Vettel o svojich iniciatívach: Treba to aj reálne robiť, nielen o tom hovoriť | Magazín F1 - F1online.sk

Sebastian Vettel v tomto roku zintenzívnil svoje aktivity v oblasti životného prostredia. Ako sám hovorí, nesnaží sa na to ľudí „len“ upozorniť a hovoriť o tom. Naopak, aby mali jeho myšlienky aj nejaký zmysel, musí ich aj sám uskutočniť.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/44043/vettel-o-svojich-iniciativach-treba-to-aj-realne-robit-nielen-o-tom-hovorit

Nuž niekto - Seb kecá a následne aj koná a niekto má len plnú hubu pokryteckých rečí, kto to tak môže byť?:thinking::smiley:

1 Like

Aktivity Vettela do F1 nepatri, jen maskuje frustraci.

Nejsem zlý, jen nejsem zvyklý na to aby pilot po závodě uklízel tribuny, neznamená to vůbec nic ani nikdo neví co tím chtěl říct. Máme jít do sebe, propustit uklízecí četu a jít po sobě uklidit okruh? Má snad svět problém s uklízením? Odpověď je nemá, možná v Indii nebo tam kde bydlí ignoranti a hlupáci, ta gesta jsou plná prázdnoty, jak mám naspat něco jiného…

Takze lepsie je ako to robi Hamilton. Sam nespravi nic, len rozprava a beha po paddocku, aby si vsetci klakli na pocest cierneho chudacika co zastrelili. To do F1 patri? Ak si to niekde odsudzoval, vopred sa ospravedlnujem ak som si to nevsimol, ale nepriamo dohnat team, aby nasadil cierne auto a cierne uniformy z rasistickych dovodov a s politickou motivaciou mi tiez nepride zrovna okej

Zaujímavé že Hamilton a Vettel robia to isté ale pri jednom to vadí a pri druhom nie :smiley::smiley:

…svet nemá problém s upratovaním, svet má problém s hovadami, čo robia bordel a na nikom a ničom im nezáleží… povedz mi prečo po tých fanúšikoch zostane vždy taký bordel? Doma tiež hádžeš poháre a sáčky od čipsov na zem, záhradu, do bazéna a potom si na to voláš upratovaciu čatu? O fajčiaroch ani nehovorím, drvivá väčšina, čo poznám to zahodí kdekoľvek, ale prečo? Ja keď sa vysmrkám, tak nehodím vreckovku na zem… a tí ľudia to tiež nespravia doma na dvore, ale kdekoľvek inde im to už nerobí problém… A keď sa ľudia nevedia ani toto naučiť, tak potom je ťažko im vysvetľovať niečo o recyklácii…

3 Likes

Tak tak, myslím, že připomínka toho, že by se člověk nemusel chovat jako dobytek, má místo všude.

To mi nemusí připomínat pilot Formule 1, to snad ví každý, příště bude propagovat jaké klišé, pouštění starých lidí sednout v buse?

1 Like

Klidně si tady promluvte o uklízení na okruzích, takovou hloupost rozebírat nebudu :slight_smile: jen jsem si napsal komentář. Normální člověk má uklizeno, porovnávat domácnost a závodní okruh to taky o něčem svědčí…

Každý to asi neví, to by po divácích nezůstával takový svinčík. Mě to taky naučili tatínek s maminkou, že odpadky se hází do koše a ne na zem (případně se odnesou), takže mi vadí, když to někdo dělá, a naopak mi nevadí, když na to někdo upozorní. A pokud je to pilot F1, tak to může mít větší dopad, než když to řekne třeba paní učitelka :-).

Mladí lidi nebo děti ve škole nehází odpadky na zem, proč si to myslíš, nemůžeš čekat že bude po závodu Formule 1 všude čisto, tím bych to trapno ukončil.

To tam ty odpadky někdo naveze po odchodu diváků? Mezi “všude čisto” a tím, co zůstalo třeba na nekrytých tribunách po GP Belgie je dost rozumnějších možností. Pokud to mladí lidé a děti nedělají, tak je to jen dobře. Občas jim to ale nezaškodí připomenout, aby se časem nepokazili a nezačali se chovat jako ti starší, kteří tedy asi “stelou pod sebe” - někdo to dělat musí.

No proste ambasador uklidu je Vettel, ok akceptuji.

ale vsak to nie je o upratovani, ale o tom, ze ked chce druhych poucovat tak ide prikladom. Zo svojim volnym casom si moze robit co chce, bars aj upratovat tribunu. Mozno sa si jeho vlastne deti vsimli, ze tam fanusikovia po sebe nechavaju bordel, tak im chcel ukazat, ze to niekto musi upratat.

1 Like

Jasné, omnoho lepšie je robiť to tak ako lujzo, mať hubu plnú rečí a h0vn0 spraviť

Nevím proč je Vettel v F1, ale vím proč tam je Hamilton.

Ty toho nevieš viac ako len toto

Na prvni pohled toho vim vic nez ty.

To asi len nad ránom spratával na pláži fľašky od alkoholu po vlastnej celebritnej párty :slightly_smiling_face: