Wolff: Výjazd bezpečnostného vozidla obral Lewisa o víťazstvo | Magazín F1 - F1online.sk

Však si tu neporovnal časy ani jedného pretekára na bielych a červených… Jediný 2 krát je tu Leclerc a ten mal stále to iste

Leclerc bílé… Sainz červené. Perez červené. Nebo?

co ja sa pamatam tak FIA vydala technicku direktivu, ze kvalifikacia a preteky sa musia odjazdit s jednym motorovym modom. bolo to asi 2 roky dozadu.
Ani mi nie je zname, zeby v kvalifikacii boli nejake ine pravidla ohladom paliva ako v pretekoch.

1 Like

Klídek, pane. Prášky už dneska byly? :thinking:

Presne tak. Čo tak porovnať Sainza na bielych posledné 2 relevantné kola pred prezutim a prvé 2 kola po prežití keď prežil červené? Sorry nemám časy a nemám čas to hľadať, ak mi hodíš tu tabuľku vypíšem to… Alebo si daj Pereza.
Z toho co si tu dal iba vyplyva ze Leclercove časy mimo súbojov sa prakticky nezmenili a teda pneumatiky do konca vôbec neodišli a teda keď by ho Ham dohnal tak by bol o 3desatiny rychlejsi a fakt neviem ci by mu to stačilo na predbehnutie…

Jenže on musel šetřit palivo a jezdil lift and coast, tak nevím jak moc to jsou relevantní časy.

Ale tak je rozdiel mat moznosti na volante a jednou z nich je mat kvalifikacny mod. To sa nemusi menit najma pred parc ferme. To im ostane do pretekov. Ale zas je to na ukor spotreby paliva. Preto by ma zaujimalo ako je to s palivom pocas kvalifikacie. Lebo podla toho co pocujem od komentatorov tak leju si ho tam ako sa im zachce v kvalde a pride mi to tak, ze nemaju počas nej obmedzenie. Preto ak je to pravda tak prerazaju aerodynamicky odpor v kvalde vyssim vykonom motora na ukor spolahlivosti s vyssou spotrebou paliva a potom v pretekovom tempe idu nizsi mod aby dosli do konca. Takze ich taktika je, ze vyhraju pole a na zaciatku zavodu spravia naskok a ked ho maju dostatočne velky tak zacnu setrit palivo a vtedy ich všetci dobehnu… Vid charles v spanielsku. Ten tam isiel vyssi vykon az to odpalil. To iste aj v Baku. :thinking:

A Perez? No z tohto mi to vychádza vyše sekundy na kolo rozdiel (ospravedlňujem sa za môj zlý odhad očividne tie hardy vôbec nedegradovali) ešte by som chcel vidieť toho Pereza, keďže Sainz sa už na konci nikam ponáhľať nemusel…
Podstata je stále rovnaká, dokázal by Hamilton predbiehať keď hardy nedegradovali a on bol o 0,3 sekundy rýchlejší keď na výrazné rýchlejší h červených mal problém? Je dosť možné že by skončil 3. rovnako ako to aj skončilo…

Verstappen mal technické problémy a Ferrari… bez komentára. Je teda jasné, že mal Hamilton veľkú šancu vyhrať. Stačí sa pozrieť na to kde končil Russell od začiatku sezóny, keď zaváhajú najlepší, Mercedes je v predu.

S tým všetkým samozrejme súhlasím. Red Bull ma mierne v pretekoch navrch, Ferrari v Q. Ale to je to podstatné slovo - mierne. Čiže stále platí, že použiť pojem dominantné auto je úplne zcestné. Ďalšia vec, kedy naposledy bojoval Leclerc s Verstappenom o víťazstvo? Celkom dávno, a keď aj bojovali, bolo to maximálne vyrovnané. Sainza by som ale nedával ako dobrý príklad v rámci Montrealu. Ja si myslím, že Leclerc by zvládol predbehnúť Verstappena. Minimálne aspoň zviesť nejaký súboj. Sainz si nevedeli preniesť dostatočnú rýchlosť na výjazde zo zákruty, Leclerc by to ale mohol zvládnuť

1 Like

Pokial si neusetril palivo tak nezvladnes nic. Moj nazor :v: