Tipy na tripy a dovolené

Ahoj, tak jenom v rychlosti, páč nemám signál.
Francouzka 22 let, spadla na římsu 15 m, zlomená noha a tři prsty na rukou , pár tržných ran na šití je po operaci a snad dobrá.
Já jel 3 h z nemocnice vlakem k autu pro čelovku a dnes v noci jsem parťáky dohnal, počkali na mě v boudě na hřebeni.
Jen pro úplnost.
Záchranáři ohromní profíci, sehnali během hodiny mulu a odvezli na ní pacientku asi hodinu do místa, kde mohl přistát vrtulník.
Ten chlapík na fotce je lezec, velký kamarád našeho Adama Ondry, neskutečně nabušenej borec, který mě sám s uvázanou holčinou vytáhl na laně z 15 m stěny. Visely jsme tam skoro dvě hodiny…
Holka neskutečně odolná, na palubě kolabovala, ale dali ji ti borci dohromady.
Teď sedím na šutru a tečou mi slzy, když si na to vzpomenu…


9 Likes

Tripe, díky za zprávu i za tu dámu, sám jsi nabušenej borec :+1:! Hlavně dál už jenom pohodové zážitky a bezpečný návrat.

1 Like

Mnohokrát děkuji Evap, hezky se to čte, ale oproti těm frajerům jsem zcela bezvýznamný.
Navíc ta moje partička včetně mé přítelkyně se prý během dvou dnů čekání na mě shodla, že to z mé strany není žádné obětování, ale prý to musí být nějaká forma mentální poruchy, nebo masochismu… :grinning:
Zítra končíme poslední etapou a prý jestli jim nedám tři dny na pláži, tak mi nevrátí klíčky od motorky, které jsem někde ztratil.

5 Likes

Se ví, měl jsi Francouzku hodit mule přes hřbet a jít si po svých :smile: ! Ale oni to tak nemyslí…

1 Like

Holčina je skvělá, každý den mě píše, posílá fotky, i taťka už mi napsal…
Má dohromady i s operací 68 stehů.

3 Likes

Tak to sis vytvořil lásku na celý život. Na takové osudové setkání nezapomene nikdo. :+1:

Já jsem individuum bez emocí jak tady píšete…

Emoce máme všichni. Já jsem běžně velice klidný pán, ale jednou až dva krát za rok mě někdo dokáže vytočit takovým způsobem, že jsem zcela jiný člověk. Takový nějak čerstvější. :grin:
V tom Tvém případě emoce zahrály zcela jiným způsobem. A zavládly zcela správně, prakticky i lidsky a právě tahle lidskost se dnes ze života poněkud vytrácí. Proto Tvůj přístup velice kvituji.

1 Like

Dík Ferdo, ale zase bych to moc nepřeceňoval.

1 Like

Samotný čin nemusí stát moc námahy, ale přesto dává většina lidí přednost pohodlí. Přitom mnohdy postižený může kvůli laxnosti přijít o život. Přitom na horách je ctí pro každého turistu pomáhat druhým.
I turistické studánky s kasičkou u občerstvení bez obsluhy by se měly ctít a odměňovat částkou s velkým bonusem, když tam piva a jiné občerstvení tahají lidé né pro zisk, ale pro dobrý pocit.

2 Likes

Letní kvíz s vzdělávacím přesahem.

Uhádne někdo alespoň tématicky co je na fotkách?



1 Like

Minerály v jeskyních.

Nějaká štola? 151515

1 Like

To je vlastně skoro totéž, tak bych mohla mít taky pravdu. Zvlášť, když stačí přibližně :slight_smile: .

Není to výtvor umělé inteligence?
Ještě by to mohl být třeba fosforeskující snímek kalcitu.

Fluorescenční snímek.

Tak dneska jste mě teda dostali, všichni bez vyjímky.

Ano, štola 215 m pod povrchem, ano, pod UV lampou, ano fialový Kalcit, červený Wolfram…

A to nejdůležitější zlatá žíla v jednom z nejstarších a stále nevytěženém cca 700 let , zlatém lomu na světě.


A náš vrták, kterým jsme se trefili po 200 m na 1,5 m přesně kde měl být…

Takovou práci bych dělal i zadarmo :love_you_gesture:

3 Likes

Teda to je krása! Doufám, že jste nejdřív neodstranili starého Indiána, který to hlídá :smile: !

Nechceš vědět kdo to hlídá.
To by mě tady sežrali…