George Russell v týchto chvíľach môže mať pocit déjà vu. Rovnako ako pred rokom sa ho totiž novinári pýtajú na to, či sa nebojí o svoju sedačku, ktorú by mu mohol vyfúknuť Max Verstappen. Britský pretekár je však neoblomný a sebavedomo odkazuje, že Verstappen by si na jeho miesto robil zálusk zbytočne.
Mercedes představí novou baterii, která nabídne vyšší spolehlivost.
Jediný, kdo ji nepoužije, je Norris, protože by dostal penalizaci na startovním roštu.
Takže motor Mercedesu se výkonově opět posune, budou ho moci používat v ostřejším režimu, doteď museli být kvůli bateriím opatrní.
Nuz, Russell by si mal uvedomit, ze pripadne zotrvanie v Mercedese by bolo v prvom rade nevyhodne pre neho sameho. Ak teda nie je jeho ambiciou, dopadnut ako Bottas.
Tak F1 je přeci o tom , že vylepšuješ monopost , motor prostě všechno v módu neustále… a zrovna Mercedes měl s baterií od začatku sezóny velké problémy a i proto je prý motor provozovaná v hodně opatrném módu… teď se to má změnit. To je F1…
Red Bull teraz za Mercedesom zaostava priblizne o pol sekundy, mozno viac. Kvoli skvelmu systemu ADUO ich strata asi skor narastie, nez sa zmensi. Tak ako presne by bolo pre Russella vyhodne odist do jasne slabsieho timu?
Myslím si rovnako, že Max nepríde do Mercedesu, ale skôr z dôvodu, že George bude iba “nosičom vody” pre Antolneliho a bodov na miesto v pohári konštruktérov.