Tost neuverí, kým neuvidí: Inžinieri mi vravia, že auto je rýchlejšie ako vlani | Magazín F1 - F1online.sk

Tím AlphaTauri, kedysi Toro Rosso, vlani zažil pod novým menom úspešný debut. A aspoň podľa inžinierov by rok 2021 mohol byť rovnako či možno ešte úspešnejší. Franz Tost má totižto od svojich inžinierov informácie, že auto je ešte rýchlejšie ako v minulom roku.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/21802/tost-neuveri-kym-neuvidi-inzinieri-mi-vravia-ze-auto-je-rychlejsie-ako-vlani

Písal som to nedávno a napíšem to znova: “Papier znesie veľa” :smiley:

AT je v strede pola kde 0.3s na kolo je rozdiel 10 miest.
Ich priami superi nie su nikto mensi ako McLaren, Aston Martin a Alpine s hviezdami za volantom ako Alonso, Ricciardo, Vettel. Do mixu ako minuly rok sa mozno prida aj Ferrari.
Z tejto stvorice/patice stajni ma AT vyrazne nejmensi rozpocet a na rozdiel superov je to cisto beckova stajna.
Skor by som povedal, ze bude pre nich uspech ak sa udrzia v tejto skupine a nespadnu medzi medzi Dorilton, Haas a Alfu.

Na rozdiel od spomínaných 3 najslabších ale so svojím A-čkom úzko spolupracujú (časi predku sú priamo z minuloročného RB16), takže 7. priečku by si udržať mali: Haas ani Alfa nie sú plnohodnotné B-čka Ferrari a Williams je od návratu do stredu poľa ešte ďaleko.

Pravdou ale je, že akýkoľvek posun zo 7. priečky nahor by bol pre nich veľký úspech.

Každý tím očakáva, že bude mať auto rýchlejšie ako vlani.

'‘úspešne sme bojovali proti stajniam ako McLaren, Renault a Racing Point
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

No Haas dosť dopredu avizuje že asi moc nie

paveze nie su. ved is to porovnaj. dokonca ani zadok nie je z RB16 napriek tomu, ze ho mohli pouzit bez zetonov.

Zadok nepoužili - to priamo tvrdia. Predné závesy prebrali z RB16.