Wolff dopraje Red Bullu zmrazenie motorov | F1online.sk

“Chcú byť továrenským tímom a mať možnosť veci upravovať a možno optimalizovať. A možnože Honda pripravuje niečo, čo im pridáva na sebavedomí, že od motora sa dočkajú vyššieho výkonu. Ja si myslím, že by sme mali spraviť všetko preto, aby sme Red Bullu dali túto šancu,” vyslovil sa 48-ročný Viedenčan. Na margo zmrazenia prezradil: “Rozumiem tomu, že sa nechcú pustiť do vojny v míňaní s ostatnými výrobcami. Je to rozumný návrh, chcel by som ho podporiť.”


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/14117/wolff-dopraje-red-bullu-zmrazenie-motorov

By ma zaujímalo co tým sleduje… Keďže že by zrazu chytil toľko empatie sa mi nezdá.

No Mercedes má momentálne najlepší motor. Takže aj Totovi by sa hodilo keby zmrazia vývoj. Ale možno by to bolo tak aby vyrovnali výkony motorov že každému motorarovi dovolia iný prietok paliva. Uvidíme ako to dopadne.

Ale bolo by zaujímavé keby RedBull nakoniec nahovorí Porsche aby prevzali spolu duševne vlastníctvo Hondy. Porsche dosť dobre išlo v LMP1, myslím že aj tu by mali čo povedať.
A ak sa nemýlil niečo sa pár rokov dozadu aj šuškalo žeby mohlo prísť Porsche. A teraz keby sa spoja s RB + Hondou na pár rokov, tak potom by mohli sami postaviť motor keď budú nové pravidla.

Že by si zakonzervovali nejlepší motor?
Jenže příští rok může být situace trochu jiná.
Ferrari začíná dýchat na záda RB. A to mají letos určitě horší auto…

To logiku má priznávam.