Seidl: Musíme zlepšiť kvalifikácie | F1online.sk

Zlom nastal pri prvých zastávkach v boxoch, keď Carlosovi Sainzovi chýbalo veľmi málo, aby sa na trať vrátil pred Daniilom Kvjatom. Keďže Rus atakoval pódium, môžeme si len hypoteticky predstavovať, na aké pozície sa mohol dostať Sainz, ak by jazdil pred ním. Takto zostali oba oranžové vozy zaseknuté za Kvjatom, o ktorom je známe, že pri pokuse o predbehnutie neuhýba. „Videli sme, že predbiehanie bolo prakticky nemožné. Jedinou šancou, ako sa dostať aspoň cez Kvjata, bola zastávka v boxoch. Carlos bol veľmi, veľmi blízko. Ak by sa to podarilo, mohli sa preteky vyvíjať trochu inak. Takto sme od začiatku boli prakticky zaseknutí za Kvjatom. Ako Carlos potvrdil, v tej fáze pretekov sme boli o niečo rýchlejší než autá pred nami, ale túto rýchlosť sme nemohli využiť.“


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/15283/seidl-musime-zlepsit-kvalifikacie

Vykonnost McLarenu je pre mna tuto sezonu sklamanim. Netvrdim, ze je to vyslovene katastrofa, skor by som ich vysledky opisal slovom nevyrazne. Uz dlho sa nedokazu presadit ako najlepsi tim stredu pola, po vydarenom uvode sezony sa nejako prepadli. Renault a Alpha Tauri na mna zaposobili ovela viac.