Wolff varuje: V Saudskej Arábii nasadíme náš ohnivý motor | Magazín F1 - F1online.sk

Mercedes aj v Katare jasne rozdrvil konkurenciu. Max Verstappen nemal žiaden nárok a pri pohľade na rýchlosť Lewisa Hamiltona sa môžeme domnievať, že by ho nemal ani bez kvalifikačnej penalizácie. Koniec sezóny tým pádom patrí Mercedesu a aj mu patriť bude, Toto Wolff avizuje, že jeho inžinieri prinesú do Džiddy brazílsku beštiu.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/49221/wolff-varuje-v-saudskej-arabii-nasadime-nas-ohnivy-motor

No dík Toto, teraz si to zakrýkol a ten motor bude doslova horieť :weary:

1 Like

Jasné a titul vyhráva Max :thinking: a Lewis dokonca povedal že už ani nebude štartovať, že to nemá, zmysel pretože Toto to zakríkol :man_shrugging::man_facepalming::man_facepalming:

Konecne Wolff na rovinu povedal ze je o titule rozhodnute. Aspon trochu sebaúcty si zachoval.

2 Likes

Bodaj by, chce to zmenu šampióna

1 Like

Tak to bylo všem jásné, že dají nový motor, ale proč to Toto takhle zdůrazňuje?
Chce vytvořit tlak na RB, aby udělali taky výměnu?
Chce aby ten stávající více vytočili a aby měli poruchu?
Nebo aby měli 14 dní deprese?

Dle mne by RB měl Saudskou obětovat a dát nový motor… MV dojede nejhůře 3 a nic se neděje…
A pak v Abu … bude závod o šampiona s novým motorem čili s největší šancí na úspěch…

Prajem Vam Wolfe, aby sa ten super motor pokazil.
Myslite si o mne co chcete, ale titul si zasluzi dokonaly Max, nie chybujúci Lewis.

Wolff byl vzdycky uprimny a presto ze ja tuhle hru ze zasady nehraju, protoze u me se to temer vzdy rovna neuspechu, po pohledu na situaci tohle neni varovani, ale konstatovani ze novy motor setri na finale, to je jasne.

Na Hamiltona je aktualne kurz 1.65, cuka mi ruka ale neudelam to.

Tak Max dokonalý rozhodne nie je, ale tento rok odvádza rozhodne lepšiu prácu než Lewis. Ak nakoniec zvíťazí Lewis, čo je kvôli aktuálnej dominancii Mercedesu v podstate istota, ak sa niečo nepokazí alebo nebude nehoda, tak to bude zase jeden z tých rokov, keď titul získal horší jazdec na lepšom aute.

@bob2 Vidím, že zase trolluješ, lebo ak niekto tvrdí, že je Wolff vždy úprimný, ten si musí buď robiť srandu, alebo musí byť slepý, hluchý, zavretý v sanatóriu a slintať si do podbradníka. :slight_smile:

2 Likes

Pristi rok nebo jeste letos chci koupit nejake akcie Mercedesu, mozna dluhopis uvidim, musim to osefovat.

Presne pre toto to povedal. clovek s depresiou urcite nepoda 110% vykon bez chyb. a je jendo ci sa bavime o jazdcov, mechanikoch na trati, strategoch, alebo inzinieroch doma v centrale.

ved sa len pozri. vsetci fanusikovia Maxa tu v diskusii na meisto toto aby mu ukazali nejaku podporu, tak podavaju tickety na Hamiltona. funguje to absolutne dokonale.

najvtipnejsie na tom je, ze sa jedna pravdepodobne o dalsi blaf. mozno ten motor nie je taky zazrak a vykon z brazilie bol len o ohybnom zadnom kridle… a mozno to naozaj je supermotor:) chrobaka v hlave uz maju :slight_smile:

1 Like

Lenze Honda nadizajnovala motor co ma vydrzat 8 pretekov a aj 8 pretekov drzi. Oni nemaju nejaky vyznamny rozdiel vo vykone noveho a stareho motora. Ono to nie je len tak “vytocit” ako hlasitost na radiu. Za tym su dni a tyzdne vyvoja, ktore si Mercedes evidentne dovolit moze a aj dovolil. Je to navyse mimo rozpoctovy strop, takze ak ich to do buduceho roku ovplyvni tak iba pozitivne.

2 Likes

“Horší jazdec na lepšom aute”, toto ma nikdy neprestane baviť. :sweat_smile: Áno, Mercedes je aktuálne lepší a evidentne sa lepšie pripravil na záver sezóny, ale po väčšinu sezóny malo lepšie pripravené auto RB. Stačí sa pozrieť na kvalifikačné výsledky, inými slovami, to by musel byť Hamilton kvalitatívne na úrovni Mazepina, aby v lepšom alebo rovnako kvalitnom aute mal takú štatistiku akú túto sezónu v Q má. Ak po tom všetkom zvíťazí Lewis a dotiahne to na 8. titul, tak len potvrdí, že je to najlepší jazdec v histórii.

1 Like

To rozhodne nie je vieme všetci ze Toto je starý klamár a v podstate ved to je jeho robota… A ze ten je rozprávkar ako Andersen.

Ale začína sa zdať, ze to zvláda výrazne lepšie a menej trapne ako Horner ( a to som nikdy neverila ze to poviem). Ktorý by mal dristanie radšej nechať na Dr.

Tak zase nepreháňaj, na úrovni Mazepina ťažko. Ak má takú štatistiku akú má v približne rovnako dobrom aute ako iný jazdec, tak sa dá porovnávať len s tým iným jazdcom. Samozrejme netvrdím, že Lewis je zlý jazdec, to vôbec nie, patrí medzi tých najlepších. Ale tento rok v porovnaní s Maxom je tým horším z dvojice, robil viac chýb a ak vyhrá titul, tak predovšetkým “vďaka” tým dvom nehodám zo Silverstone a z Maďarska. Hej, Mercedes sa lepšie pripravil na záver sezóny, lebo prvú polovicu sezóny sa sústredil hlavne na to, aby sa poobmedzovalo to, v čom sa lepšie pripravil RedBull.

@Kiks Samozrejme, že Wolff to začína zvládať lepšie ako Horner, na jeho mieste by som bol teraz tiež v úplnej pohode. Ale Hornerovi sa fakt nečudujem, po tom všetkom, čo im tento rok Mercedes spôsobil, sa ešte celkom drží. Tým samozrejme neschvaľujem ani neobhajujem tie jeho kecy, to bola blbosť. Len že je pochopiteľné, že Wolff je teraz vo väčšej pohode.

3 Likes

samozrejme, ze horsi, ale ziadna hanba ked mu v pomalsom aute naklada celu sezonu talent storocia.
Predsa kazdy vie, ze keby Lewis jazdil v Redbulle tak dopadne ako Perez a rovnako keby Max jazdil v Mercedese tak Lewis dopadne zas ako Perez.

Hlavne objektívne. :smiley: Nezosmiešňuj sa. RB mal po väčšinu sezóny kvalitnejšie auto, to je proste holý fakt, ale kludne si predtým zakrývaj oči a presviedčaj sa o tom, že niekto vyhral 7x (a čoskoro 8x) majstrovský titul iba vďaka autu. Mercedes ako suverénne najdominantnejšia značka posledných rokoch predsa automaticky išiel po najlepšom pilotovi na okruhu, čo Lewis spĺňa či sa ti to páči alebo nie. Ja ti tvoje dojmy neberiem, ale pozri si hĺbkové dátové analýzy od AWS, ktorý porovnával relatívnu rýchlosť pilotov za posledných XY rokov na základe všetkých ich kvalifikačných kôl s prihliadnutím na množstvo faktorov, ktoré do toho vstupujú ako premenné. Lewis skončil tesne za Sennom a MSC a až za ním bol ten tvoj dokonalý Verstappen.

Ehm, áno, hlavne objektívne. Nikde netvrdím, že Max je dokonalý (od toho má ďaleko), len že tento rok je lepší než Lewis. Taktiež nikde netvrdím, že Lewis je zlý jazdec, naopak, vyslovene som zdôraznil, že je jedným z najlepších, len že tento rok jazdí horšie než Max. To je celé. Takže fakt nechápem, čo tu riešiš ty. Jediní ľudia, ktorí tu vypisujú niečo o dokonalom najlepšom jazdcovi histórie sú fanúšikovia Lewisa.
V jednej vete napíšeš, že nemôžem tvrdiť, že niekto vyhral 7 titulov len kvôli autu a hneď v ďalšej vete uznávaš, že Mercedes bol suverénne najdominantnejšou značkou… :smiley: Lewis mal po celú dobu v Mercedese reálne jediného súpera - svojho tímového kolegu, to bol jediný človek, voči ktorému nemal výhodu auta a teda rozhodovali jazdecké schopnosti.
Mimochodom, “Mercedes ako suverénne najdominantnejšia značka” (ako píšeš) automaticky nešiel po najlepšom pilotovi na okruhu, pretože v čase, keď doň Lewis prestúpil, vôbec nebol takým dobrým tímom. Lewis podpisoval prestup do Mercedesu v roku 2012, kedy bol Mercedes takým lepším priemerom zo stredu poľa. Ale Lewis ako majster sveta z roku 2008 bol v tej dobe určite najlepším a najperspektívnejším z voľných jazdcov, to áno.
Takže hlavne objektívne a fakticky presne. :slight_smile:

3 Likes

Gastone, sorry, to celé mala byť reakcia na helmutka, som tu nový, tak holt asi som zle klikol.

No ale teda predstav si, že v F1 je pomerne bežné, že vyhrá jazdec s najlepším autom. To sa ale predsa nijak nevylučuje s tým, že Lewis je najlepší pilot na okruhu. Mojou pointou bolo, že tie tituly nevyhral len vďaka najlepšiemu autu.

S čím súhlasím, že konkrétne túto sezónu Hamilton spravil tých chybičiek viac, ako zvykne, a teda celkovo asi o čosi viac ako Max. Ale nie je to nejaký zásadný rozdiel a ak doženie tú stratu a nakoniec to v posledných pretekoch otočí, tak za mňa absolútne zaslúžený titul.

Mojou pointou je, ze je to na 95% autom. S tym autom by ziskali vsetky tie tituly aj Vettel, Alonso, Verstappen, Rosberg pripadne aj dalsi. Hamilton bol v 2012 to najlepsie na trhu co nebolo pod dlhodobou zmluvou. Mozno je Hamilton z toho co som vymenovaj aj najlepsi, problem je, ze Mercedes je tak dominantny, ze sikovnost pilota je druhorada.
Dalsi fakt je ten, ze tuto sezonu bol Verstappen 2x storpedovany Mercedesom a prisiel o 36 a mozno aj o 50 bodov. O dalsich 25 prisiel v Baku koli defektu. Jedine chyby na ktore si tuto sezonu spominam v podani Verstappena je suboj v Monze a nerespektovanie dvojitej zltej v Katare.

1 Like