Technické špeciality pre cca 5 ludí, ktorých to reálne zaujíma

Víš, že tam ještě příjde kolo, jo? :smiley:

no na instaci sa rozvasnili nad tym, ze toto je teda vychytavka dekady, tak sa pytam :smiley:

Už jsem něco takového viděl, akorát to byl had v jednom kuse. :smiley:

had co sa sam poziera, to poznam, to je fajn hyperbola

Trvalo 17 komentárov, než tu zase musela doletieť urážka a ■■■■■■■ poznámka miesto normálnej diskusie. Dik Hedghe, za vytvorenie tohto vlákna, rád si prečítam aj do budúcna.

Ohľadne toho čo písal @PUFF, súhlasím s ním aj keď som tu opačnej strane s riešením. Pravidlá su podľa mňa “pretechnizované” a príliš “špecifické” potom sa tu musíme nahánať za sprostostami ako krídielko na zrkadle ktoré by FIA mala trestať miesto toho aby teamy mali voľnosť práve produkovať takéto riešenia (alebo aj to smerovanie vzduchu “pod kolesom”)

3 Likes

1 Like

Jak opět velmi nečekané, no je potřeba vytáhnout nějakou interakci, nedá se :yum:

2 Likes

Ešte k ostatným teamom a Suzuke:

Mercedes
Bez upgradov

Alpine
Predné krídlo - Drag reduction
Predná časť - Smerovanie vzduchu do brzdy
Beam wing - Zníženie zataženia na krídle a beam wingu ktoré má smerovať k zvýšeniu zataženia podlahy

Williams
Predné krídlo - 2 elementy majú celý iný profil
Zadné krídlo - nižšie elementy vzadu (+ kedže pracujú s novým beam wingom)
Beam Wing - Taktiež je menší.

Zadné krídlo aj Beam wing sú kvôli špecifickej trati

RedBalls
Podlaha - Okraje podlahy a tvar, pre všeobecné zvýšenie zaťaženia

Sauber
Podlaha - hlavne vpredu a v strede

HAAS
neni su peniaze

5 Likes

super doplnenie, urcite aj pre ostatnych, feel free to post :smiley:

hele hentie pripecene komentare ignorovat najlepsie

1 Like

Je podla mna fajn, ze od 2022 to konecne vyzera ze okrem Rb konceptu funguju aj dalsie

3 Likes

Tohle je pekne vlakno. To se ti povedlo. Teda jestli spravne chapu ze jsi ho zalozil ty. :clap:

5 Likes

dik, no podujal som sa, kedze sa tu vkuse len dokolecka spomina v komentoch, ze tu dokopy F1 zaujima 5 ludi, tak nech sa paci :smiley:

5 Likes

image
astony uz oba s upgradom, zda sa

image

1 Like

4 Likes

1 Like

No ne ze bych byl expert. Ale na prvni pohled, pokud jsou ty cary relevantni, se zda ze RBR se dari mnohem lepe smerovat ten vzduch k sasi. Skoro bych rekl ze i Mercedes roku 2023 toho vzduchu pod podlahu hnal tak nejak vic.

Minimalnr na obrazku to fakt vypada, ze vzduch u RBR je takovej usporadanejsi a “hodnejsi”. Opravdu by me zajimala realita a jestli opravdu Mercedes naprosto tupe nesledoval davno mrtvou cestu, nebo se nechal vyhecovat a zmenil koncept v momente, kdy z toho mohl tezit.

mne to hlavne v tejto casti pride, ze RB ten vzduch tlaci na zadok, ale si vsimni, ze oproti minulorocnemu autu ma o nieco divokejsie aj sidepody a ten cut pod bocnicami
image

image

Loňský RB dokazal úžasně směrovat vzduch k difzzoru a beamwingu, což vedlo k úplně jinemu levelu downforce, než konkurence a zároveň měli i top speedy výborný. To, jak je to teď, tak mají hlavně ten downforce, ale balík na Imolu by tohle měl zase vrátit k dokonalosti z loňska. Jestli ostatni neudělají větší step, tak RIP

To jsem koukal, ale to mel Mercedes taky. A soucasny RBR je rychlejsi nez minule. Skoro bych rekl, ze ta zmena nebyla inicovana chovanim Mercedesu, ale Ferrari.

I kdyz je to zvlastni, ale kdyz kouknu na to obrovsky Ferrari nahore, tak bych si tipnul, nevim to samozrejme, ze to je ono. A protoze RBR ma auto jinak resene, musel to vyresit trosku jinak, tak se inspiroval u Mercesesu, aby prave asi dostal vic vzduchu na to sasi a zadek a nezatezoval tolik ten sidepod, coz muze mit za nasledek, ze se auto na nerovnem asfaltu chova nestabilne.

A presto, ze Mercedes byl druhej v konstrukterech, minuly rok, tak ke konci roku bylo Ferrari lepsi.

No je to jen takovej tip.