VC Azerbajdžanu: Red Bull má double, fanúšikovia Ferrari depresiu | Magazín F1 - F1online.sk

tak sedemnasobny syr uz je za zenitom. uz par sezon do zadu bol, ale s dominantnym autom a bottaskou v teame sa to dalo polahky zakamuflovat.
To uz teraz nejde

a k tomu Charlesa obehol uz aj Sergio. To bude vytvarat tlak, to neni prijemen.
Ale zas sezona je dlha a aj v garazi RB sa moze co to pokazit.

to su take keci. Kral vie figu borovu o tom aky potencial ma auto Ferrari. rychlostne je (spolu s RB) na mile od zvysku sveta. Redbull ma spolahlivostne problemy na zaciatku sezony a Ferrari ich ma teraz. Leclerca stali problemy 2x prve miesto, Verstappena 1x prve a 1x druhe miesto. Strategicky fuckup v Monaku ho stalo dalsie body, to ale s rychlostou ani so spolahlivosti ci potencialom auta Ferrari nic nema.
BTW potencial ti je na dve veci pokial ho stajna nevie vyuzit ako to spolahlivo ukazuju v Mercedese.

1 Like

Hm, závody už začínám přetáčet. Poměrně nuda.
Až na Bahrajn žádná zábava.

Už ani závodní víkendy nejsou žádným spestřením.

Ferrari dnes dostalo veľkú nakladačku… Bude treba vynaložiť veľké psychické vypätie, aby udržali koncentráciu. A vieme, že keď sa nedarí, tak Ferrari má problémy samo so sebou. Myslím, že Kanada bude možné rozhodujúci moment sezóny - ak aj tam Ferrari prehrá, tak sezóna bude viac-menej rozhodnutá. Jazdci stratia motiváciu a tím začne robiť blbé rozhodnutia v blbý čas… Ešte nebodaj, ak by nastali zasa technické problémy. To už by bola fakticky klinická smrť tímu. Zvlášť po úvode šampionátu, kde Ferrari i Leclerc viedli so šokujúcimi bodovými rozdielmi.

Red Bull. Nie je o čom, Perez veľmi dobrý, ale chýba mu rozhodujúci ťah na bránku ako u Maxa. Ten prišiel, predbehol a vzdialil sa. Perez sa s časmi vôbec nechytal. A to Maxovi mestské trate veľmi nešmakujú…

Mercedes… Čo tam povedať. Russell si buduje tak silnú pozíciu v tíme i v F1 ako takej, že klobúk dole. Hamiltona zasa prenasledujú démoni, ktorí boli 12 rokov niekde schovaní… A to poskakovanie… Oni chcú meniť pravidlá, ale veď im nikto nebráni, aby nastavili vyššiu svetlú výšku. Ostatné tímy to ako tak zvládajú…

V McLarene začala studená vojna. V Alpine mali zbytočne veľké oči… Vettel ma svojimi výkonmi v Astone občas dojíma k slzám - Stroll je už reálne deptaný…

3 Likes

V boxoch stratil koľko sekundu ? Kolega mu dal 28 ? Či koľko to bolo.

Získal spať len pozíciu voči Pierrovi ale tempu GR dnes nestačil.

Keď si pozrieš Ako to s ním trieskalo ma to logiku. Nevládal vystúpiť ale fakt je že tentoraz bol čo sa týka RP veľmi ďaleko.

potrebujes vsade napchat russella a hamiltona? v mojom prispevku nemam o nich ani zmienku, tak neviem na co reagujes…

1 Like

Že byl dnes GR dnes conse týče tempa rychlejší. Ale Hamilton se zaseknul v provozu a tam ztratil hodně času.

To malo byt na iný príspevok kde si vravel že studenú sprchu mu dala garáž nie kolega.

ano a za tym si stojim. pred VSC bol Russell 4. a Ham 6. , poloval na Gaslyho a vsetci sa tesili na priame porovnanie oboch Mercedesov. po VSC Russell stale 4. a Ham 11. V boxoch stratil poziciu voci Vettelovi a na trati voci Oconovi. Stacionarny cas mal 5s. Gasly sa vratil komfortne pred Oconom. To ho radsek mohli nechat v cistom vzduchu skusit inu strategiu. V subojoch a v boxoch stratil podstate viac ako tych par sekund navyse co ziskal vymenou pocas VSC.

2 Likes

Verstappen odstupil 2x z druheho miesta ci? Bahrain a australia. A Leclerc raz zahodil svojou zbytocnou chybou tiez par bodou - Imola, s tym ze este mohol byt rad ze mohol pokracovat. Kazdopadne mali v poslednych 3 pretekoch na 3x vitazstvo a odnasaju si 1 stvrte miesto.

Keby mu ale dali inú stratégiu, tak by ho zas Wolff obhajoval, že tá jeho nebola správna.
Takže uhol pohľadu.
Riešenie bolo ale jednoduché. Mal urobiť to, čo urobil Verstappen so svojím kolegom a vec by bola vyriešená :thinking::person_shrugging:


zdroj: reddit/formuladank

2 Likes

7 nasobny sampon stale jazdi s pripinackou v nose? pre neho pravidla neplatia? ked nevie vybrat ja mu to vyberiem

Z Pereza je Bottas 2.0.Len Maxova papuča a poslušný psíček v rukách Red Bullu.K Talianskym zázrakom,len toľko,že asi prešvihli výkon aby sa vyrovnali Red Bullu a to sa im vracia,nespoľhlivosťou motorov.4 vypadnuté motory Ferrari sú toho dôkazom.Špageťáci začínajú byť trápni,keď to nepokazia,biednou stratégiou,tak im vykypia motory.

1 Like

Ale no! Veď vieš veľmi dobre, že Maxovi prikázal inžinier spomaliť a dokonca mu odporučili nepoužívať DRS.

A napriek tomu okradol Maxa o bod za najrýchlejšie kolo. Vzbura.

Zato Russel oberá Hamiltona viac než len o bod víkend čo víkend. :wink:

A čo? Reč je o voze a ty o koze.

Zas sa chceš hádať aby si sa mi neskôr musel ospravedlňovať ako minulý rok? Viem, že ti Russel leží v žalúdku, takže si dosť zaujatý a neobjektívny a preto nemá zmysel s tebou v tejto diskusii pokračovať. Prajem pekný deň.