Verstappen: Bol som namotivovaný posunúť sa dopredu | Magazín F1 - F1online.sk

Len pár minút pred štartom Veľkej ceny Kataru sme sa dozvedeli, že Max Verstappen nebude štartovať z druhého, ale až zo siedmeho miesta. To mohla byť obrovská rana pre jeho šampionátové nádeje, no nakoniec to Holanďan zvládol. Aj vďaka extra motivácii sa razom vyšvihol späť na pódium za úradujúceho šampióna.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/49203/verstappen-bol-som-namotivovany-posunut-sa-dopredu

uplne triezvy a relevantny komentar k preteku…

paci sa mi jeho pristup. ak snad Mercedes spravi chybu, treba ju vyuzit.

2 Likes

Verstappen dnes predviedol bezchybne preteky a dosiahol maximum, tak ako v podstate kazdych pretekoch tuto sezonu, napriek tomu sa neda prehliadnut skutocnost, ze RB je jednoducho pomaly.

Verstappenov pristup je spravny, nic ine ako odovzdat maximum kazdy vikend mu ani neostava, no posledne dva vikendy nema v rukach auto, s ktorym by sa dalo Hamiltona porazit, a to Mercedes dnes ani len nenasadil ,raketovy" motor z Brazilie.

Takze to vidim na to, ze Verstappen nie je v pozicii, kde by titul dokazal vyhrat vlastnymi silami, ak sa nestane nic necakane, maju to Hamilton a Mercedes vo svojich rukach.

4 Likes

Uz o 2 tyzdne moze mat titul…

dufajme… atmosfere a sportovemu duchu v F1 by to nepochybne prospelo

1 Like

myslim si to iste. RB to proste uz nema pod kontrolou. RB je pomaly a 7-8 sekund to bolo len vdaka rychlosti Verstappena + tomu, ze Hamilton siel podla mna tak na pol plynu a setril techniku s tym, ze pokus o najrychlejsie kolo mu prekazil VSC.

Pekne rozpráva Maxík, na jednej strane prajem titul jemu. A na druhej Lewisovi, za tie výkony. (ale zase s takým delom :face_with_hand_over_mouth::thinking:)
Nech o titule nerozhodne nejaká špinavosť, ale súperenie na trati :muscle::facepunch:

Feri prosim ta ake vykony. Toto je velka chyba vacsiny fanusikov. Rychlo velmi rychlo sa zabuda a fakt ze Lewis v Brazilii deklasoval konkurenciu s autom ktore bole z inej kategorie mi nepride ako dostatocny dôvod nato aby si titul zasluzil.

Sezona bola dlho a ferovo treba povedat, ze Max ide bezchybne bol jednoznacne rychlejsi a hlavne konzistentnejsi. Bohuzial ale teraz sa proti Merc neda bojovat.

2 Likes

vidim to uplne rovnako.

Keby isiel Ham naplno tak mu uplne s prehladom nasoli 30s. V Mercedese ale dobre vedeli, ze sa takto riskovat neoplati, Pneumatiky by dostali zabrat a mohla by prist aj porucha aku mal Bottas. Hamilton si udrziaval bezpecny odstup.

Max mal jednoducho smolu v Silverstone a Madarsku. Keby ta dvojica pretekov dopadla pre neho bez incidentov tak ma teraz minimalne 36 bodov k dobru a titul v kapse. Hovoril som to vtedy. To boli rozhodujuce momenty sezony. Stratit 36 bodov priamym pricinenim priamych konkurentov, ktori z toho naplno profitovali je strasne vela.

1 Like

A ešte do toho to smolné Baku. :confused: Každopádne neklesal by som nejako na mysli. Je jasné, že aj keď má Max náskok 8 bodov, tak víťazne karty má paradoxne v rukách Mercedes. Avšak stať sa môže všeličo, dnes sme takmer tesne pred koncom videli klasický SC, ktorý by Maxovi dovolil zaútočiť na Hamiltona. Saudská Arábia aj Abu Dhabí môžu Red Bullu priniesť nejaké to šťastičko, vďaka ktorému porazia Mercedes.

Jo je to nahov*o. Ta prevaha je prilis velka.

1 Like

nevravim, ze nie, ale pokial bude mat Lewis pod zadkom to monstrum co mal v Brazilii tak by SC musel jazdit 50 kol. Ak ho nezastavi porucha, alebo nehoda tak to pre Redbull nevyzera nijako optimisticky.

1 Like

Jasné, to je pravda. Z toho dôvodu by podľa mňa v Red Bulle mali kalkulovať aj so scenárom, že skúsia Hamiltona jednoducho odpáliť… Presne tak ako to spravil Schumacher v Adelaide 94 Hillovi. :smiley:

Ale nie, skôr som zvedavý či sa RB odhodlá nasadiť v Saudskej Arábii nový motor a hrať to v tej GP na P2 s tým, že v Abu Dhabí by musel Max vyhrať. Budú to zaujímave týždne. :sunglasses:

Tak Hamilton to ma vo vlastych rukach len 2 vitazstvami. To by boli uz 4 po sebe…dost nepravdeppdny scenar, hlavne ak akakolvek strata bodov alebo Maxove vitazstvo znamena koniec. Ano rychlost je na strane Mercedesu, ale samotna rychlost nie vzdy staci ako sme videli viac krat v tejto sezone na obe strany. Jedno “Baku”, alebo Monza v neprospech hamiltona a titul je prec.

1 Like

Maxov motor musi urobit 8GP. bude totalne na konci zivotnosti. Dve vitazstva pre Hamiltona su IMO pravdepodobnejsie ako 2 druhe miesta Verstappena.

2 Likes

Toto sú také reči, “aby sa nepovedalo”. Inak je každému jasné, že Max môže získať titul v podstate už len náhodou (nehodou alebo technickou poruchou Lewisa), pričom Lewis to má vo svojich rukách. Videl si výkon Mercedesu v Brazílii, videl si, že v Katare si Lewis len kontroloval odstup, a myslíš si, že je pravdepodobnejšie, že Mercedes bude mať nejakú poruchu (ktorú myslím že tento rok nemal žiadnu, minimálne nie Lewis), než že Lewis s tým autom dokáže vyhrať dve veľké ceny, ktoré navyše svojim profilom vyhovujú Mercedesu? Prosím ťa… :slight_smile:

1 Like

No tak je 7-násobným majstrom, a o niekoľko dalších bojoval. Tak sa zase netvárme, že Lewis je úplné ľavý a vyhravá iba vďaka autu a náhode. :upside_down_face: :wink: