Šéf Williamsu drží Russellovi palce, aby sa dostal do Mercedesu | Magazín F1 - F1online.sk

Budúcnosť Georgea Russella je stále nejasná. Vo Williamse vraj netušia, či si mladíka z programu Mercedesu budú môcť nechať, alebo budú nútení zaňho hľadať náhradu. O pretekára takých kvalít by určite neradi prišli, no na druhej strane mu nechcú brániť v rozlete. Šéf tímu mu vraj dokonca drží palce, aby sa konečne dostal do boja o titul.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/38100/sef-williamsu-drzi-russellovi-palce-aby-sa-dostal-do-mercedesu

Vo voľnom preklade.
Nicolasove peniaze sú stále zaujímavé. (aj keď ja si nemyslím že NL je až taký traged ako z neho robíte =pozrime sa napr. Na Tsunodu =o moc lepší nie je a v lepšom aute. Q rýchlosť nemá, ale keď sa mu podarí setup tak pretekove tempo ma z času načas veľmi obstojne)
Georga si ak má niekto rozum moc nechať nebudeme…bude to veľká strata nie len jazdecky, ale je to stále punching over our weight. Je čas aby napredoval ďalej a mi to vieme.

Pre jazdcov sme omnoho atraktívnejšie ako v minulosti, ale kto ho plnohodnotne nahradí netušíme.

Bez uz z Williamsu, uvolni misto jinym.

Tak už aj Capito si všimol, že megatalent vetroplach má pretekové tempo len na úrovni platiča Latifiho, ktorý sa bude musieť poriadne zlepšiť ak bude chcieť v tíme ostať. Mienka o vetroplachovi klesá a klesá.

Neviem, či teraz trollíš, ale dúfam, že hej. :smiley: Áno, jeho pretekové tempo nie je také, ako kvalifikačné, ale vplyv má na to auto, ktoré je oveľa lepšie v rýchlosti na jedno kolo. Jediná slabina Russella sú jeho štarty, ktoré potrebuje zlepšiť. Ale keď bude v Mercedese, tak tie štarty nebudú mať až taký vplyv a vpredu sa mu bude štartovať lepšie, ako v strede poľa. Presne, ako to ukázal v Bahraine minulý rok.

1 Like

Nie, netrolím. Veď to práve v tomto článku spomenul aj samotný šéf tímu.
Ja vetroplacha neporovnávam s inými pilotmi, ale s tímovým kolegom, ktorý má rovnaké auto ako on, je považovaný za tragéda a má pretekové tempo skoro rovnaké ako údajný megatalent.

Mě ten článek svou náladou napovídá že se Russellovi dveře do Mercedesu zavírají, ale to není to co chci…

Na základe čoho? Toho ze jeho šéf ti povie ze pravdepodobne odíde?

Lebo mne to inak nijako toto nenapoveda :joy::joy:

To Capito nikde nepovedal iba ze občas dokáže mat veľmi podobné tempo. Čím ho chcel pochváliť že dokáže občas dorovnať tempo pilota ako GR teda asi myslel ze je dobre. Nevieš čitat s porozumením?
Navyše výsledkovo sú pravidelne úplne inde a podobnú rýchlosť mal tento rok reálne koľko krát? 1x? Koľko krát bojoval vyzsie ako P16? Takže o akom rovnakom tempe/výsledkoch sa bavíme?

Okrem toho povedal doslova toto

He keeps his place at the team, if he “continues improving and has a strong second half of the season.” O Russellovi povedal, ze miesto má ak ho nevezme Mercedes. Teda na rovnakej úrovni ich asi nemá v pretekoch ani v Q. Lebo Russell napredovať podľa jeho slov v druhej polovici nemusí, teda pod úrovňou auta zjavne nejazdí.

Ci si precital len to co ti vyhovuje?

Lattifi ale tempo ako tak mal vždy aj v F2 rovnako ako Taký Mazepin. Avšak pretekať to nevie ani jedno a robiť s autom detto.

Jedine co Capito povedal defakto je že Lattifi a jeho peniaze ostávajú.

Dále připomenu alternativu, v rámci Mercedesu posun Norrise do Mercedesu a Russell do Mclarenu, výkonem a schopnostmi by to byl logický krok, vím je tady smlouva, ale zní to zajímavě.

McLaren nie je béčko Mercedesu ako Williams. Oni z vysoka prdia na to, akého pilota chce Mercedes a Norrisa si újsť nenechajú. Preto ho aj tak skoro a na tak dlho podpísali a do budúcna chcú bojovať o tituly a nie byť v F1 do počtu. Naviac vymeniť megatalent Norrisa za sobotného pilota by urobil len totálny blázon.

Megatatalent v rovnakom aute fasoval víkend co víkend najmä v pretekoch :joy:

Teória kde je Norris Megatalent a Russell luzer neexistuje…

Len jeden jazdí v aute top 3 a druhy bottom 3 :joy:

Ano Mclaren není béčko Mercedesu, ale ani Williams není béčko Mercedesu, je to stejná situace, Russell je pod Mercedesem, ale taky pod Wolffem, díky němu je pořád ve Williamsu.

Navíc Williams prohlásil že končí období kdy potřebuje platiče, nebo zaparkované piloty, Russell nemá vůbec dobrou pozici pokud se chce někam posouvat.

Russell sa čoraz zjavnejsie posúva výrazne vyzsie… Začína to byť jasné z reakcií všetkých. Dnes už som ochotná súhlasiť s Helmutko že v 2022 bude evidentne kolegom LH. A to bude posun až až.

Vo Williamse dávno nesedí pre WOLFA, jedine co sa im môže stať je že im ho Wolf vezme.

A dávno ho tam nikto evidentne nevníma ako zaparkovaného jazdca ale ako lídra tímu a jeho budúcnosť ak kapo rozhodne že ostane.

Ak sa budú chcieť zbaviť pilota poletí Lattifi ak teda nejde o peniaze.

Informace pro chlápka pod multi nickem Kiks, mám tě zablokovaného tak nemusíš reagovat.

Len ukazujes aký si úbohý znova a znova :joy: