Wolff by chcel Russella v Mercedese, Williamsu sa vyhrážať nebude | F1online.sk

„Je jasné, že podáva veľmi dobré výkony a tím si ho obľúbil. Byť na ich mieste, tak si ho nechám. Ak zostane, musíme rozhodnúť, čo preňho pripravíme pre budúci rok, ak bude musieť odísť, stane sa z neho pre nás bezprostredná téma. Uvidíme,“ povedal Wolff, ktorý poodhalil, že Russell by budúci rok mohol stráviť prípravou na prestup do Mercedesu pre sezónu 2022.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/14110/wolff-by-chcel-russella-v-mercedese-williamsu-sa-vyhrazat-nebude

Russell má podobnú smolu akú mali jeden čas piloti v Torro Rosso. Hlavný tím má zabetónovanú dvojku s ktorou je absolútne spokojný a F1 nie je nafukovacia, takže to sem tam nejaký talent schytá pretože sa tam objavil v nesprávny čas. Russell nebude ani prvý a ani posledný. Takých ktorý v F1 nedostali možnosť zažiariť v lepšom tíme je väčšina.

Z praxe víme, při počtu 5-7 nováčků řekněme v období dvou sezon se uchytí dva?

Je otazne, do akej miery sa jedna len o prazdne reci, no aj tak je to z Wolffovej strany pomerne zaujimave vyjadrenie, najma v suvislosti s Hamiltonovou buducnostou.
Myslim si, ze kym bude v Mercedese Hamilton, tak sa na sucasnej zostave nic menit nebude a Bottas ma svoje miesto iste. Inak by uz Bottasa podla mna vymenili. Takze sa z Wolffovych vyjadreni mozno da usudit, kam sa ubera Hamiltonova buducnost. Russell sice nie je jazdec na post jednotky v Mercedese, no Hamiltonovym odchodom sa v Mercedese uvolnia obidve miesta, kedze Bottas je naviazany na Hamiltona. A na Bottasove miesto Russell po Hamiltonovom odchode moze ist. Myslim si, ze dvojica Verstappen- Russell by bola absolutne dokonala.
Ale su to len spekulacie, mozno Wolff len tara do vetra. V kazdom pripade je celkom zaujimave, ze Wolff minimalne dava Bottasovi prostrednictvom verejnych vyhlaseni nepriamo najavo, ze s nim uz nepocitaju.

To s tou sebachvalou nadväzuje konkrétne na čo v tomto článku alebo načo co GR povedal?

Ale ved ta pochvala nad tým kolom bola celému tímu nie sebe. A co povedal len “that was good” a thank you guys. Nikde nevidím že by chválil sám seba a aj vo vyjadreniach chválil najmä tím aký spravil progres a ze vďaka tomu bol potom schopný takéto kolo vyskladať.

Uvedom si ze to co povedia v aute je reakcia pod adrenalínom v čase keď práve ukončil kolo v rýchlosti 200-300 km/h. A je logické že keď ideš na doraz aby si Q2 dal tak reaguješ nadšením.
Zároveň si uvedom že pre neho vo Williamse je P14 v kvalde ako víťazstvo. Navyše Kimi je extrém a navyše o co jemu ešte ide? On jazdí lebo ho to baví už viac ako dosiahol nedosiahne…

Dám ti príklad Napr. Ak by Max vyhral Quali reagoval by inak ako nadšením (pre GR a Williams je Q14 takmer ako víťazstvo) ? Spomeň si ako sa Leclerc tešil z 5 miesta. Podľa mňa na tom nič nie je… Robia to vsetci, aj keď priznávam že vizera lepšie tesit sa z podia alebo 1-2 radu ako z P14 lenže ako vravím je to o tom co osobne môžeš považovať za uspech. To je ako keď piloti v aute nadávajú… Vettel je jeden z najmilších ľudí v paddocku ale v aute nadáva ako pohan. Jednoducho reaguješ inak a aj najmilšiemu človeku s prilbou na hlave prepne (ďalší príklad vid. Napr. Schumi svojho času)

Okrem toho nesúhlasím s tým že to že sa nám rozmohlo sebavedomie je zle… Ak niekto chce v tomto uspieť a ma potenciál na to uspieť tak ak nebude sebavedomí a nepredal sa skončil =je to part of the game. Sebavedomie ti potom dáva možnosť priznať aj svoje chyby. Otočím to inak ak by GR nemal dosť sebavedomia a neposlal CW a PL ten PowerPoint pretekal by nikedy vF1.? Ak by CL nemal dosť sebavedomia popri 4x MS sveta dokázal by minulý rok co dokázal. Ak by MV nemal dosť semsbedomia bol by v 16 rokoch v F1? To isté Hammilton.
Prehnane sebavedomie nie je dobre ale to som v Paddocku až na zopár jedincov co tam nemajú čo robiť a s stále majú pocit ze ublyzuju im (RG, AA, DK) nezaznamenala. Istú dobu ho mal PG (keď tvrdil ze RB nemôže mať väčšie očakávania ako on sam a pritom ani tie nedával) ale už sa chvalabohu ukludnil. Sebavedomie je OK ak je na niečom podložené.

Aj mne niekedy prídu niektoré vyjadrenia a od mnohích pilotov cez ( niekedy aj od GR napr. Ako keď vyhlásil že tu budúci rok určite bude). Ale beriem to tak že je to nevyhnutnou súčasťou F1 (a každého športu). A preto keď sú podložené nemám s nimi problém (preto napr ale mám niekedy problém s Bottasom ci Albonom lebo tam to reálne možnosti neodráža) Jediný kto to ma v riti je spomínaný Kimi ale to je extrém ako som písala.

Prečo má podľa teba Grosjean privysoké sebavedomie (pokiaľ tým RG teda myslíš jeho)? Mne vždy prišiel ako sympatický chlapík.

Myslela som to tak že sa stále sťažuje a joc nie je jeho vina to mne príde ako privysoke sebavedomie.

Celkovo Leclerc je z tých mladých asi najväčší sympaťák. Jeden z mojich najväčších obľúbencov v súčastnej F1. Vie rýchlo jazdiť a je naozaj príjemný človek, ktorý vychádza dobre hádam s každým v paddocku.

Asi narážaš na to, čo povedal včera po kvalifikácii, keď po potvrdení odchodu z Haasu začal kritizovať, že majú pomalé auto a tak podobne… to si mohol odpustiť, to uznávam. Ale inak mi Romain príde ako príjemný človek. (Narozdiel od Magnussena i Steinera.)

Nie ja myslím aj občas ako mu v aute uleti dekel a sťažuje sa na všetkých naokolo a na všetkých.

Mimo auta aj v rozhovoroch pôsobí ako fajn chlap ale my sme sa bavili o reakciách v aute s @George.

S Charlesom musím len súhlasiť zdá sa byť hrozne easygoing v pohode chalan, stále usmiaty zo zmyslom pre humor s hlavou na správnom mieste ale zdravím sebavedomím. A hlavne sa nesťažuje na všetko naokolo na tím, na súperov a vie si priznať chybu. Strašný sympaťák=podľa mňa s Vetelom boli skvelé duo tie videa Ferrari nemali chybu :rofl:A obdivujem aj jeho mentálnu silu lebo co on dáva =najprv Jules, potom otec a nakoniec AH. Podľa mňa už len za to ak by aj iné nedokázal je obdivuhodný. A popri tom je skvelý jazdec =za mňa komplexnejši a vyzretejší ako MV a podľa mňa má momentálne najväčšiu šancu získať titul po LH. Preto jeho povahu ho mám tiež radšej ako MV. (a to fandím RB už roky). Ak by GR odišiel tak s Vettelom bude Charles rozhodne môj najobľúbenejší pretekár.
Paradox ale je ze je ďalším príkladom toho ako prostredie ovplyvňuje to ako si vnímaný ľuďmi… Veľa ľudí ho nemá radi lebo majú pocit ze ublížil SV (co je blud absolútneho rozmeru) alebo preto že majú dojem ze je rozmaznané decko z Monaka =len pre to miesto narodenia majú pocit ze človek musí taky byť… hoci ChL vôbec nie je decko z takej rodiny.

Byt tvrdy v aute a rozmýšľať nad ďalším krokom ešte neznamená ze si zlý alebo nepríjemný človek. Podľa mňa je ChL presne ideálny pretekár pre Ferrari =lojálny, mily k ľuďom, svojim prístupom vie ľudí motivovať ide vždy na maximum ale v správnej chvíli tvrdý a priamy ak niečo poseru… Ja v ňom vidím práve take to Schumacherovo =v aute zabijak, mimo zlatý človek.

Ja mám Lanca celkom rada, určite je Šikovný (možno aj viac ako si ľudia myslia) tento rok ma pekne výsledky (stačilo normálne auto) a dovolím si tvrdiť ze Image platiča ma najmä preto, že ho otec tlačil zbytočne priskoro do auta ako Williams (kde nič moc neukažes) a nebol ešte dozretý… Pár úspechov v nižších sériách by mu neuškodilo a mať ich a prísť do F1 20-21 ročný tak vôbec toto nemuselo byť. Takže tu mu za mňa ocko aj trosku ublížil ( a vďaka nemu z dlhodobého hľadiska bude vnímaný ako Perez =šikovný ale s peniazmi). A ževraj je to celkom milý chlapík. Nikdy mi neprišiel arogantný ale zase sebavedomí áno. Nemám s nim nejaký problém na rozdiel od mnohích iných.

Pozri Vettel bol až príliš milý a ako vo Ferrari dopadol? JT vie co robil a CL ma hrosiu kožu potrebnú na úspechy…A preto môže byť ozaj úspešný vo Ferrari. O tom ja sa nehádam že taký je že ma nastavenie na maximálny úspech. CL vie dobre co robí a ako sa ma správať avšak to nemusí byť nevyhnutne negatívne. Každopádne mne príde ako sympaťák a mam ho rada, nikdy mi nedal dôvod myslieť si iné… MAX je proste horúcejsia hlava co často neselektuje co rozpráva a to je druhý extrém. … Keď už sme pri tom práve pre bezprostrednosť mam ja rada GR podobne ako ty LS.

Podľa mňa istá dávka arogancie (kt. otec mal) chyba aj malému Schumimu (aj preto mi je ale sympatický). A tiež môžme diskutovať že ma za sebou ľudí čo vedia čo robia a co ma povedať. A nemôžme pochybovať že MS je presne také decko výchovné k úspechu, sebavedomiu a pretekárskej arogancii všetkými manažérmi naokolo a ako PR produkt =rovnako ako CL alebo MV (možno viac) . Bez toho aby si ho aspoň stretol je to ale tažké posúdiť. Ale aj tak sa zdá ze ma skôr viac z Corininej empatickej a milej povahy a ak raz taký si tak to proste prevazi nad všetkým čo ti povedia ze máš urobiť= a úprimne si povedzme Mick sa zdá aj napriek PR radám byť hrozne zlatý chalan. Takže úplne hrať sa to podľa mňa nedá ani u CL. A keď sme pri tom tak aj keď je MS dobrý pilot takže je otázka ci ta povaha nie je limitujuca. … Taky ako CL, Max alebo jeho otec bývajú totiž najúspešnejší.

No Mick, bol síce vychovaný v blahobyte o tom nepochybujem, ale na druhú stranu je potom tá pokora omnoho viac obdivuhodná.
Mick chcel byť preťakárom od 3 chlapca a čítala som vyjadrenie WW že Michael ho k tomu od dieťaťa viedol a chcel a veľmi chcel aby raz pretekal (čo je asi aj jedna z vecí čo MS motivuje uspeť).

Ale je nepochybné že posledné roky z neho všetci tí manežeri cheli toto vychovať avšak aj tak sa to u neho až tak neprejavuje a to je podĺa mňa povahou a aj výchovou = Mick zjavne podľa vyjadrení mnohých vyrástol v blahobyte ale aj vo fungujúcej rodine. A ja si myslím že prioritou proste stále bolo mať z neho hlavne slušného človeka. O tom že tí PR mágovia z neho chcú mať práve to čo je CL a MV nie je pochýb. Priotita pre nich je aby bol dobrý PR produkt a aby práve také správanie by mal mať.

Talent v zmysle riadenia až taký určtie nie je o to horšiu situáciu má lebo sa o neho všetci prehnane zauíjmajú a čakajú že bude ako otec. Talent má ale až taký veľký nie. A chýba mu práve tá arogancia a chladnokrvnosť = to je podľa mňa jediné čo mu chýba a je otázka či to vieš získať.

To, že je odolný, kvalitný a rýchly ešte neznamená, že je zlý vychcaný človek. A jak píšeš, že je to spratek a cielene vychovaný produkt k tomu, aby vyhrával, tak sa nestíham čudovať. V prvom rade si treba uvedomiť, že stále hovoríme o ľuďoch, nie o produktoch. Mnohí ľudia od malička športujú a majú v sebe súťaživosť. To však neznamená, že nemôžu byť milí. Keby sme sa rozprávali o nejakych mafiánoch alebo vrahoch, tak chápem, prečo tvrdíš, že to, že sú milí, len hrajú. Ale bavíme sa o športovcoch, tam je podľa mňa úplne bežné, že sú milí aj naozaj.

A to, že Leclerc bohaté dieťa z Monaka, tiež nič neznamená. Bohatí ľudia tiež vedia byť milí. Keď si to tak zoberieme, tak celá F1 je šport pre bohatých. Každý má za sebou nejake financie alebo sponzora. (Ale zároveň chápem, že niektorí moc nemusia Strolla, pretože aby si niekto kúpil vlastnú stajňu len kvôli tomu, aby tam jazdil jeho syn, nie je zrovna to, čo by sme v F1 chceli vidieť. Stroll to ale aspoň vyvažuje tým, že je actually celkom fajn jazdec i sympatický človek.)

To je asi len o uhle pohľadu.

Inak to vyjadrenie ako ho chce v Mercedese ma pobavilo …ako keby o tom rozhodoval niekto iný ako on :smiley: