The Race: Porsche sa definitívne vzdalo plánov na vstup do F1 v roku 2026 | Magazín F1 - F1online.sk

Dlho sme to sledovali a dúfali. Nakoniec však prichádza to, čo sme aj očakávali. Nemecká automobilka Porsche podľa informácií britského portálu The Race definitívne zanevrela na svoje úsilie o vstup do Formuly 1.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/92116/the-race-porsche-sa-definitivne-vzdalo-planov-na-vstup-do-f1-v-roku-2026

Taku frasku som od znacky ako Porche necakal. Co dodat, f1nally.

McLaren to celé podělal. Místo toho, aby získal skutečnou a dlouhodobou podporu, která by tým stabilizovala a která by jim umožnila bojovat o vítězství, upřednostnili plácání se posledním nebo předposledním místě a vyjednávání s nějakým ušmudlaným Fordem, a to je proto, že je americký stejně jako Brawn.

Porsche nikdy ani ziadne plany nemalo. Ten smiesny pokus prebrat kontrolu v Redbull Racing za trapnych 500 milionov sa neda ani ratat.

7 Likes

o co im potom islo, len o promo?

nie išlo im jednoducho o to odkupiť viťazny tim s top technologiami a personami a dobrým zázemím…ale prerátali sa no

2 Likes

v case kedy sa tie rokovania zacali bola ta suma viac ako dostacujuca
ano, potom zrazu si v f1 zacali velmi namyslat, ze aku ich hodnota udajne stupa do nebies a uz sa to redbullu zdalo malo
to kto mal nakoniec pravdu sa ukaze po par rokoch, zdale ale nieje realny zaujem o f1 tak velky ako si to niektori jej predstavitelia dnes namyslaju

uvidi sa o par rokov kto sa preratal
ako som uz pisal v predchadzajucom prispevku, ked zacali vyjednavat tak ta cena bola viac menej ferova pre obe strany

ok chceli prist na hotove :smiley:

2 Likes

Presne tak, vý■■■žnejšie sa to asi napísať nedá. Ak by chceli prevziať Alpha Tauri, tak by s tým podľa mňa problém nebol. Prípadne sa spojiť s Williamsom a vrátiť ho na popredné priečky. Ale oni proste len chceli kúpiť to najlepšie čo tam teraz je a mať všetko hneď. Som zvedavý, čo nakoniec vymyslí Honda.

4 Likes

Trapne.
Zalozit F1 diviziu popri LPM, prist s novym 11 teamom by im svedcalo.
Navyse ked motor by si zobrali Audi a len by na nom prelepili nalepku na Porsche.
VW by mal jeden jediny motor pre obe stajne, ziaden problem …

rozhodne ani v tej dobe nebola cena primeraná tomu, aby odkúpili celý tím RB a nazvali ho primárne Porsche

áno presne…len tak to veľmi nemôže fungovať…keby šli po AT, tak by to možno klaplo

11 tim nebude, lebo zvysne timy su nenazrane a pozaduju absurdne sumy za vstup
200 mega sa im zda malo a 600 im nikto neda

skor mohli do f1 ist ako motorovy partner bud williamsu, alebo mclarenu, kludne bez majetkoveho vstupu do tych timov, cisto len ako dodavatel motorov a nejakeho finacneho prilepsenia :slight_smile:
motor by samozrejme bol od audi a z takehoto partnerstva sa da kedykolvek lahko odist ak to prestane byt pre tu automobilku vyhodne a zmenia sa okolnosti

ale oni nechceli odkupit cely tim, ale polovicu, cize rb to ohodnocovalo na 1mld.euro

RB svoje b-cko nepreda, potrebuje ho pre svoje motory. vyrabat motor len pre jeden tim je financne nevyhodne

a tiez pre pilotov, mozu ich rotovat donekonecna

o jazdcov uz nejde, teraz naozaj uz ide len o tie motory
ak by sa rb nevybral cestou vlastneho motora tak dnes by s najvacsou pravdepodobnostou bolo ich bcko na predaj

To je škoda. Chtěl bych 12 týmů.

tak ono by to chcelo ohodnotenie nejakych nezavislych znalcov, takto mozeme iba polemizovat kolko je vela a kolko malo :slight_smile: Ja, ked sa nad tym zamyslim, tak nepriniesol by vstup dalsieho timu praveze viac penazi? Novy tim, novi jazdci, nova znacka - natiahne si to novych fanusikov, vysoko pravdepodobne, ak by boli njake vysledky, prisla by vyssia sledovanost, este viac ludi na okruhoch atd atd a to vsetko = viac penazi, cize by mohli byt na tom este lepsie.Ale mozno nie, ktovie :slight_smile: