Wolff: Hamilton si nemyslí, že je stredom vesmíru | F1online.sk

Hoci Lewis Hamilton je už od 1. januára oficiálne nezamestnaný, len málokto pochybuje o tom, že by nepodpísal novú zmluvu s Mercedesom. Sedemnásobný majster sveta deklaruje, že je pripravený vo Formule 1 pokračovať, čo Toto Wolff len víta. V tíme totiž bude mať aj naďalej pilota, ktorý na trati predvádza fenomenálne výkony a mimo nej si uvedomuje, že za svoje úspechy nevďačí len sebe, ale aj Brixworthu a Brackley.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/20496/wolff-hamilton-si-nemysli-ze-je-stredom-vesmiru

“Myslím si, že musíme byť pripravení na všetky eventuality” =už aby ste začali Toto, už aby to bolo :joy:
"Vždy budem rešpektovať Lewisove rozhodnutia, či sa už rozhodne zostať s nami dlhodobo alebo sa rozhodne zo športu odísť a venovať sa iným záľubám.” =Presne toto by mňa znepokojovalo… LH je dosť nevyspytateľný.

"Nie ako Slnečnú sústavu, kde sa všetko točí okolo Slnka.”??? Všetci predsa vieme aké postavenie LH má (a ja nepochybujem že zaslúžené) … LH je v pozícii kde si môže povedať takmer čokoľvek =ten chlap je tak veľká hviezda a tak dobrý produkt pre marketing ako nikto. Preto môže aj využívať platformu F1 na veci na ktoré ju využíva a nikomu to tam nevadí atď. A dobre to vie… LH nie je zlý človek a asi to myslí dobre, a je nepochybne perfektný pilot ale jeho Ego je nespochybniteľné že má trosku ten pocit vlastnej výnimočnosti pre svet, F1 a hlavne Mercedes.

Bodaj by to všetko bola pravda Toto čo ty v živote narozprávaš :joy:

Poprosím bez komentárov ako je TW najlepší a ako vie čo rozpráva a prečo a bla bla. Ja to všetko viem a neberiem mu to a uznávam ho za všetko čo dokázal… Len ma baví ten chlap niekedy :joy:

Lewis si nemysli ze je stred vesmiru, on si mysli ze je vesmir haha…ale nie …som Hamiltonov fanusik ale vdaka tym jeho vyjadreniam je mu fakt problem niekedy fandit…ano mozu byt aj prekrutene niektore vypovede alebo clanky…ale aj tak…no tiez no nemame niekedy pri nom lahke

2 Likes

Viem, že to je zbytočné riešiť, ale myslíš si, že ak by Hamilton našiel zmysel niekde inde a nepodpísal zmluvu, tak by Mercedes siahol po Russellovi alebo by angažoval niekoho iného?

Dobré vieš, že ja si to myslím, že je prvý na rade aby ho nahradil. Rovnako ako si myslím že vieš že mi je jasné, že ju LH podpíše teraz určite, je to len otázka času aj keď neviem na čo presne čakajú. Ale ide o to že aj keď ju podpíše znamená to, že nemôže odísť, ak sa tak rozhodne, aj skôr ako vyprší ? Ale neviem čo vlastne mám odpovedať lebo nie celkom chápem ako to súvisí tá otázka s mojim komentárom.

Podľa mňa by mal LH skončiť, už všetko prekonal a dosiahol toho veľa, on už može iba padnúť. Ma 36 rokov a Mercedes vie zagarantovať rychle auto este tuto sezónu a potom boh vi ako to bude možno budud pokračovať alebo silnejší bude iný tým. Ja tipuje, že LH chce zmluvu tak na rok s nejakou opciou a mercedes chce 3-4 roky a to zase nechce LH. Jeho krivka vykonnosti pojde už len dolu, najlepšie je skončiť na vrchole. Taky Rusell je na jeho urovni a aj keby nebol tak preteky by vedl vyhravať tak či taka za rok 2 by sa vyjazdil, len Ruselloviu by nemusle platit 50 mil na rok a podiel zo zisku a pod čo chce LH. Moj nazor

Vzdy vsechno je a bylo business. A ten se toci jen a jen okolo penizek at si rika kdo chce co chce.
To znamena, ze paklize je TW manager , ktery bere cca 20% z kontraktu sveho sverence , tak nikdy nedopusti , aby jezdil GR namisto LH. Prece jenom 20% z 50 mega je vice nez 20% z platu co by dostal George ( ted to je myslim 0,6mega) .

bohuzel …

V kazdom pripade musime pockat na vyjadrenie tomasa fuka bananasa respektive rosenberga…na tejto stranke sice zvolil konzervativnu strategiu smerom k hamiltonovi ale my dobre vieme co mu ide hlavou …

Toto Wolf nie je manažérom LH takže z jeho kontraktu nie.

Ale z Bottasovych 12 má.
A u GR je to 1 milión libier tento rok takže viac ako 600tisic. A minimálne z toho by mal raz viac a výrazne viac ako ma teraz.

Ja úprimne tiež stále nerozumiem prečo sa točíme okolo sedačky LH v tejto diskusii. To vôbec nie je o LH a jeho mieste. A akokoľvek ja mám GR rada na 7x majstra sveta nemá ak ničím iným tak rokmi skúsenosti a jazdec musí dozrieť časom. To či by to auto vyhrávalo aj tak je už iná debata a ja osobne si myslím, že áno akurát by to bolo max. viac srandy.

Podstata sa vôbec nespomína a nerieši a celé sa to vždy otáča že nemôže nahradiť LH. Ale kto to chce? Podľa mňa nikto to ani nečaká. Problém je že táto debata mala byť úplne o niekom inom nie o LH vs. GR tak ten “konflikt” nestojí a nemal by. Aj Sakir neukázal nič o LH ale o jazdcovi na 2 mieste.
A tam lepší už podľa mňa je a ak nie tak minimálne horšie to moc nebude. A hlavne je tam šanca ešte na progres.

To nemoeš vedieť, pokial nebudu sedieť v jednom aute :smiley: To že je Rusell mladsi neznamena , že je horší a pomalší alebo hlupeší, Hamilton je akurat tak skusenejší a to je všetko. Aj keby nebol na urovni LH, určite ma uroveň nato aby vyhraval prvaidlene preteky stym autom a min na urovni Bottasa je. Mercedesu je jedno kto vyhra tiltul, či Rusell alebo Hamilton, oni potrebuju konstruktersky titul a dať 200 mil LH za 4 roky plus bonusy plus neviem, čo si iste vymysli a podiel zo zisku, tak to si už sakra aj daimler aj ineos rozmyslia či im LH aj ked je 7 x majster za to stoji ked veedia, že Rusell im vyhravať može tiež a o 2-3 roky moože byť na urovni LH.a zaplatia mu možno za 4 roky 4 mil a ham 200 mil. tak to je rozdiel. Taky williams 200 mil ma na 2 sezony :slight_smile:

1 Like

Ano je to o peniazoch a preto tvrdím, že dimler s ineosom radsej daju nejake 4 mil na 4 roky Rusellovi ako novacikovi ako Ham 200 mil + 10% zo zisku plus nejak bonusy. Pritom Rusell s Bottasom, by im vyhral konstruktersky titul tak ako s hamiltonom, ostali by na tom istom a Mercedesu j jedno či titul budem mat bottas hamilton alebo Russel, Hza Hamiltonovho titulu sa nenajedia. :slight_smile:

Lujzo je nenazrany, egoisticky, pokrytecky narcis. Ale vsetci vieme, ze nakoniec zmluvu podpise, ale spolu s Totom musia z toho spravit dramu, ze to bolo narocne a lujzovi sa trikrat pri podpise pokazilo pero, raz mu jeho pes zozral zmluvu, raz si dovolili mu dat zmluvu na nerecyklovanom papiere a to lujzo predsa nepodpise. Proste drama queen :smiley: a vsetci budu sokovani rovnako ako c

4 Likes


mas pravdu, LH nema TW za managera ( po ukonceni spoluprace s otcem to nejak strida).

je to v USD ne v librach … a Bot 8 ne 12 … jinak je to vlastne jedno , penize to jsou krasne tak ci tak :sunglasses:

Pre 2020 ale na 2021 dostal zvýšenie platu na 12 mil.

co to taras za hluposti?
uz si bola v niecom v top 20 na svete, ze sa tak vyznas co Hamilton ma podpisat a ako rychlo?

:man_facepalming::man_facepalming::man_facepalming::man_facepalming::man_facepalming::man_facepalming::man_facepalming::man_facepalming::man_facepalming::man_facepalming::man_facepalming::man_facepalming::man_facepalming::man_facepalming::man_facepalming:

2 Likes

Taka rada do života… Sú tu ľudia ktorý majú vždy pravdu a vždy ta budú poúčať. A aj taký ktorý neakceptujú žiaden iný názor. A potom taky ktorý apriori začnú komentovať čokoľvek čo napíšeš. :woman_facepalming:

A najlepší sú taky čo bežné nakladajú LH ale teraz sa tvária ako sú pobúrený z toho čo si napísala. A pritom to je asi celé presne takto.
Akokoľvek je LH veľký pretekár, tak je v niektorých momentoch malý mentálne.

1 Like

Toto je argument z materskej skolky