Urobili sme najhoršie rozhodnutie, zúfa Norris nad strategickou chybou McLarenu | Magazín F1 - F1online.sk

McLaren sa opäť raz strategicky „vyznamenal“. Lando Norris kvôli zlému rozhodnutiu pri výjazde safety caru stratil pozíciu voči Fernandovi Alonsovi a z piateho miesta spadol na konečné šieste. Keďže „papájoví“ práve s Alpinom bojujú v Pohári konštruktérov, je táto strata o to bolestivejšia.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/69724/urobili-sme-najhorsie-rozhodnutie-zufa-norris-nad-strategickou-chybou-mclarenu

Druhe najhorsie rozhodnutie.

Ano, ale asi to není největší současný problém McLarenu :frowning: .

mna viac ako strategicke zavahanie desi ta strana na celo, zial, momentalne to nevyzera, ze by McLaren smeroval k lepsim zajtrajskom :frowning: po nadejnej minulej sezone mam pocit ze urobili krok vedla a ani zatial sezonny vyvoj mi nedava optimizmus, ta strata na celo sa skor zvacsuje a bohuzial opat team zacal robit privela chyb a zavahani

Lando opäť skvelé preteky, klobúk dole. Je až neskutočné aký veľký kontrast oproti Richardovi. Úplne ho zase vygumoval. Za mna je to najslabšia dvojica na štarte. Čo je pri Richardovej minulosti silná káva. Som zvedavý ako sa to vyvinie v McLarene a čo bude o rok :man_shrugging:

Myslel si určite že Ricci je slabší z dvojice že? Nie že sú najslabšia dvojica.Lebo napriek tomu že Ricci tých bodov nepriniesol bohviekoľko sú na rošte aj oveľa slabšie dvojice :blush:

Zaujimavy pristup. Norisovi sa team ospravedlni za zlyhanie , Leclercovi Binotto div , ze nevynadal .

1 Like

Zaujímalo by ma, čo presne hovoril Binotto Leclercovi po pretekoch. Evidentne chcel byť aj s tým zdvihnutým prstom na kamerách, lebo inak by mu to povedal v zákulisí.

1 Like

Docela by mě zajímalo zda by jel Alonso do boxů pod SC kdyby tam Norris zamířil jako první, vzhledem k tomu že si sami vybrali tu tvrdou směs a měli ji jen nějakých 5 kol tak si taky nemyslím že by to bylo jisté.

Leclerc údajně řekl, že ho chtěl Binotto rozveselit. To zase rozveselilo Martina Brundla, který na to reagoval, že on sám taky vždycky rozveselí své přátele tím, že na ně takhle mává prstem :smile: . Asi se to nedozvíme. Ale, jak říká @scenario, ten rozdíl v přístupu týmů je neskutečný.

Prišlo mi to, ako keď otec vysvetľuje synovi danú situáciu :slightly_smiling_face:

1 Like

Mně se hrozně příčí tohle chování k pilotům, jako kdyby to byly nesvéprávné děti. A když z nich pak k tomu padají ty pořád stejné fráze, tak se mi úplně otevírá kudla v kapse… Zajímalo by mě, kdyby teď jezdil za Ferrari třeba Alonso, jak by Binottovi vysvětlil, co si o takovém přístupu týmu myslí! Nebo by klidně stačil Magnussen, aby jim tam práskl dveřma, až by vyletěly z pantů :smile: .

Alonso by mu povedal “It’s fucking GP2 strategy!” :slightly_smiling_face: a Magnussen “Suck my balls boss!” :sunglasses: :grinning:

3 Likes

Alonso by jim opět italsky řekl že jsou idioti

1 Like

Tak nějak by to mohlo být :slight_smile: . Mě tenhle Binotto-přístup úplně fascinuje, pro mě léta Ferrari bylo ikonou F1 - se vší svojí tvrdostí, nespravedlností a známým vnitřním bojem, ale zároveň pořád s nejvyššími ambicemi a náročnosti. Teď mám dojem, že se vlastně pořád nic neděje, tak se nám to nepovedlo, no a co, jé a zase, no to se stane, ale hlavně, aby se někdo špatně nevyjádřil do kamery! Mohlo by se zdát, že nejsme šťastná famiglie, to by bylo nejhorší! Vždyť my nechceme vyhrát, chceme být konkurenceschopní, to jsme, tak o co jde… Ale možná bude tenhle přístup slavit úspěch, nakonec jednou se to podařit musí :slight_smile: .

2 Likes

kkkkkkkkkkkkkk

Ty budeš jezdit za Mercedes? Tak to gratuluju :smile: ! No ale pokud jde o originál… Možná mu to s Ferrari vyjde, možná ještě letos, pořád to není vyloučené. Smlouvu má, myslím, do r. 2024. To jsou ještě další dvě sezóny, i když zároveň můžeme klidně říct “už jenom dvě sezóny”, je skoro neuvěřitelné, že už je tam čtvrtý rok. Teď mají dobré auto a asi i v příštích sezónách budou bojovat o titul, takže myslím, že zůstane. Pokud se nedočká po šesti letech, tak už to bude zajímavější…

To ne, řídit mě moc nebaví. :joy:
Ale jedno kolo bych si klidně dal. :grin:

Mercedes 2025 Leclerc a ten Andrea Kimi Antonelli

Určitě by to byl těžší rozhodování než když takhle Norris napřed nezajel.
Na tvrdých by měl ale Alonso v závěru proti ostatním na červených asi co dělat.

Taky myslím, však na startu po prvním restartu to bylo vidět a červený jednoznačně nejlepší na pár kol.