Wolff o Bottasovi: Veľmi slušné preteky | Magazín F1 - F1online.sk

Toto Wolff po pretekoch Valtterimu Bottasovi nič nevyčítal, hoci spadnúť z prvého miesta až na tretie určite nie je výkon, ktorým by sa chcel pýšiť akýkoľvek pilot. Šéf strieborných šípov však zhodnotil, že Fín v skutočnosti odjazdil celkom slušnú nedeľu.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/28390/wolff-o-bottasovi-velmi-slusne-preteky

On vítá že nestačí na Hamiltona, s tím tam je takže to že Hamilton vyhrál a Bottas to zkomplikoval Verstappenovi je to s čím je Wolff spokojený. Ten kdo se s tím musí porvat je Bottas.

Ved Bottas urobil robotu na ktoru ho tam maju. Takze vsetko v poriadku

No práveže mal skončiť pred Maxom - až to by bolo pre Mercedes ideálne :slight_smile:

Dovolím si nesúhlasiť. Pretože tu sa hodnotí Bottasov výkon a nie výkon mechanikov a boxového múrika.

Bottasovi sa za celý víkend z pohľadu majstrovských ambícii Mercedesu a Hamiltona dá vytknúť len 1 vec - Paradoxne výborný reštart, ktorým nachytal Hamiltona a predbehol ho Max
Inak jazdil na 1 s hviezdickou.

Predbehol ho Hamilton a Bottas začal na neho automaticky konštantne strácať (aj ked pomaly) a tým výborne vyšachoval Maxa z boja o víťazstvo. A navyše stále bol v poslednej zákrute a na rovinke dostatočne silný na to aby Max nemal nárok.

To že ho Max dal na undercut za to on nemôže, Max už mal kolo odjazdene na hardoch, to proste Bottas asi nemohol ubranit. Navyše sa nanho potom pekne dotiahol a dovolím si tvrdit ze by este Maxa potrapil nebyt problemov s motorom, aj ked teda je vseobecne zname ze Bottas nevie obehnut priemerneho pilota a nieto Maxa.

Ja Bottasa nemám v láske a som zástancom toho, že keby bol svet užasný a spravodlivý tak Bottas nemoze sediet v Mercedese, ale tento víkend bol z jeho pohladu dvojky v top tíme odjazdený na výbornej úrovni pre tím a Hamiltona

1 Like

Bottas to tento víkend dal na Rubensa.

Zázrak to nebol ale konečne po pol roku snáď jazdil ako dobrá 2.

A tie nuansy ako dodrbem gumy, nemám tempo? Nikto nečakal ze bude dlho viesť takže je to aj jedno.

Ale napríklad odštartovať dokázal =tiež po dlhej dobe. Takže áno Toto ma pravdu na VB to boli veľmi dobre preteky… Na pilota Mercedesu asi nie ale on tam dávno je len absolútny wingman. Nie na to aby niečo dokázal. To ako ho už obetovali a odpísali z akýchkolvek ambíci bolo vidieť po kvalifikácii. Emócia 0 skôr ako keby ich to naštvalo že to dal. LH sa tlieskalo ako keby to bolo 1x v Imole :joy:

1 Like

Ja to beriem - podľa mňa to bol kvalitný Bottas. Len chcem poukázať, že by v ideálnom prípade mal Maxa oberať o body (a tým nepočítam bod za FL) - aj keď teraz to šlo na vrub iným a on predviedol solídny výkon, takže s tebou a Totom súhlasím. :slight_smile: