Verstappen: Po Austrálii som si myslel, že už nemám šancu na titul | Magazín F1 - F1online.sk

Max Verstappen nedávno priznal, že už po troch pretekoch strácal nádej ohľadom obhajoby titulu v tohtoročnej sezóne. Tieto čierne myšlienky boli vyvolané poruchami jeho monopostu v Bahrajne, ako aj v Melbourne. Holanďan sa vtedy mohol len bezmocne prizerať tomu, ako Charles Leclerc vyhral až dve podujatia, čím získal 46-bodový náskok.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/68692/verstappen-po-australii-som-si-myslel-ze-uz-nemam-sancu-na-titul

Ak RedBull vyvija a mina s cielom a vidinou zvysenia rozpoctoveho stropu, zatial co Ferrari sa ho drzi, moze to byt zaujimave…

A aj nefer, ak ho napr. zvysia.

A myslíš, že Ferrari či Mercedes nevyvíjajú ohľadom na zvýšenie rozpočtu ani jeden z nich troch + McLaren nemajú šancu sa doňho zmestiť.

ako vies?
mozno je to tym, ze Redbull ma lepsie nastavene vyvojove a vyrobne procesy. to je, ze vedia priniest male vylepsenia kazde preteky za rovnaku cenu velkych vylepseni kazdych 5 pretekov tak ako to robi Ferrari. Nechajme sa prekvapit.
koniec koncov vacsina veci je aj tak zafixovanych bez ohladu kolko vylepseni cez rok pride, ako napr platy zamestnancov, co je najvacsia polozka rozp stropu. Problem je, ze su tam inflacne tlaky na mzdy a v tom RB nie je vobec sam. Rovnako na tom budu aj ine velke stajne.

Presne tak, a drvivú väčšinu ceny vyvoja máš práve v tých platoch, lebo sú to tí ľudia čo vyvyjaju, a tých neprepustaju a neprijímajú na každé vylepšenie… Hardware a software majú tiež už zakúpený a plánovaný vo výdavkoch, no a samotná výroba je úplne najnižšia položka… Ci vyrobi 20 alebo 2 krídla je s ohľadom na rozpočtový strop prakticky jedno… Celé to o tom koľko môžu vyvíjať počas sezóny, a ze im dôjdu peniaze ak budú priveľa vyvíjať je úplná kravina…