Sargeant mal podľa plánov Williamsu zostať vo Formule 2 dlhšie | Magazín F1 - F1online.sk

Prvý Američan vo Formule 1 po dlhých rokoch. Logan Sargeant je však viac než len vhodný marketingový nástroj, stal sa tiež svedectvom odhodlania a bojovného ducha. Aj keď s ním pôvodne mal iné plány aj jeho vlastný tím, vo Williamse sa ich nakoniec rozhodli zmeniť.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/86584/sargeant-mal-podla-planov-williamsu-zostat-vo-formule-2-dlhsie

Sergeant nula dostal sa tam vďaka obcianstvu nevyhral žiadnu kategoriu

Ešte sa ani v F1 neukázal a hneď taká kritika? Dajme mu predsa trochu času, potom bude priestor hodnotiť :slightly_smiling_face:

Hej hej. Stratiť titul v posledných pretekoch sezóny proti vraj najväčšiemu talentu poslednej doby. Vyhrať s tímom, ktorý je inak beznádejne posledný a byť najlepším nováčikom F2 a konkurovať tímovému kolegovi, ktorý je tiež údajne veľmi rýchly. To je vlastne nič, katastrofálny jazdec to je, vôbec si nezaslúži svoje miesto.

Som na neho dosť zvedavý. V F2 ma zas až tak nepresvedčil o čom svedčí aj fakt, že do posledného preteku nemal istú superlicenciu. Talent tam je ale takých pilotov je podla mňa v F2 každoročne minimálne 5. Asi si nemusíme hovoriť, že kľúčom k angažmá bol v tomto prípade pas ale je otázne či jemu a celému Williamsu nebude viac na škodu ak s tým pasom bude jazdiť P20 a Albon ho uprace vo väčšine pretekov.

1 Like

Chlapec je možno dobrý, rýchly, ale úprimne keby mal iné občianstvo tak by bol zatiaľ max. Rezervný pilot

Swartzman a Pourchaire boli rychlejsi…držme sa faktov…Niekto kto skončí štvrty a pred tým nevyhral žiadny titul rôznych kategóriách tak tu sú iné záujmy

1 Like

Tak ako áno, Pourchaire je asi o niečo lepší. On ale išiel hore asi až prirýchlo a tým pádom momentálne celkom stagnuje. Lenže Sargent bol ich, vzali ho do akadémie (financie boli u neho problém, takže myslím, že to miesto si nekúpil) a ukázal sa v celkom dobrom svetle v F2. Zároveň ho nemuseli od nikoho vykupovať a ani nejdú úplne naslepo. A keby zoberú niekoho kto je asi aj lepší, a ten by sa ukázal v dobrom svetle, tak myslím, že by sa Sargentovi mohlo stať presne to isté čo Pourchairovi (dlho v F2, bez miesta v F1)

A mimochodom pokiaľ by De Vries išiel do Williamsu a AT by neuvoľnilo Gaslyho, tak myslím že do Alpine by išiel Doohan, a tým pádom by to bolo takmer to isté ako v prípade Sargenta, len s tým rozdielom že od Doohana by sa v Alpine čakalo viac ako od Sargenta vo Williamse.

Áno máš aj pravdu súhlasím

Obavam sa, ze Logana velmi rychlo Alex zadupe do zeme. Chalanko vyzera byt mily a celkom aj rychly, ale na f1 podla mna este nema ani zdaleka. V nizsich kategoriach mal par velmi peknych vykonov, ale cele je to stale nekonzistentne a krcovite… Ta sezona navyse by mu urcite neuskodila. A hlavne v monoposte f1 nema prakticky nic najazdene, az na par treningov. Cely tento rok mohol pravidelne jazdit v treningoch a ucit sa. Teraz dostane den a pol a ide do bahrajnu. Blba predstava…