Vo Ferrari opäť krčia plecami: Sme skrátka pomalí | F1online.sk

„Musíme zabrať a pokúsiť sa pochopiť našu situáciu, keďže v niektorých pretekoch sme neboli konkurencieschopní v kvalifikácii, no naopak sme mali rýchlosť v pretekoch, čo platilo na začiatku sezóny,“ hovorí Leclerc. „Teraz to vyzerá, že sme odviedli dobrú prácu v kvalifikácii, no v pretekoch sme mali s autom problémy.“


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/11233/vo-ferrari-opat-krcia-plecami-sme-skratka-pomali

Dalo sa kimiho preskočiť ale Monacký pán nemal záujem posledné 2 kolá o “DRS pomoc” pre tímového kolegu…

Oni už idu všetci proti nemu :slight_smile: ale takto sa správa Ferrari vždy ku jazdcovi čo už je pre nich nepodstatný

McLaren skúšal v tréningu obdobu nosu Mercedesu. Nech mi nikto nehovorí, že Ferrari nemá zdroje a vývojové možnosti na niečo lepšie než svoj aktuálny predpotopný dizajn. Stále v kútiku srdca (ako fanúšik súťaže a konkurencieschopnosti) dúfam, že na záver roka prinesú b špecifikáciu monopostu, čo by pri ich aktuálnej forme malo byť od podlahy nové auto.

Ťažko povedať, skôr nie, no “tento” dizajn je aj tak robený na väčší motorový výkon, čudne “(ne) fungujú” pneu ak si si všimol, chvíľu si ako-tak drží rýchlosť a potom sa prepada, kdežto konzistencia u konkurencie je podstane lepšia.

Možno by nebola taká tragédia že nepredbehli Kimiho na Alfe. Ale pokiaľ viem tak Kimi mal nejaké poškodenie na boku auta z kolízie na štarte. A tým pádom to je už ozaj tragédia.