Wolff reaguje na “vykonštruované správy”, že Mercedes predáva svoj tím | F1online.sk

Mercedes sa s Formulou 1 nelúči. Vyhlásil to Toto Wolff po slovách Eddieho Jordana, podľa ktorého má petrochemický gigant Ineos a najväčšia britská súkromná firma záujem prevziať najúspešnejší tím uplynulej dekády v kráľovnej motoršportu.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/11257/wolff-reaguje-na-vykonstruovane-spravy-ze-mercedes-predava-svoj-tim

Wolff určite klame, pretože pred pár hodinami tu KIKS tvrdil/a, že to tak je a že ona tomu rozumie a niečo o tom Ineose vie… :joy::joy::joy:

No ved Ineos moze odkupit tych 70% co ma Mercedes. Daily Mail a Eddie Jordan 70% za 700 milionov. to vyzera na dobru kacicu.
Na druhej strane ak by si Ineos vydupal, ze F1 bude jazdit na nejake palivo vyrobene z recyklovaneho odpadu tak sa cely biznis moze vratit ku 8 - 10 valcom.

aj by to mohla byt pravda ak by tam nedali tak prehnanu sumu
ani mercedes nema hodnotu cez 1mld.euro

Ja som netvrdila že ho kupujú, práve naopak v prvom príspevku som jasne napísala prečo si to nemyslím… Iba to ze ak by čo by to mohlo znamenať. Nauč sa poriadne čítať s porozumením skôr ako niečo napíšeš. A neprekrúcaj moje tvrdenia. Dám ti to ti ešte raz možno pomôže

No minimálne pre Bottasa by to asi nebola moc dobrá správa.
Pre F1 je to asi jedno ako sa to volá… A že by sa toho Mercedes až tak bál čo ja viem? Podľa mňa stále majú najlepšiu továreň, ľudí aj rozpočet… Takze absolútny prepad to nebude max môžu byť 2. Aj keď aj o tom mám pochyby.

NATO sa ktosi spýtal co to ma s Bottasom a ty bez toho aby si sa zamyslel alebo chápal súvislosti napísal toto;

Ani on/ona to nechápe, ale má akúsi povinnosť vyjadrovať sa ku všetkému…

A tak si dostal toto:
To že ak ti po 2021 kúpi Mercedes britská firma… Známa tým ze podporuje britský šport a britských mladých športovcov… Istú dobu ak sa nemýlim podporovali aj mladých v kultúre s heslom #backingbritishness. Tak si asi nenechajú na mieste 2ky 33 ročného fínskeho pretekára Bottasa ale dosadia si tam radšej 22 ročného Brita nie? Keď ho majú v systéme, on má kvality a firmu kt. Kúpia stal peniaze. Pre nich by mať 2 Britov dávalo omnoho väčšiu logiku z hľadiska športu, marketingu, prezentácie značky a v podstate čohokoľvek ako Bottas. Je to pochopiteľné?
Navyše to bude jediný tím ak na to dôjde, čo bude pretekať pod Britskou vlajkou.

@callabria Ja na rozdiel od teba poznám firmu Ineos a jej aktivity (predovšetkým v britskom) športe… A aj to akým systémom pracuje tá podpora športu a aký je jej cieľ. Takže nabudúce skús si niečo prečítať a zistiť, skôr ako budeš písať takéto komentáre… Minimálne z cyklistiky by si ju poznať mohol a tam podporovali Britov dlhodobo ešte ako súčasť sponzorstva tímu SKY skôr ako ho kúpili a prevzali. Ja sa na rozdiel od teba k veciam o kt. NIČ NEVIEM nevyjadrujem.

Kde som ja napísala že Mercedes predáva alebo na dôvod predať tím? Lebo ja to tu teda nevidím. Navyše nechápem čo toto ma spoločne s vyjadrením že ineos je firma co podporuje britskú mládež… Ako to poukazuje na to ze kupuje Mercedes? Lebo v tvojom svete asi nejak hej.
Ale ok kopol si si a asi ti to robí dobre no.

1 Like

Tvl, nemám čas to čítať :smile:

Máš tam presne to isté čo včera len na jednom mieste lebo si evidentne nepochopil že ja som včera nikde nenapísala že sa Mercedes predáva len ze co by sa teoreticky mohlo stat ak by sa predal práve Ineosu… Je to len reakcia na to ze včera si to asi dobre evidentne nepochopil… Súdim z toho 1 komentára. Lebo sa pýtam kde som napísala ze Mercedes sa predáva? Ja som to totiž nenasla… Keď už to maš to hore tak to tam skus nájsť.