Georgeovi Russellovi by malo zvoniť na poplach. Kimi Antonelli je oveľa, oveľa zdatnejším súperom, než si možno aj sám George pripúšťal. Kým jeden z pilotov Mercedesu po tuhom boji urval v Miami víťazstvo, druhému doslova spadlo do lona štvrté miesto v pretekoch, v ktorých to dlho vyzeralo na šiestu priečku. Navyše, Russell určite vie, že Antonelli bude už len silnejší.
Mercedes má opäť skvelý motor: z desiatich bodovaných miest je sedem obsadených monopostami s našim motorom. Výborný výkon.
Kimiho určite ešte postretne pokles výkonnosti/horšie obdobie/smola, ale jedno sa musí uznať - je to skvelý jazdec a má potenciál, z ktorého sa môže stať legendárna kariéra.
Mercedes má namakanú dvojicu pilotov: Russella, ktorý podáva vyrovnané a veľmi dobré výkony, a zapáleného Kimiho, ktorý do toho dáva nadšenie, temperament a doručuje výsledky.
Minulý rok tu kopa ““expertov”” po niekoľkých nevydarených Kimiho pretekoch už vyhlasovala,že je nanajvýš priemerný pilot a pre merc nebude žiadnou posilou,lenže tohtoročné a hlavne posledný výkon jasne ukazujú,že je to ďalší generačný talent s výbornými schopnosťami.Jazda prakticky bez chýb,to len potvrdzuje.Určite prídu nejaké kiksy,ktorým sa pri svojom veku a skúsenostiach nevyhne ale od čias mladého Maxa,tu nebol pilot,ktorý by bol taký dobrý.
Po loňské premiéře jezdí letos Kimi vynikajícně, ale na házení rameny je ještě příliš brzy, protože v F1 se pozice mění velice rychle.
Ale jinak super a velká gratulace.
A aky je dobrý? Co dokázal? Aly manéver predviedol? Min rok z priemernym autom bol neviditeľný ak nebural. Teraz z o triedu lepsim autom vyhral opar sec.