadavat neurazat atd

Masi s teba urobil mindraka.

W14 bude pokračovat se zero pods. Resp. bude úzce navazovat.

Proběhla korelace dat v tunelech.
Vrátili se Allison a Elliot, kteří byli u lodí.

Vše bude spíš o geometrii, zavěšení…
Nová křídla. Hlavně zmenšit odpor na zadek.

A este zmenit dve pravidla k tym pred tym…