Verstappen: Keby nebol v poriadku, nesnažil by sa cúvať | Magazín F1 - F1online.sk

Lewis Hamilton sa v nedeľu po pretekoch pozastavil nad tým, že Max Verstappen z miesta ich vzájomnej nehody odkráčal bez toho, aby sa uistil, že je úradujúci šampión v poriadku. Holanďan neskôr vysvetlil, že to nebola pravda. Bolo mu podľa jeho slov jasné, že Britovi sa nič vážne nestalo; snažil sa totižto vrátiť do pretekov.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/42442/verstappen-keby-nebol-v-poriadku-nesnazil-by-sa-cuvat

" Potom ma však vytlačil na oranžový obrubník. Chcel som to skúsiť a pretekať tvrdo, ale férovo."

Kde tam bola ferovost ? Je druhy v sikane a ide sa pchat, tam, kde neni miesto… neuveritelne co ten chlapec dokaze vypotit…
Od vyjazdu Hamiltona z boxov bol druhy, dokonca na celu rovinku mal miesto.
Nech si spomenie na prve kolo ako ho vytlacil…potom nech rozprava o ferovosti…

Hamilton po výjazde z boxov išiel ihneď do ľava do jazdy Maxovi aby sa dostal pred neho, následne išiel šikanu po ľavej strane hoci videl že tam ide Max a mohol ísť po pravej strane ako kopa iných jazdcov, namiesto toho išiel stopou ako keď idete šikanu osamotene. Tí komisári vôbec nezohľadnili to, že Hamilton mohol nehode zabrániť tak isto ako Max. Hamilton mohol nechať miesto vľavo a Max mohol ubrať, čiže 50:50.

Maxo aj ked narazil so Seba 2018 (kandidata na titul) tak sa donekonecna vyhovaral a neprinal si chybu. Tak to musia robit. Hamilton po Silvestone sa akoze ospravedlnoval ? Hahaha … Jasne to co urobil nazval “manéver” s tým, ze by ho zopakoval znova. To znamena, ze by zopakoval ohrozenie Maxa na zivote. A toto je uz iny level. Totalne spinavy.

1 Like

V tak malé rychlosti kdyby se někomu stalo tak by měli přehodnotit jak jsou auta stavěné. Jediné k čemu došlo tak se auta posadilo na vstup vzduchu. A to by mělo každé auto vydržet pro případ že se převrátí.
Na Silverstonu byl LH za MV na startu i šampionátu a skončilo to kolizí. V Italii opět byl LH za MV na startu i šampionátu a opět to skončilo kolizí.
Ve včerejší srážce měl LH na výběr buď bude za MV anebo do něho najede. Vybral si že do něho najede.

Hamilton si za to moze sam. nemal tam nechat miesto resp. ked uz nechal tak ho nemal potom zavret. na vyjazde by ho aj tak polahky dal. dalsia chyba sedemnasobneho. tentokrat ho to stalo par bodov.

2 Likes

Este neviem v ktorej pasazi bol na urovni hamiltona… asi az vtedy ked mu hobloval vrch monopostu…

takze bol vlastne pred nim,

Inak kedysi bola tá vyjazdová čiara z boxov potiahnutá až priamo do šikany a zdá sa mi, že to bývalo bežné aj na iných okruhoch napr Albert Park, to znamená že pilot, ktorý vychádzal z boxu tomu musel prisposobiť rýchlosť a nemal možnosť vytláčať blížiace sa autá po cielovej rovinke z ideálnej stopy. To isté Kanada, kde tá čiara tiež vedie mimo idealnu stopu v druhej zákrute. Taktiež stojí za zmienku, že pilotovi na výjazde z boxov bliká modré svetlo a maršál máva modrou vlajkou, čo je o5 signál pre pilota vychádzajúceho z boxu, aby zvolnil a dával pozor na prichádzajúce monoposty. Toto akosi komisári vynechali vo svojom stanovisku a riešili len nájazd do druhej ( resp. označením tuším tretej ) šikany

1 Like