Šéf Aston Martinu dementoval chýry o “astronomickej ponuke” pre Neweyho s veľkým úsmevom | Magazín F1 - F1online.sk

Aston Martin posilňuje na všetkých frontoch. Čerešničkou na torte, ktorú už usilovne pečie Lawrence Stroll, mal byť pokus o angažovanie Adriana Neweyho, o ktorom sa hovorí v padoku. Šéf tímu Mike Krack tieto správy poprel, no potmehúdsky sa pri tom usmieval.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/149095/sef-aston-martinu-dementoval-chyry-o-astronomickej-ponuke-pre-neweyho-s-velkym-usmevom

Nevím, co se děje. Nedělám si žádné starosti, byl jsem na lyžování.

:grin:

1 Like

Deset smajlíků (a jedenáctý za to, že algoritmus stránek tentokrát zcenzuroval i titulek článku - slovo “d-e-me-n-t-o-v-a-l”). :slightly_smiling_face: :wink: :grin:

Takže si to shrňme:

Max - nikam nejde. A už vůbec ne do Mercedesu. :slightly_smiling_face:
Newey - nikam nejde. (Aston možná nemá ty astronomické prachy). :slightly_smiling_face:
Helmut Marko - nikam nejde. (Kam by taky měl jít, kromě důchodu?) :slightly_smiling_face:
Christian Horner - nikam nejde, svou pozici dokonce posílil. :slightly_smiling_face:

Tolik k rozpadu Red Bullu, který tu zaměstnával tolik naivních uživatelů a haterů… V troskách je jedině jedna nejmenovaná asistentka, pokud tedy máme věřit srdceryvné zprávě, možné vypočítané na efekt (zoufalý se i stébla chytá). :grin:

Pozdravuji v AMuSu a těším se na závod. :slightly_smiling_face: :wink: :grin:

A těch smajlíků je fakt jedenáct.

2 Likes

tiez ma toto napadlo, resp starky Stroll ich urcite ma, ale skor Newey nechce jeho zelene prasule, len jeden skrachovany dickuter tu dokola omiela cosi o AM supersporte pre WEC pod Neweyho zastitou, pricom to same si moze postavit v RB :smiley:

5 Likes

RB bude účastníkem hypercars ve WEC?

1 Like

Jj Hamilton taky loni podepsal v Mercedesu prodloužení smlouvy, tvoje naivita je roztomilá

1 Like

Kluci v Red Bullu by si měli vzít příklad z tohohle :smiley:

1 Like

Já se teď trochu ztratil, co tady tento článek všecko prokázal? :smile: Já bych teda ani s jistotou neřekl že Stroll mu tu nabídku fakt nepodal :face_with_hand_over_mouth:

Tohle by se mohlo později hodit, uloženo :grin: :handshake:

Hele nevím, ale kluci ti tady vysvětlí, že když se chvíli nepíše o RB, tak je tam vše vyřešeno, a že Newey může s RB dělat hypercars pro celý šampionát WEC (jsem nevěděl, že v něm RB bude závodit :slight_smile: )

1 Like

takisto bude Ferrari a Alpine ako aj Aston, na ktory tvojim komentarom narazas … napis mi preco si rb pod Neweym nemoze postavit WEC auto ale Newey sa ma spakovat (spakuj sa odtialto radsej ty) a ma ist do Astonu? :smiley:

4 Likes

Newey nie je taký ľahký, ako sa zdá. Bude drahý ako sviňa, to áno. Lenže to budú drobné oproti tomu priniesť jeho kľúčových ľudí, ktorí vedia čítať jeho červený zápisník. Plus veľké zmeny v továrni. Boh vie, čo všetko je v RB technologies ináč, že im to tak funguje. Newey by prišiel a povedal - tento dizajn je zlý, na toto zadajte vývoj iných materiálov, chlebíčky s viac majonézou… veľké mená majú za sebou veľa príbehov :slight_smile:

2 Likes

Už jsem to tu několikrát psal, ale ok. RB nedělá hypercars pro závody ve WEC, protože (alespoň zatím), tam jezdit nebude. AN ve své knize popisoval, proč nechtěl odcházet mimo UK a nemyslím si, že se to změnilo (tím padá Ferrari) a pak může mít AN své fun projekty pravidelného závodění hyeprcars s účastí na Le Mans s týmy, který ve WEC jsou/budou a zároveň mají ambice uspět v F1 (tím padá Alpina). Ale já jsem nenapsal, že AN určitě odejde z RB, a že určitě to bude AM. Já jsem psal, že z výše popsaných důvodů vidím pro Adriana AM, jako potenciálně nejlepší volbu. Norďákovi jsem posledně psal, že si myslím, že jsou teď ve hře - zůstat v RB, ale hypercars velmi omezeně a po 26 skonči v F1 a přejít na hypercars full focusem nebo vzít RB a jeho vlastní motory, jako velkou výzvu a nedělat si koníčka s hypercars a plně se soustředit tady na ten projekt.

je to tvoj nazor, ja mam iny, prestal som to tbh citat u

:smiley:

2 Likes

But while Newey has much been less involved in the daily design work than previously, having free rein to pursue other projects, he continues to be a key asset and says he has no intention of leaving F1 just yet after signing a fresh deal earlier this year.

“Absolutely,” he replied when asked by Motorsport.com if he still enjoys being part of Red Bull.

4 Likes

Nemyslím si to a nezaznamenal jsem u AN nějaké prohlášení nebo rozhovor, kde by řekl, že se to u něj změnilo

Není tohle citace z přelomu 22 na 23 náhodou?

Dec 26, 2023, 10:10 AM

1 Like

ono, mne pride, ze vela ludi ma o Neweym mienku, ze ten clovek chodi zachranovat teamy a prinasat im inovativne napady, ktore ich posuvaju dopredu

zase okej, newey vidi vzduch a podobne frky, ale ja zase nemam z AN pocit, ze by bol takyto boh, ze keby teraz isiel do Astonu tak za pol sezony zbieraju vitazstva (za aston dosad co chces)