Vettel sa už v aute cíti lepšie, myslí si Binotto | F1online.sk

Riciardo a Leclerc pozametali s majstrom sveta. Akoze teraz su oni ty majstri?. Je ozaj velke umenie porazit niekoho ked je frustovany.Riciardo ho porazil ked uz bol Vettel jednou nohou na odchode do Ferrari a Leclerc tak isto ked sa vsetko zle hadzalo na Vettela.Pokial viem tak aj Riciardo usiel od Maxa.Horevissie teraz vipisujete ze aj Gaasly je lepsi ako Vettel, ale pritom uz nevidite ze minulu sezonu bol na tom tak isto.

Ricciardo Vettela porazil a Leclerc Vettela porazil, to že zatím neměli k dispozici auto na titul z nich nedělá horší jezdce. Toho srovnání jsme se ale dočkali v přímém porovnání. Já spíše nechápu neustálou snahou se při porážce Vettela vymlouvat.

:clap: Tlieskam a prajem veľa šťastia … si ozdobou fora

1 Like

pise sa “ti”
a druha vec, ja ich nepasujem za majstrov sveta, len som napisal ze boli a su rychlejsi, ako Fetel…

Fetel bol frustrovany ? Ved od 2010 do 2013 bral tituly rad radom a rok 2014 prehral lebo bol frustrovany ? :smiley:

A co ze bol na odchode ? ubralo mu to 20percent z rychlosti ??? Aj tento rok je Perez, Sainz, Ricciardo na odchode a jazdia horsie, ako timovi kolegovia ??? :point_up:
To, ze je Fetel tento rok na odchode nemeni na situacii nic minuly rok, ked bol jednotka a dostal aj tak vyprask… Vela chyb bolo koli tomu, ze na neho Leclerc poriadne zatlacil… Ale co od roku 2017 ? Ked mal vedla seba pomaleho Kimiho ? Tam ako vysvetlis tie chyby a zahodene body ?

Ja som nepisal, ze je GAsly lepsi, pisal to @Hogar a myslel to tak, ze podava lepsie vysledky, nie ze je rychlejsi, alebo lepsi…
A ak pises o minulej sezone, tak treba v prvom rade povedat, ze Gasly neni 4nasobny majster sveta a neni vobec povazovany za jedneho z najlepsich jazdcov v F1… Zatial co Seb ano…
Takze mozes spustit s argumentami, som velmi zvedavy, ako ho obhajis…

1 Like

zase neams argument, preto musis pisat o mne ? :heart_eyes:
potom bez skor na azet do miestnosti “nastrocni” tam sa tvoje osobne utoky mozno viac uplatnia, lebo tu sa diskutuje o F1 :coffee:

1 Like

@hyena Nemá zmysel viesť takéto debaty … každý má svoje argumenty a pravda nikdy nie je 100% objektívna. Koniec koncov ľudia vidia ako sa správaš, prezentuješ sa sám a kvalita, ktorou sem prispievaš hovorí sama za seba. :slight_smile:

1 Like

to su ake ? ze ty mna urazas a ja pisem k teme ? :smiley:

este si sem nenapisal ani jeden… GG

1 Like

Argument so Schumacherom si prehliadol, podľa tvojej logiky by teda aj Schumacher mal byť slabý jazdec keď ho v každej sezone Mercedese porazil Rosberg … Myslíš teda, že Rosberg je lepší ako Schumacher ? … Ako to chceš porovnávať ? … jasne vidno že neznašate spolu s @Hogar FETELA a pri každej priležitosti tu na neho nakladate to je teda brutalna kvalita prispievania k teme … a urážaš tu jedine ty kamarát :slight_smile: … ale pozri kľudne si buchaj do prs, takmer nikto ťa neberie vážne, rád som ťa poznal, maj pekné deň

1 Like

Akorát jsi nezvládl argumentovat na hyenu tak se jen vztekáš :smile:

1 Like

Konečne niekto kto vie objektívne zhodnotiť kvality jazdca na základe výsledkov! :pray:
A ešte k tomu doplním… Keďže v spomínanom roku ten “nie zrovna najväčší jazdecký kaliber” button, naložil Lewisovi a skončil pred ním o 43bodov, môžeme zaradiť aj Lewisa na fetelovu úroveň! Alebo aspoň blízko nej…

Button je stale majster sveta. Vzdy v majstrovskom aute sedia dvaja a v Brawne nebola ziadna jednotka ci dvojka. Button bol IMO velmi sikovny a dnes podcenovany pilot, excelentny v praci s pneu a vyborny timovy hrac. Interny suboj prehral iba prve dve sezony so skusenejsim kolegom, 2x s majstrovskym Hamiltonom v McLarene a 1x s Alonsom (mal asi 2x tolko poruch). Treba ale aj dodat, ze v rovnakom aute porazil aj Hamiltona aj Alonsa. Nebol to druhy Senna, ale velmi decentny pilot, ktory sa vedel vysporiadat s tlakom.
Svoju jedinu sancu na majstrovsky titul premenil. Dovolim si tvrdit, ze keby Redbull najal namiesto Coultharda Buttona, tak dnes sa tu bavime minimalne o trojnasobnom majstrovi.

to je v pohode ja beriem všetky rozumné argumenty a sám nevnímam buttona ako slabého…môj komentár bol skôr čistá irónia k danému pacientovi

Este dopln, akolky rok bol Button v F1 a kolky fok bol v F1 Hamilton… a teraz si to porovnaj s rokmi Fetela a tych 2novacikov, co ho vyskolili… navyse, ani jeden z nich neni majster sveta…
Takze Hamilton nemoze byt na Fetelovej urovni “pacient” :point_up: :star_struck:

:smiley: ty si teda kvalitný pacient…zabudol si ako rád píšeš o Lewisovom prvom roku v F1 a ako tam zviedol vyrovnaný súboj s Alonsom? (2 násobným majstrom sveta) tam teda je v poriadku, že bol Lewis úplný začiatočník ale 5. rok v F1 keď mu naložil Button tak bol zrazu nováčik? :smiley:
a poď ešte daj niečo objektívne ako máš vo zvyku nech sa pobavím :grin:

1 Like

to si spravne napisal…

  1. HAm prvy rok v F1 a bol vyrovnany Alonsovi - dvojnasobnemu majstrovi sveta…
  2. To ze bol Ham v F1 5rokov nevadi, ide o to, ze ho nevyskolil novacik, ale Jenson Button, ktory bol v F1 od roku 2000 a prve viztazstvo ziskal este rok pred tym, ako Hamilton do F1 vstupil…
  3. Fetela vyskolil Ricciardo, ktory bol v TR 2roky a hned po prestupe do RB porazil 4nasobneho majstra sveta… To iste Leclerc… prvy rok v F1 v alfe a hned druhy rok do ferrari a porazi timoveho kolegu z pozicie dvojky…
    2007 Hamilton prvy rok vyrovnany Alonsovi, aj Kimimu…
    2008 Druhy rok majster sveta a Kovalainen ako jeho timovy koleg az 7miesto…
    2009 Ham piaty, Kovalainen 12ty
    2010 Ham 4ty Button 5ty
    2011 BUTTON DRUHY, Ham az 5ty
    2012 Ham pred Buttonom 4 a 5 miesto
    2013 Uz prestup do medaku a Hamilton prvy rok hned 4priecka, zatial co Rosberg 6ta a to bol v medaku od roku 2010 cize uz bol udomacneny…
    Hamilton aj Fetel zacali v F1 v roku 2007… Vieme, ze Ham prehral s timovym kolegom 2011 a 2016, kde to bolo skor o stasti Rosberga v prvych zavodoch, kde nahrabal obrovsky naskok… Fetel v tokoch 2014 a 19/20 tahal od zaciatku za kratsi koniec… Su to detaily, ale ak by jazdili v jednom time, Hamilton by ho zjazdil s prstom v nose, ved mu naklada Leclerc a myslim, ze Ham je lepsi ako Lec…
    To je cisto iba moj nazor, akceptuje aj tvoj pohlad, len ma nevolaj megasuper Hamiltonovym fanusikom, lebo Hamiltona a jeho rekordy vyuzivam iba na degradovanie precenovaneho Fetela, ktory sa mal z ferrari odporucat aj s Kimim uz po prvej spackanej sezone 2017…
    Ja fandim Kimimu a Ricciardovi :wink:

Štatistiky poznám o to nejde, to si vie každý dohľadať…skôr ide o tie faktory ktoré si vyberieš a idealizuješ aby fetel v každom bode vyšiel ako absolútne neschopný pilot (každý kto sleduje formulu nemôže tvrdiť že je najlepší ale že by bol nejak extrémne preceňovaný si nemyslím)
V podstate sa dá obhájiť každý napr. vettel po príchode do Ferrari hneď prvý rok, rozložil kimiho na drobné… Pri tom kimi tam jazdil už dlhšie a tiež mal v F1 najazdené oveľa viac sezón :yum:

Naozaj ma nebaví dokazovať kto je lepší alebo horší podľa toho kedy koľký rok skončil, s kým jazdil atď… V športe kde rozhodujú stotiny sekundy sa môže aj výborný pilot javiť ako keby nestíhal (napr. Alonso v sezónach po prestupe do mclarenu 2015)

Pokiaľ píšeš len štatistické fakty ako vyššie a za tým dodáš “podľa mňa” alebo “myslím si” tak je to v pohode, je to názor a to môže mať každý aký chce…ale zas bojovať za každú cenu, že je ten názor správny aj za cenu úplne bezpredmetných argumentov je dosť detinské.

Ja osobne nemám problém s hamiltonom ako s pilotom, je to pán…vettel je skôr typ Schumacher (v prístupe k stratégii, vývoju… Skrátka nemecký prístup) veľmi by som si želal vidieť ich v jednom tíme… Nemyslím že by ten rozdiel bol tak výrazný ako je teraz pri bottasovi, skôr by to mohlo pripomínať súboje s rosbergom. Ale to sa nedozvieme.

A ešte k tomu leclercovi… Chlapca sledujem už od gp3 a minimálne odvtedy bolo jasné že je to top pilot za poslednych niekoľko ročníkov. Neprekvapuje ma že vettela porazil už v prvej sezóne Ferrari. A tu si zase ja myslím že je Leclerc ešte lepší než Ham…len keby mal možnosť to priamo dokázať…verstappen detto.
Alebo taký alonso po boku Hamiltona… Nech sa už nemusí nikto odvolávať na ročník 2007. Myslím že el nano si tiež zaslúži viac než dva tituly.

Zoberiem to po odstavcoch… Vidis, hned si Fetela zhodil tym, ze si ho porovnal s Kimim… lebo aj ked mu fandim, je jednym z najpomalsich v startovom poli a ako som uz pisal za 5rokov ziskal jedno prve miesto… to hovori za vsetko… od Buttona, aj Rosberga by dostal nakladacku…

Ja nedokazujem, kto je lepsi, kto horsi… Ja len tvrdim, ze od 2017teho od kedy malo ferrari konecne dobre auto, zlyhali jazdci… Ano Fetel bol skvely pilot, ale toto co predvadza posledne roky mu z toho kreditu ubera a uz sa mal porucat sam a skor… este ze zobrali Leclerca, lebo keby tam doteraz jazdil Kimi, Fetel by pri nom stale na oko klamal fanusikov ferrari, ze na vine je monopost, nie on…

Mozno by suboje v jednom time boli tesne, ale Fetel by na Hamiltona urcite nemal, to by sme tvrdili, ze Leclerc je o dost rychlejsi, ako Ham… myslim si, ze najrychlejsim jazdcom je Ver aj ked jazdi ako prasa a jeho styl mi nevonia, je velmi silny v kazdom kole, cely zavod…

Alonso este ukaze o rok co je v nom o neho sa nebojim, je to pan pilot… renault bude buduci rok podla mna cierny kon… inac by do toho ALonso nesiel…