Verstappen tvrdí, že nové pravidlá nie sú namierené proti Mercedesu | F1online.sk

Max Verstappen odmietol špekulácie o tom, že nové pravidlá pripravované pre rok 2022 vstúpia do platnosti len preto, lebo vedenie športu chce pribrzdiť rozlet Mercedesu. Podľa neho ide len a len o to, aby bolo súperenie na trati vzrušujúcejšie.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/16732/verstappen-tvrdi-ze-nove-pravidla-nie-su-namierene-proti-mercedesu

No ved prave preto prisiel Alonso o svoj treti titul, lebo nemohol predbehnut Petrova.
Pre nic ine.
O dva roky na to Vettel sa ocitol v tej istej situacii a Schumacher mu uhol a normalne ho pustil pred seba - vraj sa nechcel miesat do majstrovskeho boja.
Seb si nemusel robit starosti s tym, ci ho dokaze predbehnut …
A Alonso tak prisiel o stvrty titul …
Dnes ma udatny Hamilton DRS, stlaci gombik a hotovo.

Ja som na nove pravidla zvedavy, ale velmi optimisticky nie som. Predbiehanie v MotoGP je uplne o niecom inom. Tam je obrovsky priestor na chyby a podiel pilota na celkovom baliku je podstatne vacsi ako v F1. Dalsia vec je velkost. Ak by mala F1 v pomere podobne siroku trat ako motoGP tiez by bolo obehnutie supera menej narocne.
Zakladna premisa na akekolvek predbiehanie je, ze rychlejsi pilot sa ocitne za pomalsim pilotom. Velmi casto je prave toto vysledkom chatotickych pretekov a chaotickej kvalifikacie. Ak bude najrychlejsi startovat z prveho miesta, druhy najrychlejsi z druheho… atd… tak bude velky podiel nudnych pretekov bez ohladu na charakteristiky auta.

treba sa konecne velkostou a vahou aut vratit priblizne do 90-tych rokov, vtedy boli auta podstatne mensie a aj podstatne lahsie
i.redd .it/sd7cn0xgyx941.png (treba odstranit medzeru kedze super redacny system nedovoli umiestnit priamy link)

tiez by nebolo odveci znizit celkovy pritlak auta a je jedno ci generovany podlahou alebo kridlami a cas na kolo dobehnut vyssim vykonom motora, vyhodit aspon polovicu telemetrie a hlavne tej online telemetrie, tam by malo ostat len par zakladnych funkcii, vyhodit karbonove brzdy aby sa predlzili brzdne drahy, zjednodusit motor nechat bud cistu atmosferu, alebo pripadne jednoduche turbo a o “ekologiu” sa postarat cez plne synteticke paliva. dnes nieje problem vyrobit synteticky metan,benzin a ani naftu, samozrejme je to drahsie ako ta z ropy, ale vyslo by to podstatne lacnejsie ako dnesny ers a mohli by to marketingovo predavat ako ekologicke :slight_smile:

Je to komicke s tymi motormi F1.
Kamiony a lietadla ktore lietaju s celym cirkusom po svete, tam spotrebu a ekologiu nik neriesi …
Ja by som este dodal, ze zniznit pocet zamestnancov na 200 max.
Zrusit online kancelarie pocas pretekov, pocitace povolit len na boxovom mure.
Zrusit predne kridlo, akekolvek kridelka a urobit auta necitlive na jazdu v zavese.
Zrusit DRS, skratit auta na uroven 90 rokov, jednoduche turba a standardizacia podvozku a zavesov.
Potom by sme videli divadlo.

ved pozeraj F2. to je presne to co chces :smiley:

Vyšším výkonem motoru.
Dobrý vtip :joy:

co je na tom vtipne

A už je jisté že tam bude s novými pravidly ještě ten Mercedes ?