Verstappen šiel ako diabol, o pole position sa pripravil po náraze do bariéry | Magazín F1 - F1online.sk

Pri poslednom kole Maxa Verstappena mnohí fanúšikovia ani nedýchali. Max Verstappen zvŕtal svoj monopost, akoby od toho závisel jeho život. Už v prvom sektore dostal varovný prst, keď pohladkal bariéru, no udržal to a zajazdil dva fialové sektory. A všetko naznačovalo tomu, že to zopakuje aj v záverečnom. V poslednej zákrute však spravil chybu, trafil bariéru, zlomil si zavesenie a Lewisovi Hamiltonovi daroval pole position.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/50268/verstappen-siel-ako-diabol-o-pole-position-sa-pripravil-po-naraze-do-bariery

Toto bolí, tak veľmi to chcel. Dúfam, že mu nič nebudú musieť meniť a zajtra odštartuje z tretiej priečky. Nič nie je stratené. Red Bull ukazujú v porovnaní s Mercedesom rýchlosť. :pray:

Na koho že sa to opať usmialo šťastie … ?
Zeby stale na iste dieta stasteny … ?

Dieťa šťasteny nedostalo penalizáciu za ignorovanie žltých vlajok. Nejaké štestíčko tam predsa len bude. :wink:

RedBull ani nie, Mercedes tu bol objektívne rýchlejší. Ale Max išiel to posledné kolo skutočne ako z iného sveta. A navyše trať každým kolom zrýchľovala.

1 Like

Toto dnes nebolo o šťastí ale skôr o zbytočnej chybe Maxa pri náskoku 4 desatiny. Mohol mať pole ľavou zadnou keby to nesilil.

1 Like

No, neviem, neviem, ci to auto bude ok po takom naraze, velka rychlost, velke mnozstvo sily.

Hovorí sa “čert ako diabol”… Chcel posunúť hranice, možno aj nemožného. :man_shrugging:
Škoda, tentokrát to nevyšlo :ok_man:

Pretože žlte vlajky neboli. Bola to chyba v systeme, kde zlte vlajky videli na sekundu len komisary.

1 Like

no nic, riskoval, nevyslo, isiel rychlo. Ked nevyhra titul tak si moze povedat, ze to bolo aj pre toto. :slight_smile: Som zvedavy zajtra.

Mercedes si to dnes zaslúžil.
Nie síce výkonom, ale prístupom.
RedBull nedodal Verstappenovi zákryt o ktorý žiadal.
Peréz si išiel svoje a nakoniec je aj za Leclercom.
Verstappen šiel za hranice možného, lebo musel.

1 Like

Péreza nechali na jedných PNEU celú Q3

Tiez som pozeral, preco mu nedali zakryt ked si to pytal. Cele kolo to struhal tak, ze ma kazdu zakrutu zo stolicky zdvihlo a ta posledna mu nevysla.

Diabol bez rozumu :wink: neskusenosť + tlak ktorý akože nemá…

1 Like

Na rozumnejšieho a skúsenejšieho :wink:

asi ta ta stolicka pichala do zadku, ked ta dvihalo z nej :slight_smile:

1 Like

Jaris - to je mozne.
Ale urcite nie rychlejsieho a lepsieho.
Maxo by mu dal pol sekundy.

dnes to nebola stastena. Perez mal byt pred nim rozrazat vzduch. Verstappen o to tim poziadal a nedostal to. Bol v zakrutach famozne rychly, auto vyborne nastavene na preteky z PP. K tomu mali dat info, ze je v poslednom sektore 3 desatiny rychlejsi ako PP. Nemusel to tak do poslednej zakruty tlacit. Tento dnesny kiks ide na vrub (aj) pitwall.

A čo ma akože teraz z toho??? Iba oči pre plač :smile: Skúsenosť je 90% úspechu dnešnej pol.

1 Like

asi ta casto nieco picha do zadku ked nad tym rozjimas.

2 Likes