Verstappen je spokojný aj s druhým miestom: Skúsil som všetko | Magazín F1 - F1online.sk

Momentálny stav je 2:1. Red Bull v Portugalsku na Mercedes nestačil, čo sa asi trochu aj predpokladalo. „Horská dráha“ v Algarve papierovo mala o trochu viac sedieť čiernym monopostom, čo sa tento víkend aj potvrdilo. Hoci potvrdiť to sa podarilo len Lewisovi Hamiltonovi, kým Valtteri Bottas (podobne ako v Bahrajne) Maxovi Verstappenovi podľahol.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/28369/verstappen-je-spokojny-aj-s-druhym-miestom-skusil-som-vsetko

Barcelona a Monako by im mali sadnut viac. Su to okruhy kde sa tazko predbieha a ked to Max da na PP, tak ma velku sancu dotiahnut stratu. Velmi bude zalezat kde bude Perez.

V rámci možností je to určite skvelý výsledok. Ale je potrebné jasne identifikovať a vyriešiť dovody, pre ktoré včera Max mal maximálku úplne tragickú… Včera mupráve toto zlomilo vaz. Lebo v technických pasážach bol rovnako rýchly, pravdepodobne aj rýchlejší ako Mercedesy. A bolo to dosť abnormálne. Veď v Bahrajne aj v Imole to Maxovi ťahalo na rovinkách vynikajúco. A ak to nevyriešia dostatočne rýchlo, tak možu prísť problémy. V Španielsku je tiež veľmi dlhá rovinka a Baku ani nehovorím. A budú slabé maximálky, tak je problém.

Podľa mňa Max nemal problém s maximálkou, to len skresľovalo.

Problém mal v poslednej zákrute, nedokázal sa tam držať tak tesne za monopostom pred ním ako to pekne zvládli meďáky.

Pred nájazdom do poslednej zákruty sa dokázal držať za Bottasom kľudne aj na 0,3s ale na výjazde to už bolo tesne pod sekundu a na rovinke sa vždy dotiahol až neskoro.

Ja som sa počal pretekov zamýšľal nad tým, či nerobí Max chybu v tom, že je na vjazde do poslednej zákruty tak tesne za Bottasom.